تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری
چاپ

تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری

9/16/2023 1:12:48 PM
275 مشاهده

 تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری

یکی از پر استفاده‌ترین سندهای تجاری فاکتور‌ها هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، وقتی این چنین محصولی پرمصرف می‌شود، یعنی داشتن آن برای کسب‌وکارها به واسطه کاربردی که دارد احتیاج است و بدون آن شرایط چالشی ایجاد می‌شود. تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری به شما یاد می‌دهد تا باکیفیت‌ترین و بهترین نمونه فاکتور تجاری را در مجموعه‌تان داشته باشید و از آن استفاده کنید و نه تنها خودتان بلکه سایرین از دیدن آن لذت ببرند.

 فاکتور تجاری چیست

فاکتور تجاری یک برگه رسمی‌، حاوی اطلاعاتی در خصوص کالا یا کالاهای فروخته شده  برای فروشنده و خریدار است. فاکتورها به عنوان یکی از کاربردی‌ترین اسناد کسب‌وکار هستند که به صورت گسترده در بخش‌های مالی، حسابداری و فروش استفاده می‌شوند. فاکتور تجاری قادر است انجام یک معامله را اثبات کند، با این برگه از اقلام خریداری شده، قیمت هر محصول، تعداد کالا و سایر موارد اطلاع پیدا می‌کنید و هر توافقی که برای این معامله صورت گرفته، می‌تواند در فاکتور ثبت شود.

 مواردی که در فاکتور تجاری درج می‌شود چیست؟

فاکتورها برای اینکه احتیاجات فروشنده و خریدار را برآورده سازند باید دارای یک سری مشخصاتی باشند، که برای درج موارد نسخه یکسانی وجود ندارد؛ ولی برخی از موارد متداول هستند که در فاکتور فروش درج می‌شوند مانند:
• فاکتور تجاری دارای نام و نشانی خریدار 
• نام و نشانی فروشنده
• تاریخ
• تعداد و مقدار کالا
• شرح کال
• قیمت واحد
• شرح هر نوع هزینه اضافی توافق شده که در قیمت واحد منظور نشده 
• نحوه تحویل و پرداخت
• علایم و شماره های حمل
• جزئیات حمل
• وزن و ارزش کل کالا
• تاریخ و شماره ثبت فاکتور
• مهر و امضای خریدار و فروشنده
مشخصات فاکتور تجاری بر اساس نیاز آن سازمان تغییر می‌کند.

 تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری چیست؟

تکنیک‌های و روش‌های جدید چاپ فاکتورهای تجاری کمک می‌کند تا فاکتور تجاری با کیفیت‌ بهتری چاپ ‌شوند و دست کارفرما برای انتخاب تیراژ نیز باز است. در روش چاپ فاکتور تجاری باید به نکاتی از جمله تیراژ، نوع فاکتور، چاپ افست و چاپ دیجیتال و ... توجه کنیم. روش های مختلفی برای چاپ فاکتور تجاری وجود دارد. و همچنین فرمت و کاغذهای مختلف برای چاپ فاکتور که در مطلب چاپ فاکتور و راهنمای انتخاب بهترین فرمت و کاغذ به طور کامل به بررسی آن پرداختیم.

 • روش چاپ افست برای چاپ فاکتور تجاری

برای چاپ فاکتورها با تیراژ بالا روش افست گزینه ایده‌ال و مناسبی است، به دلیل اینکه فقط در تیراژ بالا به چاپ می‌رسد قیمت آن مقرون به‌صرفه‌تر است. معمولا فاکتورهای دارایی به روش  چاپ افست تولید می‌شوند.

 • چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یک روش جدید و بسیار پرطرفدار است در روش چاپ دیجیتال فاکتور با انواع چاپگرهای دیجیتالی سر و کار داریم. بهترین روش چاپ دیجیتال بسته به نیاز شما و معیارهای است که باید رعایت شود. انواع این چاگرهای جدید شامل:
• چاپ فاکتور تجاری از طریق چاپگر جوهرافشان: این روش چاپی محبوب‌ترین روش چاپ دیجیتال است. برای تیراژ‌های کم و زیاد مناسب است. چاپگرهای جوهرافشان از طریق محفظه جوهری که دارند می‌توانند روی کاغذ چاپ کنند. این روش چاپ فاکتور تجاری برای چاپ با کیفیت بالا و با تیراژ دلخواه مناسب است. در صورتی که پرینتر شما لیزری یا جوهر افشان است باید حتما از کاغذهای بدون کاربن استفاده کنید.
• چاپ از طریق چاپگر لیزری:  یکی از بهترین چاپگرهای چاپ دیجیتال است. چاپگرهای لیزری به کمک تکنولوژی لیزر، متن و تصاویر را روی کاغذ چاپ می‌کنند. این روش چاپ فاکتور تجاری اختصاصی، برای کسب و کارهایی که نیاز به چاپ با سرعت و دقت بالا دارند بسیار مناسب است.
• چاپ از طریق چاپگر سه بعدی: اگر کسب و کار شما یک کسب‌وکار مبتکر است و می‌ خواهید فاکتور تجاری متفاوتی داشته باشید، می‌توانید از چاپگرهای سه بعدی استفاده کنید. این روش چاپ فاکتور، برای کسب‌وکارهایی که محصولات خود را با چاپ سه بعدی ساخته‌اند، مناسب است.

