چگونه ماگ حرارتی درست کنیم
مقالات

چگونه ماگ حرارتی درست کنیم

12/11/2022 4:54:43 AM
6096 مشاهده

 چگونه ماگ حرارتی درست کنیم

ماگ حرارتی لیوانی است که معمولا از جنس سرامیک ساخته می‌شود که ابعاد آن از سایز لیوان‌های معمولی بزرگ‌تر است. مراحل چگونگی ماگ حرارتی درست کنیم را در این مقاله به طور کامل توضیح می‌دهیم، تا بتوانید خودتان یک لیوان جادوئی بسازید و هنگام استفاده از این محصول لذت ببرید. 

چگونه ماگ حرارتی بسازیم؟

چگونه ماگ حرارتی درست کنیم؟ برای اینکه بتوانید ماگ حرارتی درست کنید روش‌های متفاوتی وجود دارد که لازم است اول با خصوصیات آن آشنا شوید. این لیوان‌ها از جنس سرامیک با کیفیت ساخته می‌شوند که رنگ و طرح‌های ایجاد شده بر روی خود را به بهترین نحو ممکن نشان می‌دهند. ماگ حرارتی کلا سیاه است و هنگامی‌که نوشیدنی گرم در آن ریخته شود طرح مورد نظر پدیدار می‌شود. در ادامه از بین روش‌های چاپ متفاوت چاپ سابلیمیشن را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

مراحل ساخت ماگ به روش چاپ سابلیمیشن

احتمالا تا کنون از این لیوان‌های جذاب که به ماگ معروف هستند هدیه گرفته‌اید و شاید هم هدیه داده‌اید‌. طرح‌های بی‌نظیر ماگ‌های حرارتی با یک بار دیدن در ذهن کاربر حک می‌شود. علت این امر آن است که به تدریج طرح پدیدار می‌شود و برای کامل نمایان شدنش هیجان دارید و برای همه‌ی سنین جذابیت خاص خودش را دارد. یکی از روش‌ها ساخت ماگ حرارتی چاپ سابلیمیشن است که جزء محبوب‌ترین روش‌های چاپ لیوان محسوب می‌شود‌.

• اولین مرحله و نیاز کار شما این است که سیستم کامپیوتری در اختیار داشته باشید. برای اینکه بتوانید طرح مورد نظر را با نرم‌افزارهای گرافیکی طبق سلیقه‌ خود طراحی کنید و به اصلاح آن را ویراش کنید، که باید مراحل فوق را با کامپیوتر انجام دهید. بسته به سطح لیوان  اندازه و ابعاد طرح شما باید همخوانی داشته باشد. سایز لیوان‌های سرامیکی ۲۱ در ۹.۵ سانتی‌متر است.
• چاپگر سایز A4 برای سایز ماگ شما کفایت می‌کند. هنگامی‌که می‌خواهید طرح را چاپ کنید باید گزینه آینه فعال باشد اگر نمی‌دانید کدام گزینه مد نظرم است پس قبل از چاپ طرح را بچرخانید و سپس پرینت بگیرید. 

• بعد از چاپ نوبت به مرحله برش طرح می‌رسد که می‌توانید با قیچی و یا ابزاری به نام گیوتین آن را برش دهید.
• برای اینکه طرح مورد نظر خودش را نشان دهد جوهری متفاوت احتیاج دارد نام این جوهر سابلیمیشن است. جوهر‌های مخصوص ماگ حرارتی بعد از اینکه گرم می‌شوند به گاز تبدیل شده و خود را نشان می‌دهند.
• کاغذ سابلیمیشن کار اصلی را انجام می‌دهد جوهر را در خود نگه می‌دارد.
• برای اینکه کاغذ سابلیمیشن را بتوانید بر روی لیوان ثابت نگه‌ دارید احتیاج به متریالی به نام چسب نسوز دارید. در این مرحله کار را باید با دقت بیشتری انجام دهید. طرح باید دقیقا در وسط لیوان و یا جای که مدنظر است با چسب نسوز فیکس شود. این چسب باعث می‌شود تا در هنگام پرس‌کاری طرح از جای خود تکان نخورد.

