محاسبه قیمت کاغذ کوتد
تعداد نظرات 0 نظر
کیفیت محصول
امتیاز
مقرون به صرفه
برچسب ها

حداکثر طول :1500 سانتیمتر

حداکثر عرض :120 سانتیمتر

روکش

خدمات پس از چاپ

تحویل را مشخص کنید

آپلود فایل

فرمت فایل‌های ارسالی :

 • شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
  JPG, JPEG, TIFF, TIF, PDF
 • فایل های چند صفحه ای و پشت و رو به صورت pdf اپلود شود

فایل طرف اول

×

خدمتی نو از مجموعه ایران کهن

خدمتی نو از مجموعه ایران کهن به منظور سفارش فایل طراحی، با کلیک بر روی لینک زیر می توانید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید و پس از دریافت طرح مجدد اقدام به ثبت سفارش چاپ نمایید.
ورود به طرح کهن

توجه کنید ! در صورت انتخاب ارسال فایل از طریق CD یا ایمیل، فایل های آپلود شده شما و یا طرح هایی که آنلاین طراحی نموده اید، از سفارش شما حذف خواهند شد .
ارسال فایل برای مجتمع چاپ ایران کهن :

شما می‌توانید فایلهای خود را از طریق، ارسال CD و از طریق ایمیل، به دست ما برسانید. درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت می‌توانید ارسال فایل از طریق CD را انتخاب کنید و پس از پایان مراحل خرید، فایل خود را روی CD کپی کرده و شماره سفارش، تاریخ سفارش، شماره موبایل و نام خود را روی آن نوشته و به آدرس شرکت ارسال کنید.

روش های ارسال فایل
 • آدرس: تهران خیابان مطهری، نرسیده به چهار راه سهروردی کوچه سنندج، پلاک 6، مجتمع چاپ کهن
برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید ورود به حساب کاربری
0 دیدگاه

 معرفی چاپ کاغذ کوتد 

از پرمصرف ترین نوع کاغذها در چاپ کاغذ کوتد است. این کاغذ به دلیل جذب جوهر بیشتر و خشک شدن سریع در امور چاپی بسیار مناسب است. در این مقاله با چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات و همچنین بررسی ویژگی های آن بعد از چاپ بیشتر آشنا خواهید شد.

کاربرد کاغذ کوتد

بیشترین موارد مصرف این کاغذ در امور تبلیغاتی وچاپ است. چاپ انواع طرح و نقشه در ابعاد بسیار بزرگ تا حدود 1.5 متر از قابلیت های چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات است. دستگاه های پلات خود از نظر مدل به انواع 4 رنگ، 6 رنگ و 8 رنگ تولید می شوند.

در دستگاه پلات علاوه بر کاغذ کوتد می توان از کاغذهای فتو گلاسه، چاپ روی کاغذ تحریر، انواع کاغذ کوتد با گرماژ سبک و سنگین استفاده نمود. بعد از چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات از انواع لمینت به عنوان روکش بر روی آن می توان استفاده نمود. لمینت های مصرفی در این نوع مات، براق و لمینت سرد است.

 

ویژگی های کاغذ کوتد

این کاغذ با متریالی از جنس پلیمر از دو سمت روکش شده است. به همین دلیل دارای دوام و استحکام بسیار خوبی بوده و در امور چاپی بسیار پر مصرف است. ظاهر این کاغذ بعد از چاپ به جذابیت آن کمک زیادی می کند. عرض های مختلف و گرماژهای متنوع به این کاغذ قابلیت استفاده در امور مختلف نظیر تبلیغات را بخشیده است. گرماژهای مختلف این کاغذ عبارتند از:

 • گرماژ 120 گرم
 • گرماژ 130 گرم
 • گرماژ180 گرم

ویژگی های چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات

 • به دلیل نوع خاص کاغذ بعد از چاپ نیز این ویژگی های بر روی محصول قابل مشاهده است.
 • بعد از چاپ کاغذ کوتد توسط دستگاه پلات بر روی آن می توان از انواع روکش های  لمینت استفاده نمود.
 • تنوع سایز و گرماژ کاغذ موارد استفاده آن را در امور چاپی افزایش داده است.
 • چاپ کاغذ کوتد توسط دستگاه پلات به دلیل چاپ پذیری بالای کاغذ و سرعت آن در خشک شدن بسیار سریع است.
 • قیمت چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات به صورت متر مربع محاسبه می شود.
 • هزینه چاپ بر روی کاغذ کوتد نسبت به انواع دیگر بسیار مناسب است.
 •  در صورت استفاده از لمینت بعد از چاپ هزینه آن جدا محاسبه می شود.
 • دارا بودن پوشش لمینت بر روی کاغذ کوتد مانع از خراشیدگی، پارگی و نفوذ رطوبت به داخل آن می شود.
 • این نوع چاپ بسیار مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی است.

 

موارد مهم در چاپ کوتد

خشک شوندگی بالای کاغذ و قدرت جذب جوهر باعث می شود تا وضوح تصاویر در آن بعد از چاپ از دور کمتر باشد. بعد از چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات بر روی آن از لمینت استفاده می شود که این پوشش نیز از وضوح تصاویر کم می کند  بنا برهمین دلایل بهتر است که از این نوع چاپ تنها در فضای داخلی جهت تبلیغات استفاده شود.

بر روی کاغذ کوتد می توان از چاپ دیجیتال نیز استفاده نمود اما به دلیل عرض های متفاوت استفاده از دستگاه هایی  با قابلیت چاپ عریض برای این کار مناسب تر هستند. در چاپ سرد بر روی کاغذ کوتد از یک لایه پلاستیک جهت پوشش استفاده می شود اما در چاپ گرم  دولایه پلاستیکی در دو طرف این کاغذ به عنوان پوشش قرار می گیرد. متریال این پوشش ها از ترکیب پلی استر بوده و به صورت شفاف بر روی کاغذ پرس می شود.

برای چاپ کاغذ کوتد با دستگاه پلات به صورت سفارشی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کوتاه ترین زمان به سایت ایران کهن مراجعه فرمایید.