بررسی استاندارد اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ
مقالات

بررسی استاندارد اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ

12/12/2022 10:50:08 PM
1941 مشاهده

 بررسی استاندارد اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ

تقویم یکی از ابزارهای بسیار کاربردی است که استفاده کردن از آن مربوط به سن و سال خاصی نمی‌شود. همه‌ی ما با تقویم آشنا هستیم اما اینکه اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ چه ابعاد و سایزی دارد را باید در مورد آن مطالعه کرد. البته طراحان و افرادی که با نرم‌افزارهای گرافیکی کار می‌کنند به خوبی به این موضوع اشراف دارند. 

اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ

اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ زمانی حائز اهمیت می‌شود که سفارش دهنده تصمیم دارد از این ابزار کاربردی برای تبلیغات حرفه خود استفاده کند، این ایده هوشمندانه و خلاقانه سبب می‌شود تا افراد در طول روز چندین و چند بار برند شما را ببینند. تقویم‌ها در انواع مختلف دیواری، رومیزی و... تهیه و تولید می‌شوند. اما این که اندازه تقویم دیواری چیست برای طراحان بسیار حائز اهمیت است. 

عوامل موثر در اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ 

اندازه تقویم رومیزی در فتوشاپ به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارت است از:
• اولین نکته حائز اهمیت این است که باید بدانید برای چه سایز قالبی قرار است تقویم دیواری طراحی کنید و اینکه مدل آن ساده است یا فِرم خاصی دور آن قرار می‌گیرد.
• تقویم‌های دیواری دارای سایز‌های متفاوتی است که در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک تولید می‌شود به همین سبب سایز اندازه تقویم در فتوشاپ بسته به سلیقه کارفرما دارد.

• در محیط فتوشاپ بعد از اینکه مشخص شد چه ابعادی مد نظر است با فشردن کلید Ctrl+N پنجره‌ای که مربوط به اندازه تقویم دیواری است باز می‌شود. لازم به ذکر است که عرض و ارتفاع هر دو را طبق خواسته کارفرما در برنامه فتوشاپ وارد کنید اندازه‌ها در این برنامه به اینچ تعریف شده است مثلا ۶.۹ اینچ می‌شود ۱۵.۲۳ سانتی‌متر طراحان مجموعه‌های چاپی بزرگ اطلاعات کامل را در اختیار دارند.
• برای اینکه اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ دقیق باشد و خروجی کار با کیفیت و سایز درست باشد حاشیه برش را در نظر بگیرید که حدود ۶ سانتی‌متر باید اندازه بوم در برنامه فتوشاپ تغییر کند.

طرح لایه ‌باز تقویم دیواری

مجموعه ایران کهن در کنار شما است تا در خصوص محصولات تبلیغاتی هیچ‌گونه دغدغه‌ای نداشته باشید. طرح لایه باز تقویم دیواری بر روی سایت  موجود است شما می‌توانید به همه‌ی عناصر آن دسترسی داشته باشید و تغییراتی که می‌خواهید را ایجاد کنید. شما به صورت رایگان می‌توانید طرح‌های بی‌نظیر تقویم دیواری را دانلود کنید. این امکان وجود دارد که المان‌های فایل گرافیکی را تغییر دهید و سپس طرح مورد نظر را سفارش دهید. فرمت طرح موجود PSD است که مربوط به برنامه فتوشاپ می‌شود. 

نکات مهم در هنگام ساخت تقویم دیواری چیست؟

مجموعه سازنده محصولات تبلیغاتی از این رو که این محصولات به دیگران ارائه می‌شوند و برای بهبود کسب‌ و کار در نظر گرفته شده است باید به ساده‌ترین نکات اهمیت دهند تا خروجی کار بی‌نقص باشد از جمله:
• تقویم دیواری مانند سایر محصولات تبلیغاتی باید هدفمند طراحی شود. طراح باید بر روی اهداف و محصولات شرکت سفارش دهنده فکر کند و با هدف شروع به طراحی کند.
• طراح موظف است طرحی را خلق کند که بیننده در نگاه اول متوجه هدف آن طرح شود.
• تقویم‌ها به علت اینکه نوشته زیاد دارد باید طرح‌ آن ساده‌ و خاص‌تر انجام شود.
• بلا استثنا در همه‌ی تقویم‌ها فضای خالی برای نوشتن در نظر بگیرید.
• رنگ‌بندی تقویم دیواری را منطبق با لوگوی سفارش دهنده به کار بگیرید.
• و در آخر خلاقیت مهم‌ترین عاملی است که محصولات را خاص می‌کند.  

سایزهای انواع تقویم دیواری

همان طور که اشاره کردیم تقویم‌ دیواری در سه سایز متفاوت طراحی می‌شوند. 
• تقویم دیواری کوچک سایز استاندارد آن ۲۵*۳۵ سانتی‌متر است.
• تقویم دیواری متوسط سایز استاندار آن ۲۳*۵۰ سانتی‌متر است.
• تقویم دیواری بزرگ سایز استاندارد آن ۳۵*۵۰ سانتی‌متر است.
گروه ایران کهن تقویم‌های دیواری در انواع سایز‌های استاندارد و سفارشی را با بهترین متریال می‌سازد.
در انتها باید بگوییم که، مجموعه چاپ کهن انواع محصولات تبلیغاتی را برای شما طراحی و چاپ کرده و در میان گستردگی این محصولات تقویم دیواری برای مکان‌های پرتردد انتخاب ایده‌آلی برای تبلیغ برند شما است. اما در هر شرایطی طراحان باید به اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ و هنگام طراحی توجه داشته باشند.

نظر شما درباره بررسی استاندارد اندازه تقویم دیواری در فتوشاپ چیست؟