راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت
نکات آموزشی چاپی

راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت

9/13/2023 6:41:50 AM
1054 مشاهده

 راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت 

 راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت 

کارت ویزیت از جمله ابزارهایی به شمار می‌رود که در جهت برقراری ارتباط و معرفی کسب و کار شرکت‌ها و انواع کمپانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت باعث می‌شود نگهداری و جایگاه کارت ویزیت متفاوت باشد. زیرا برای تولید آن تصمیمات مهم و هدفمند اتخاذ شده است، و اینکه استفاده از مواد اولیه قوی می‌تواند کیفیت نهایی کارت ویزیت را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد.

راهنمایی انتخاب مواد اولیه کارت ویزیت

برای تولید کارت ویزیت بهتر است همواره مواد اولیه با کیفیت و پر قدرت را مورد استفاده قرار دهید تا به بازدهی مطلوبی برسید. انتخاب درست و به‌جا برای مواد اولیه باعث می‌شود حس رضایت کارفرما افزایش یاید و همچنین بهترین نتیجه، از کارت ویزیت که افزایش مشتری و فروش بیشتر است را داشته باشد. در مطلب راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت به بررسی مواد اولیه مناسب خواهیم پرداخت که عبارت است از:

راهنمایی انتخاب مواد اولیه کارت ویزیت

 • نوع کاغذ

در راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت اولین گزینه کاغذ است. اصلی‌ترین متریالی که سازنده کارت ویزیت است، کاغذ است اینکه از این مواد اولیه به درستی انتخاب شود سبب می‌شود تا در هزینه و ماندگاری یک گام جلوتر از سایرین باشید. کاغذ‌های مصرفی برای کارت ویزیت متنوع هستند. از جمله این کاغذها به شرح زیر است:

 • کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه پرکاربردترین مدل برای چاپ کارت ویزیت‌ است. از ویژگی‌های این کاغذ می‌توان به براق و صیقلی بودن آن اشاره نمود، این نمونه از کاغذ دارای هزینه‌های مناسبی نیز هستند. استفاده از آن برای طراحی کارت ویزیت‌ها، جلوه خوبی را به همراه خواهد داشت، پس دانستیم اگر کاغذی صیقلی با ویژگی براق می‌خواهید باید کاغذ گلاسه انتخاب کنید.

 • کاغذ گلاسه

 • کاغذ کرافت

کرافت از جمله کاغذهای پر مصرف و ضخیمی است که جهت چاپ کارت‌های ویزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ این کاغذ، کرم است و در دو مدل ایرانی و سوئدی به کاربران ارائه می‌گردد. استفاده از آن سبب می‌شود تا  کارت ویزیتی با ظاهری خاص و شیک داشته باشند.

 • کارت ویزیت لمینت

لمینت استحکام کارت ویزیت را افزایش می‌دهد و از انعطاف‌پذیری آن می‌کاهد. اگر مقاوم بودن در کارت ویزیت مهم است باید کارت‌های لمینت شده را استفاده کنید. کاغذ منتخب برای لمینت شدن باید ضخامتی معمولی داشته باشد. کارت‌های که لمینت هستند به جهت اینکه استحکام مطلوبی دارند بهتر است روکش آن از سلفون‌های معمولی باشد.

 • کارت ویزیت لمینت

 • کارت ویزیت pvc

همان طور که تا این بخش مطلب راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت  ذکر شد علاوه بر کاغذ موارد دیگری نیز در مورد مواد اولیه کارت ویزیت وجود دارد. کارت های بیزنسی پی‌وی‌سی نوع خاصی از کارت‌های تبلیغاتی است که از استحکام بالایی برخوردار است. این نوع از کارت‌های ویزیت به جای کاغذ از یک نوع پلاستیک فشرده شده استفاده می‌شود. زمانی این کارت ویزیت مناسب است که مدت طولانی از آن استفاده شود. این نوع پوشش برای کارت ویزیت‌ هوشمند بسیار مناسب است.

 • کارت ویزیت pvc

 • کارت ویزیت کتان

از کاغذهای بافت‌دار ارزان قیمت جهت چاپ کارت ویزیت به شمار می‌رود که در چهار مدل به کاربران عرضه می‌شود. کتان امباس، کتان ایتالیا با بافت بسیار ریز، کارت ویزیت کتان کهلر آلمان با خطوط برجسته عمودی و افقی و کتان با کیفیت کبریتی از انواع کارت ویزیت‌های کتان هستند. بافت سطح کارت حس خاصی به مخاطب می‌دهد و برای مشاغل خاص  مناسب است.