• پرس کردن طرح به لیوان از مراحل پایانی چگونه ماگ حرارتی درست کنیم به حساب می‌آید. لیوان حرارتی در سایز و ابعاد متفاوت در بازار موجود است بر اساس سایز و ابعاد لیوان باید قالب مورد نظر را تهیه کنید. لیوان باید درون دستگاه پرس قرار بگیرد و فشار وارد شده بر روی آن باید متوسط باشد کم و زیاد فشار آوردن سبب خراب شدن کل کار می‌شود‌.
• مرحله آخر چگونه ماگ حرارتی درست کنیم به تنظیم دستگاه ختم می‌شود. دمای اولیه باید ۳۲۰ درجه فارنهایت و دمای ثانویه به ۳۵۰ درجه فارنهایت برسد بعد از مراحل گرم شدن باید تایمر آن بر روی ۸۵ ثانیه تنظیم شود. یکی از مواردی که باید رعایت شود این است که لیوان در دمای اتاق قرار گیرد تا از اعتدال دمای اولیه برخوردار باشد. اگر هوای اتاق سرد باشد فاکتورهای تحت فشار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و احتمال اینکه بیشتر احتیاج باشد لیوان تحت حرارت قرار بگیرد وجود دارد که عدم اطلاع شما از این موضوع سبب می‌شود خروجی کار بی‌کیفیت باشد. بعد از اینکه حرارت وارد شده و مراحل پرس کردن درست و دقیق انجام شد کاغذ را از روی لیوان بردارید اما حواستان باشد هم لیوان و هم خود کاغذ داغ است، مراقب باشید دست شما نسوزد.

• خوب شما موفق شدید یک ماگ حرارتی بسازید. برای اینکه کیفیت کار بالا رود در این مرحله بهتر است لیوان را در آب ولرم که تا حدودی گرمای آن غالب‌تر باشد غوطه‌ور کنید و یا با استفاده از فن آن را خنک کنید. تصویر که محو شد دیگر کافی است لیوان را از آب بردارید و یا فن را خاموش کنید این مرحله قابل حذف است می‌توانید انجام ندهید.
مراحل ذکر شده روش تهیه یک ماگ حرارتی بود، که آن‌ها به ظاهر ساده می‌آیند، اما این که ماگ حرارتی درست کنیم به این سادگی نیست. زیرا هر قسمت کار باید با نهایت دقت و صبر انجام شود. خروجی یک ماگ حرارتی خوب نیازمند کیفیت مواد و شرایط محیطی موجود دارد. اگر مراحل فوق به درستی اجرا نشود تمام هزینه و وقتی که گذاشته‌اید کاملا بدون نتیجه است.

انواع دیگر روش‌های چاپ طرح بر روی ماگ حرارتی

 روش‌های متفاوت دیگری برای تهیه و ساخت ماگ حرارتی وجود دارد که انواع آن ر ا با توضیحات مختصر ذکر می‌کنیم. بنا بر نوعی که می‌خواهید ماگ درست کنید در مورد روش مورد نظر اطلاعات کامل را کسب کنید. 

• روش اسکرین

این روش ارزان برای طرح‌های مناسب است که تنوع رنگ آن کم باشد و طرح مورد نظر ساده است. دستگاه چاپ را بر روی تورهای استنسیل زده که جوهر از سوراخ‌های آن عبور می‌کند و طرح نهایی چاپ می‌شود.

• چاپ لیتو

مناسب برای انواع لیوان‌های سرامیکی است. با دستگاه پرینتر مخصوص طرح را چاپ کرده و بر روی ماگ می‌چسبانید و بعد در دستگاه هیدروگرافیک قرار می‌دهید. سرعت کار با این روش کم است و برای ماگ‌های بزرگ‌تر و پهن مناسب‌تر هستند.

