نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی
مقالات

نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی

12/15/2022 6:03:35 AM
12348 مشاهده

 نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی

نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی یکی از بهترین نرم‌افزارهای گرافیکی است که طراحان طبق نیازشان از آن استفاده می‌کنند. افراد مبتدی از نرم‌افزار گراف بندی عکس برای طراحی نمی‌توانند استفاده کنند زیرا این نرم‌افزار برای کسانی که طراحی چهره به صورت تخصصی انجام می‌دهند کاربرد دارد و قابل  استفاده است‌.

نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی چیست؟

با نرم‌افزار گراف بندی عکس این امکان وجود دارد که در ابعاد بزرگ‌تر و دقیق‌تر با رسم‌ و خطوط شبکه‌ای توسط نرم‌افزار گراف بندی بتوانید بر روی کاغذ طراحی را انجام دهید. نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی یکی از بهترین نرم‌افزارهای بخش‌بندی تصویر است. این نرم افزار در واقع مجموعه‌ای از خطوط است که هر گراف شامل دو بخش V, E است.
V: مجموعه محدود و غیر تهی از رئوس است.
E: مجموعه محدود تهی و غیر تهی از لبه‌ها است.
مجموعه رئوس و لبه‌ها گراف بندی را نشان داده که با حرف G مشخص می‌شود.

 هدف از گراف بندی عکس برای طراحی چیست؟

نرم‌افزارهای گرافیکی برای هدف و یا هدف‌های مشخصی ساخته شده‌اند که هر کدام معایب و مزایای خاص خودش را دارد. هدف از این نرم‌افزار جداسازی تصویر به نواحی مجزا و همگن است‌. زمانی که این جداسازی انجام شد برای اینکه بدانید که دقیق انجام شده است یک راهکار دارد و آن این است که هنگام دیدن باید با بخش‌بندی ذهن انسان منطبق باشد و همخوانی داشته باشد نه اینکه ذهن نتواند آن تصویر را بشناسد.

مزایای استفاده از نرم‌افزار گراف بندی عکس 

اگر بخواهیم در مورد مزایای نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی صحبت کنیم باید به موارد زیر اشاره کرد:
• طراحی عکسی که توسط نرم‌افزار گراف بندی انجام شده است باعث می‌شود عکس نواحی همگن داشته باشد‌ در این صورت طراحی بدون نقص ارائه می‌شود.
• یکی دیگر از مزایای استفاده از این نرم‌افزار این است که باعث می‌شود اطلاعات مکانی و تعداد پیکسل‌ها به صورت همزمان برای بخش‌بندی تصویر با یکدیگر به درستی ترکیب شوند.
• در این روش عکس به هر میزانی که پیچیده باشد ساده و قابل فهم می‌شود و این موضوع در هنگام طراحی اهمیت خودش را بهتر نشان می‌دهد
• یکی دیگر از مزایای کار کردن با این نرم‌افزار این است که سایز و جدول بندی مربع‌های عکس کاملا دلخواه است و طراح بر اساس تسلطی که دارد می‌تواند این کار را انجام دهد.
• از مزایای استفاده از نرم‌افزار گراف بندی برای طراحان این است که  کم‌کم در کشیدن طرح حرفه‌ای می‌شوند.

برنامه‌ریزی نرم‌افزار گراف بندی عکس برای طراحی چگونه است؟

نرم‌افزارها دارای یک چهارچوب هستند که طبق همان برنامه‌ریزی که برای آن‌ها انجام شده است می‌توانند پیش بروند و تا زمانی که نسخه جدیدتری از آن‌ها ارائه نشود همچنان به قوت خود باقی هستند و طبق برنامه از پیش داده شده عمل می‌کنند.
کارکرد و یا برنامه‌ریزی نرم‌افزار گراف بندی به این صورت است که هر پیکسل تصویر را به عنوان یک گره از گراف در نظر می‌گیرند و وزن یال بین دو گره بر اساس یک معیار شباهت بین دو پیکسل متناظر برای طراحی ایجاد و تعریف می‌شود که سبب ساخته شدن بخش‌بندی گراف می‌شود. این مراحل توسط یک معیار خاص که به نوع نرم‌افزار بستگی دارد انجام می‌شود.

کاربرد نرم‌افزار گراف بندی

 نرم‌افزار گراف بندی علاوه بر طراحی برای جداسازی و بخش‌بندی تصویر در بخش‌های دیگر مانند فرمول بندی‌های مختلف کاربرد دارد‌ که از الگوریتم‌های دقیق و یا تقریبی برای فرمول بندی‌ها پیروی می‌کنند.

علت استفاده از نرم‌افزار گراف بندی 

خب همان طور که اشاره شد عکس به ابعاد بزرگ و دقیق‌تر تقسیم می‌شود این عملیات توسط همان رسم‌ خط‌های که در نرم افزار وجود دارد انجام می‌شود. طراح برای طرح اولیه به صورت چشمی باید مدام کاغذ را از دور نگاه کند و مجدد آن را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد. که سبب عدم تعادل می‌شود در این صورت نسبت‌ها و طرح اولیه خراب می‌شود، در روش نرم‌افزار گراف بندی عکس برای طراحی اولین کار این است که جدول‌بندی می‌کنیم و عکس به مربع‌های که طراح به آن تسلط دارد تقسیم می‌شود. سپس کاغذ یا تابلو را به همان اندازه مربع‌ها تقسیم می‌کنیم  در این صورت به طرح مسلط هستیم و طراحی دقیق‌تر با این نرم‌افزار انجام می‌شود.

جمع‌بندی

چاپ ایران کهن با پیشرفته‌ترین ابزاری که در اختیار دارد محصولات آن نیز از لحاظ طراحی و متریال بی‌رقیب است. طراحان فعال در این مجموعه در زمینه نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی حرفه‌ای بوده   بهترین‌ها را برای شما به ارمغان می‌آورند.

نظر شما درباره نرم افزار گراف بندی عکس برای طراحی چیست؟عالیه