 • کارت ویزیت فابریانو

کاغذ فابریانو، با کاغذهای کتان شباهت زیادی دارد. این نمونه کارت در چهار مدل به کاربران ارائه می‌شود. مدل فابریانو چکشی که دارای بافت‌های همانند ضربات چکش است، فابریانو مویی با رنگ کاغذ کرم که بافتی ریش ریش دارد، فابریانو معمولی که بالای آن دارای خطوط افقی و عمودی می‌باشد و فابریانو صدفی از جمله محصولاتی هستند که دارای استحکام و کیفیت بالایی هستند.

 پوشش سطحی کارت ویزیت‌ها

پوشش سطحی یا روکش کارت ویزیت سبب می‌شود کیفیت و جلوه آن تغییر کند. روکش‌های کارت ویزیت جزء مواد اولیه محسوب می‌شوند. این روکش‌های پوششی با ضخامت کم دارند که جهت افزایش استحکام، مقاومت و زیبایی استفاده می‌شوند.

 پوشش سطحی کارت ویزیت‌ها

 • سلفون

در این بخش از مطلب راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت  به بررسی سلفون خواهیم پرداخت. سلفون به نوعی پلاستیک نازک اطلاق می‌گردد و همانند روکش بر روی کارت ویزیت قرار می‌گیرد. سلفون‌های براق، مات و مخملی سه نوع سلفون هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • سلفون مخملی

سلفون مخملی که شباهت زیادی با سلفون مات دارد و دارای بافت لطیف و ویژه‌ای است. یکی دیگر از خصوصیت کارت ویزیت با سلفون مخملی،ر مطلب راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت باید به آن اشاره کنیم، زنده بودن رنگ‌ها است که را خیره می‌کند و از لحاظ بصری برای مخاطبان جذاب است.

 • سلفون مات

سلفون مات ظاهر رسمی‌تر و شکیل‌تری را به محصولات می‌دهد مات بودن کارت ویزیت باعث می‌شود رنگ ها تحکیم بیشتری داشته باشند.

 • سلفون مات

 • سلفون براق

سلفون براق درخشش بیشتری را برای کارت ویزیت‌ها به همراه دارد، سلفون براق عموما از کارت ویزیت های پر طرفدار است که دلیل محبوبیت آن به جهت مقرون به صرفه بودن آن است.

 تکنیک‌های ساخت کارت ویزیت

در این بخش از مطلب راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت  به بررسی تکنیک‌های ساخت کارت ویزیت خواهیم پرداخت. برای طراحی کارت ویزیت در بهترین حالت ممکن شما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید به خاطر داشته باشید که کارت ویزیت به برند سازی کمک می‌کند پس برای ساخت آن دقت مضاف باید داشت. مهم‌ترین تکنیک‌ها شامل:

 تکنیک‌های ساخت کارت ویزیت

• اولین مورد از مهم‌ترین تکنیک‌ها طراحی کارت ویزیت توجه به اهداف آن کسب‌وکار است. اصول اولیه طراحی برای ساخت این تکه کاغذ نتیجه نهایی را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
• شما باید از فونت مناسب برای نگارش استفاده کنید. 
• استفاده از اندازه استاندارد اهمیت زیادی دارد.
• طراحی خود را حداقل 5 میلی متر از لبه برش خورده دور کنید.

 تکنیک‌های ساخت کارت ویزیت

• بهتر است که بر روی رزولوشن  300dpi  کار کنید.
• هرچه میزان خلاقیت بیشتر شود، بازدهی نهایی هم بهتر خواهد شد. بهتر است که با رنگ‌ها و تصاویر بازی کنید و مطمئن شوید که بهترین بافت را انتخاب می‌نمایید.
• برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن، شما باید به کیفیت توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 طراحی انواع کارت ویزیت در مجتمع چاپ کهن

با دانستن راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت بهترین را می‌توانید انتخاب کنید، و در نهایت، اگر شما هم به دنبال فعالیت در زمینه طراحی کارت ویزیت هستید، می‌توانید از خدمات و تجربه مجتمع چاپ کهن استفاده کنید.

نظر شما درباره راهنمای انتخاب مواد اولیه مناسب برای چاپ کارت ویزیت چیست؟