تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی
چاپ

تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

9/11/2023 7:04:40 AM
277 مشاهده

 تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

 تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

صنعت چاپ سال‌های زیادی است که در خدمت بشر قرار دارد پیشرفت در این عرصه سبب بوجود آمدن جلوه‌های بصری بهتر می‌شود. در این میان تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی تاثیرات زیادی داشته‌اند. تکنولوژی جدید توانسته فرآیند تولید را از هر لحاظ بهبود بخشد، در واقع تکنولوژی‌های مدرن صنعت چاپ به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که هیچ نشانه‌ای حاکی بر توقف در آن دیده نمی‌شود. در دنیای امروز شاهد پیشرفت چشمگیر تکنولوژی چاپ هستیم، ظهور چاپ افست و بعد از آن چاپ دیجیتال باعث ایجاد تحولی شگرف در این صنعت شده است. به‌روزترین تکنولوژی چاپ، چاپ دیجیتال است و مدل افست نمونه قدیمی‌تر چاپی است.

 اهمیت استفاده از تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

 اهمیت استفاده از تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

صنعت چاپ در دنیای امروزی توانسته است توجه همه کسب و کار‌های موجود را به خود جذب کند به همین جهت پیشرفت در آن برای همه‌ی حرفه‌ها مهم است زیرا تاثیرات مستقیمی بر روی همه‌ی کسب‌وکار‌ها دارد. تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی و استفاده از تکنولوژی جدید، متن، شکل، تصاویر و هر آنچه که مربوط به چاپ می‌شود را دچار تغییرات مثبت و مفیدی کرده است. تکنولوژی جدید، کاتالوگ‌های باکیفیت و موثرتر را می‌سازند که این امر فروش بیشتر و بهتری را به همراه دارد.

 انواع تکنولوژی‌های پیشرفته در چاپ

امروزه با گذشت حدود ۱۶۰ سال و افزایش قابل توجه دستگاه‌های صنعت چاپ در ایران و جهان ، هر دستگاه کاربرد متفاوت دارد و برای کسب و کار‌های مختلفی استفاده می‌شود و هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و بر اساس نوع چاپ باید دستگاه چاپی مناسب را انتخاب کرد. در مطلب ویژگی‌ها و مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ سنتی (افست) به طرز کامل در مورد تفاوت این دو صحبت کردیم.

 انواع تکنولوژی‌های پیشرفته در چاپ

در مطلب تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی به برخی از تکنولوژی‌های جدید در صنعت چاپ اشاره می‌کنیم:

 • چاپ لیزری

این دستگاه‌ها برای چاپ سریع و با کیفیت بالا شناخته شده‌اند و در محیط‌های اداری، تجاری و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • چاپ فلوکسی

این دستگاه با استفاده از کلیشه‌های فتو پلیمر‌ها یا لاستیک‌های انعطاف‌پذیر قدرت‌های جالبی را در خوب جای داده است و به همین دلیل هم است که به آن دستگاه فلکسو گفته می‌شود.

 • چاپ سه بعدی

چاپگر سه بعدی یک دستگاه چاپ سه بعدی است که قادر به ساخت اشیاء سه بعدی با استفاده از فرایند چاپ لایه به لایه است. این فناوری به شما امکان می‌دهد تا اشکال سه بعدی پیچیده را طراحی کرده و ایجاد کنید. در نتیجه چاپ دیگر فقط به ورق های تخت کاغذ محدود نمی‌شود و اکنون می‌توان همین فرآیند‌های مکانیکی را برای ارائه اشیا سه بعدی از مواد اولیه اعمال کرد. این نوآوری در صنایع چاپ و طراحی جلب توجه کرده است.

 • چاپ هیربدی

 • چاپ هیربدی

سفارشات پیچیده‌ای که نیازمند دقت و کیفیت بالاست، با این روش چاپ می‌شود. چاپ هیبرید به صورت هم‌زمان حجم بالایی از کار را با کیفیتی عالی و در زمانی کوتاه انجام می‌دهد. هم‌چنین قیمت تمام شده این روش چاپی بسیار مقرون به صرفه است.

 • چاپ جوهر افشان

برای چاپ تصاویر و متن‌ها از جوهر استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها از تکنولوژی‌های پیشرفته جوهرافشانی برای انتقال رنگ به سطح چاپ استفاده می‌کنند.