 نکات مهمی که در طراحی چاپ فاکتور تجاری باید در نظر داشت

قبل از اینکه فاکتور تجاری برای چاپ ارسال شود نیاز است این موارد را موردی بررسی قرار دهید:
• نام برند خود را در فاکتور تجاری در قسمت بالای سند باید قرار دهید.
• فاکتور تجاری شما بدون درج نام خریدار و فروشنده اعتبار ندارد.
• فاکتور شلوغ طراحی نکنید زیرا هدف فاکتور تبلیغات یا جلب مشتری نیست. فاکتور تجاری باید طراحی اصولی و مرتب بودن در آن لحاظ شود.
• کاغذ مهم‌ترین عامل در طراحی و چاپ فاکتور تجاری مجموعه شما است از کاغذ با گرماژ مناسب در چاپ فاکتور استفاده کنید. فراموش نکنید که فاکتور با کاغذ نامناسب دارای ماندگاری بالایی نیست و نمی‌توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد.
• محتوا و هر آنچه نیاز تجارت شما است را در فاکتور تجاری به چاپ رسانده و فونت مناسب و خوانا بودن را لحاظ کنید.
ح برای طراحی و صدور فاکتور می‌توان از نرم‌افزارهای مختلف استفاده کرد که تهیه فاکتور را بهتر و منظم‌تر انجام می‌دهند. نرم‌افزار مورد نظر برای طراحی فاکتور  باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که طراحی فاکتور را به‌صورت استاندارد انجام دهد.

 اهمیت داشتن فاکتور تجاری در چیست؟

داشتن یک فاکتور سفارشی شده با طراحی اختصاصی، تاثیر زیادی در کسب و کار شما دارد، پس اگر تاکنون فاکتور برای مجموعه تجاری خود در نظر نگرفته‌اید به این نکات توجه کنید تا اهمیت و ارزشمندی این عنصر را دریابید:

 1. حرفه‌ای بودن

داشتن فاکتور نه تنها برای مشتری بلکه برای خودتان حس حرفه‌ای بودن در کار را می‌سازد و ارائه آن در زمان خرید و فروش حرفه‌ای بودن شما را نشان می‌دهد و تجربه‌ی بهتری برای مشتری‌هایتان می‌سازد.

 2. بیانگر میزان فروش

فاکتورها دارای یک سری شماره سریال‌ها هستند که شما به راحتی میزان فروش محصولتان را می‌سنجید، با فاکتور تجاری تاریخچه‌ای سریع از معاملات انجام شده را دارید. زیرا در فاکتورهای تجاری یک برگه از فاکتور نزد خودتان می‌ماند به این صورت می‌توانید میزان فروش و درآمد را به سادگی تعیین کنید.

 3. اعتماد

خودتان را در نظر بگیرید کالای را از یک مجموعه خریداری می‌کنید بدون ارائه فاکتور چه حسی از آن کسب‌وکار می‌گیرید و با ارائه فاکتور تجاری چه حسی در شما به وجود می‌آید؟ بله، قاعدتا ارائه فاکتور فروش به مشتری، نشان می‌دهد در قبال محصولی که فروخته‌اید احساس مسئولیت می‌کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل، پاسخگو خواهید بود. فاکتور تجاری حس اعتماد را در مشتری‌ ایجاد می‌کند.

 4. پیگیری

فاکتور تجاری یک سند حقوقی معتبر است، بخصوص برای معاملات مبلغ بالا، اهمیت زیادی دارد. پس خریدار با خیال راحت محصول را می‌خرد و می‌داند در صورت مغایرت یا مشکل، می‌تواند به مراجع قانونی شکایت کند.

 چاپ فاکتور با تکنیک‌های جدید در مجتمع چاپ کهن

با کمک تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری بهترین اسناد مالی در کسب‌وکار خود را دارید، که جزئیات مبادلات به آسانی ثبت شده باقی می‌ماند. در نتیجه هزینه برای چاپ فاکتور یک هزینه بهینه برای سازمان‌ها و کسب و کارها است. ما در مجتمع چاپ کهن با تکنیک‌های روز چاپ دنیا در کنار شمایم.

نظر شما درباره تکنیک‌ها و روش‌های جدید در چاپ فاکتورهای تجاری چیست؟