چرا انتخاب فونت‌های مناسب کارت ویزیت مهم است؟
مقالات

چرا انتخاب فونت‌های مناسب کارت ویزیت مهم است؟

12/11/2022 11:40:07 PM
951 مشاهده

 چه فونت‌هایی مناسب کارت ویزیت هستند؟

افرادی که کارشان احتیاج به تبلیغ دارد می‌دانند برای اینکه کارت ایده‌آلی داشته باشند باید اطلاعات کامل از همه نکات آن داشته باشند یکی از این موارد بسیار مهم این است که چه فونت‌هایی مناسب کارت ویزیت شما هستند. کارت ویزیت‌ها دارای مطالبی هستند که باید فونت آن‌ها خوانا و مناسب باشد در نتیجه اهمیت انتخاب فونت‌های مناسب برای کار ویزیت از همین نکته مشخص می‌شود.

 برخی از فوت‌ها‌ی استاندارد هستند که تکرار می‌شوند و بسیار فراگیرند، اما اگر کارت ویزیت متفاوتی می‌خواهید به مجموعه ایران کهن تبلیغ خود را بسپارید.
به نظر شما چه فونت‌هایی مناسب کارت ویزیت است؟ قاعدتا جواب کامل و قاطعی وجود ندارد زیرا فونتی که بتواند با کارت ویزیت سازگاری داشته باشد به طراحی و معرفی آن شغل بستگی دارد. چندین نمونه فونت وجود دارد که انتخاب از میان آن‌ها کار طراح حرفه‌ای است. فونت مناسب تاثیر زیادی بر نحوه درک مشتری از  نام تجاری شرکت شما داشته و برای برند‌سازی کارت‌ ویزیت‌های شما نقش مهمی را برعهده دارند‌. فونت‌ها ساختار هندسی و منظمی دارند که سبب می‌شوند تا بر روی هر متریالی که قرار بگیرند فضای زیبا و معناداری را بسازند. 

چرا انتخاب فونت‌های مناسب کارت ویزیت مهم است؟

فونت کارت ویزیت‌ها عاملی است که اغلب به آن کم‌ لطفی می‌شود و این مورد ضروری را طراحان نادیده می‌گیرند. کارت ویزیت‌ها علاوه بر اطلاعاتی که به مخاطب می‌دهند جلوه آن‌ها نیز حائز اهمیت است. انتخاب فونت مناسب کارت ویزیت سبب می‌شود متن به راحتی خوانده شود و همچنین مشتری را به خود جذب کند (فونت‌ جذاب در ذهن می‌ماند).

فونت‌ها احساسات شما را بر می‌انگیزند به عنوان نمونه یک شرکت ساختمانی از فونتی ضعیف و کم‌ رنگ به هیچ عنوان برای نوشتن مطالب بر روی کارت ویزیت استفاده نمی‌کند بلکه فونتی پر رنگ و قوی انتخاب درست و ایده‌آل آن‌ها است، زیرا استحکام و قدرت کار را باید به مشتری القا کند. فردی که حرفه‌اش هنر است بلا استثنا فونتی نازک و ظریف را انتخاب می‌کند، زیرا باید خلاقیت کار خود را به مشتری برساند. به همین سبب فوت مناسب کارت ویزیت حائز اهمیت است.

خلاقیت در فونت انتخابی برای کارت ویزیت‌ها

برای محصولات تبلیغاتی حرف  اول را خلاقیت می‌زند. همه‌ی ما انواع فونت‌های استاندارد و پر تکرار را دیده‌ایم امروزه خلاقیت و نوآوری بیشتر مورد پسند است. خلاق بودن برای فونت بدان معنا نیست که فونتی ناخوانا انتخاب شود، خیر بلکه با مهارت باید این فاکتور انتخاب شود.

کارت ویزیت با فونت ناخوانا بدون شک جای آن در سطل زباله است و بیزینس کارت شما تاثیر واقعی نخواهد داشت. طراحان مجموعه ایران کهن فونت‌های نوظهور جذابی را توانسته‌اند طراحی کنند که برای کارت‌های تجاری کاربردی و خلاقانه هستند. 