 • چاپ افست

دستگاه چاپ افست یکی از بهترین و معمول‌ترین دستگاه‌های چاپ است، این دستگاه مخصوص چاپ با تیراژ بالا است و برای چاپ های تیراژ پایین از این دستگاه استفاده نمی‌شود زیرا انرژی بیشتری را مصرف می‌کند. در حقیقت چاپ افست یک تکنولوژی ثابت در صنعت چاپ به حساب می‌آید که امکان تغییر طرح در آن وجود ندارد. همین موضوع موجب شد تا تکنولوژی چاپ دیجیتال شکل بگیرد.

 • چاپ دیجیتال

 • چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال، با اتصال مستقیم به رایانه و بدون نیاز به قالب‌ یا صفحه‌، امکان چاپ سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتر را فراهم می‌کند در چاپ دیجیتال فایل شما به چاپگرها فرستاده می‌شود و برگه‌ها یکی یکی چاپ می شوند، هیچ کلیشه و آماده سازی زمان بر و یا هزینه‌بری وجود ندارد. در این نوع چاپ امکان چاپ حتی 1 عدد کاتالوگ با هزینه بسیار پایین و سرعت بسیار بالا نیز وجود دارد.
چاپ دیجیتال کیفیت قابل توجهی دارد و برای موارد متعددی نظیر چاپ تقویم، چاپ رنگی، چاپ بروشور، چاپ کتاب و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تمام این ویژگی‌ها، همچنان برای سفارشات تیراژ بالا از چاپ افست استفاده می‌شود.

 ویژگی‌ استفاده از تکنولوژی جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

در این بخش از مطلب تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی  به بررسی ویژگی‌های چاپ به روش جدید خواهیم پرداخت. در زمینه فعالیت‌های تجاری و فروش انواع محصولات، چاپ کاتالوگ از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور نباید به کیفیت طراحی و چاپ در انواع کاتالوگ بی‌توجه بود یک کاتالوگ خوب و قدرتمند می‌تواند به تنهایی، بهترین و موثر‌ترین اطلاعات توسعه و فروش شرکت شما را معرفی کند. ویژگی‌ که تکنولوژی در صنعت چاپ برای کاتالوگ به همراه آورده است شامل:

 ویژگی‌ استفاده از تکنولوژی جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی

 • افزایش سرعت

بله تکنولوژی جدید با سرعت بیشتری قادر است کاتالوگ‌ را به مرحله چاپ برساند زیرا تمام مراحل تولید کاتالوگ‌ها توسط تجهیزات دیجیتالی تولید می‌شوند و نیروی انسانی در آن خیلی کم دخیل است. در گذشته مراکز چاپ زمان زیادی را صرف انجام یک سفارش بزرگ می‌کردند؛ اما با ورود و رشد تکنولوژی پروژه‌های چاپی با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام می‌شوند.

 • بهبود کیفیت

تکنولوژی‌های جدید در هر عرصه‌ای که بوجود بیایند یکی از مهم‌ترین مقاصد آن‌ها بهبود یافتن کیفیت است زیرا جلوه‌های بصری از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

 • پایین آمدن هزینه تولید 

بنا بر تعداد درخواستی که می‌دهید هزینه کم‌تر و معقولانه‌تری پرداخت می‌کنید، دو عامل زمان و تجهیزات در تکنولوژی جدید در چاپ باعث شده است تا قیمت چاپ کاتالوگ پایین بیاید.

 • تیراژ دلخواه

 در گذشته برای هر آنچه که باید به چاپ می‌رسید باید نیروی انسانی قالب‌های مناسب آن را به صورت تخصصی و زحمت زیاد تولید می‌کردند‌، به سبب اینکه زمان و هزینه ساخت کاتالوگ برای چاپخانه زیاد بود باید تیراژ مشخصی کارفرما سفارش می‌داد. اما یکی از ویژگی‌های با اهمیت تکنولوژی جدید چاپ در کاتالوگ‌ها این است که هر تیراژی بخواهید می‌شود سفارش دهید. تکنولوژی توانسته زحمت‌های زیاد را حذف کند و تنها با دانش و زدن دکمه‌ها مراحل چاپ کاتالوگ صورت گیرد‌.

 چاپ کاتالوگ در مجتمع چاپ کهن

 چاپ کاتالوگ در مجتمع چاپ کهن

تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی سر‌ و ‌صدا و غوغای زیادی در صنعت چاپ ایجاد کرده است. ما در مجموعه چاپ کهن از جدیدترین ابزارها و دستگاه‌های چاپ برای سفارشات تبلیغاتی و برندینگ استفاده می‌کنیم و امکان آماده‌سازی محصولات مورد نیازتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت فراهم کرده‌ایم.

نظر شما درباره تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی چیست؟