فونت انگلیسی کارت ویزیت

دست طراح برای انتخاب این فونت‌ها بازتر است زیرا انواع بیشتری از فونت انگلیسی طراحی شده است. البته این موضوع تا حدودی سبب سردرگمی برای برخی از طراحان نیز می‌شود تنوع نباید سبب شود که اشتباه انتخاب کنید 

فونت‌های فارسی مناسب کارت ویزیت

در این بخش به معرفی برخی از فونت‌های مناسب کارت ویزیت خواهیم پرداخت:

• فونت جوان

اگر کارت ویزیت شما می‌خواهد حس و حال نشاط و انرژی را نشان دهد فونت جوان این ویژگی را دارد. این فونت از نمونه‌های پرطرفدار و جذاب است. وجه تمایز این فونت قلم ماژیکی آن است.  

• فونت ایران سنس

این فوت برای فعالیت‌های شرکت‌های اینترنتی بسیار پرکاربرد بوده است که نشانه‌ی از جامعه کسب و کار در ایران شده است. کافه بازار، بادصبا، دیجی کالا از این نمونه فونت در طراحی خود استفاده کرده‌اند.

• فوت ایران یکان

بعد از ایران سنس این فوت محبوب است. نوشته‌های آن بر روی کارت ویزیت‌ها خوانا است.

• فونت دانا

یکی دیگر از نمونه‌های فونت است که هندسی و معاصر است. فونت دانا در سایز کوچک و بزرگ خوانا هستند.

• فونت وزیر

نکته قابل توجه در فونت وزیر کیفیت بالای آن به همراه طیف گسترده اوزان این فونت است که درقالب‌های نازک، معمولی، خیلی نازک، ضخیم طراحی شده است. 

نکاتی که برای فوت کارت ویزیت‌ها باید در نظر گرفت

مجموعه ایران کهن برای اینکه کیفیت محصولاتش در بهترین سطح باشد و فرد بتواند با آن محصول تبلیغی که، سفارش داده است مشتری جذب کند به  تمام نکات ریز و درشت توجه ویژه دارند، زیرا بدون استثنا باعث بهبود کیفیت و جلوه آن محصول می‌شود.
• یکی از موارد با اهمیت که سبب می‌شود در کیفیت فوت تاثیر گذار باشد رنگ و طرح پس زمینه کارت ویزیت است.

• عامل مهم دیگر در فونت کارت ویزیت‌ها رنگ خود فونت است که در خوانا بودن آن تأثیرگذار است.
• طراحی که خلاقیت کافی را ندارد بهتر است این بخش از کار را به او نسپارید، زیرا این بخش مهم را هر شخصی نمی‌تواند انجام دهد زیرا فونت مناسب باید برای مخاطب طنین‌انداز باشد. طراح خوب و حرفه‌ای ویژگی‌های کارت ویزیت خوب را می‌داند.
• کارت ویزیت ابعاد مشخصی دارد باید فونتی را انتخاب کنید که مطالب و اندازه‌های آن با ابعاد کارت تناسب داشته باشد و قابل خواندن باشد. قابل به ذکر است فونت انتخابی را نمی‌توانید از یک سایز مشخصی کوچک‌تر کنید. 
اهمیت اینکه چه فونت‌هایی برای کارت ویزیت مناسب است به این سبب است که هویت کارت ویزیت را فونت آن می‌سازد. 

جمع‌بندی

مجموعه ایران کهن با تجهیزات به‌روز و تیمی قدرتمند بدون نقص محصولات شما را تحویل می‌دهد. گروه ما به خوبی می‌داند که فوت مناسب کارت ویزیت، با کاتالوگ، بروشور، سر رسید و... دارای تفاوت‌های است و کارت فونت مناسب را برای کارت ویزیت شما انتخاب می‌کند.

نظر شما درباره چرا انتخاب فونت‌های مناسب کارت ویزیت مهم است؟ چیست؟