• چاپ دیجیتال

دیجیتال یعنی پیشرفت و تکنولوژی در این روش مراحل کار ویژه و سریع انجام می‌شود. اگر طرح‌های شما جزئیات بالا و تنوع رنگی وسیعی دارد باید از این چاپ استفاده کنید.

قیمت ماگ حرارتی

برای اینکه لیوان با کیفیت داشته باشید و در برابر ضربه از مقاومت بالاتری برخوردار باشند باید هزینه بیشتری پرداخت کنید البته ماگ‌های حرارتی از قیمت مناسبی برخوردار هستند. مجموعه ایران کهن با تخفیفی ویژه بهترین‌ها را با قیمتی استثنایی می‌سازد.

مزایای چاپ ماگ حرارتی اختصاصی

این محصول هیچ معایبی به همراه ندارد و هر آنچه که دارد مزایایی آن محسوب می‌شود. برخی از این مزایا شامل:
• گزینه مناسبی برای هدیه دادن و تبلیغات است. بدون اینکه محدودیت داشته باشند هر آنچه که بخواهید می‌توانید بر روی آن چاپ کنید.
• اگر برای تبلیغات استفاده می‌کنید شما در ذهن مخاطب بدون شک حک می‌شوید‌ و با قیمتی ارزان یک تبلیغ با ارزش برای برند خود انجام داده‌اید.
• این محصول برای تمام رده‌های سنی مناسب است و با سلیقه همه همخوانی دارد. 

اشتباهات چاپی در ماگ حرارتی

برخی از اشتباهات که در هنگام چاپ انجام می‌شود و کار را خراب می‌کند به شرح زیر است:
• ماگ‌های که بر روی آن‌ها قرار است کلمه نوشته شود باید چک کنید که غلط املایی نداشته باشد.
• استفاده نکردن از طرح‌های گرافیکی وکتور سبب می‌شود چاپ ماگ مطلوب نباشد.
• مشخص نبودن حاشیه طرح مورد نظر و انتخاب فونت و سایز نامناسب نوشته ظاهر ماگ حرارتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

طرح بر روی ماگ حرارتی چقدر ماندگار است؟

لوکو‌دای موجود در ماگ سبب می‌شود تا نسبت به سرما و گرما واکنش نشان دهند که آن‌ها از رنگ‌های ترانما ساخته شده‌اند، و در حالت عادی نامرئی و با تغییر حرارت مرئی می‌شوند. مقاومت آن‌ها بسیار بالا است و کیفیت طرح چاپی را تا چندین سال حفظ می‌کنند. همچنین زمان شست‌وشو هیچ اتفاقی بر روی آن‌ها نمی‌افتد و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند. توجه داشته باشید از سیم ظرف‌شویی نباید هنگام شست‌وشو استفاده کنید زیرا احتمال اینکه طرح دچار خراش شود زیاد است.

در انتها

چاپ انواع طرح‌ها برای ماگ حرارتی در ایران کهن پذیرفته می‌شود. مجموعه ایران کهن این فرصت را برای شما فراهم آورده است تا اشخاص، ادارات، موسسات و... بتوانند از طریق ثبت سفارش به صورت حضوری و آنلاین عکس، لوگو‌، جملات و هر آنچه که مد نظرتان است را با بهترین کیفیت و مناسب‎ترین در اختیار داشته باشید. در مقاله‌ مربوطه، در مورد اینکه چگونه ماگ حرارتی درست کنیم همراه با فوت و فن‌های دقیق آن را برایتان ارائه داده‌ایم، اما برای ساخت در تیراژ بالا باید با دستگاه‌های خاص و تیم حرفه‌ای به این امور رسیدگی کرد. روش ساخت ما متفاوت‌تر است و ما می‌توانیم انواع طرح‌ها را با هر ظرافت و ترکیب رنگی که باشند را بسازیم.مجموعه ایران کهن به عنوان بهترین مرکز چاپ در خدمت شما سروارن گرامی برای امور چاپی و تبلیغاتی است. ماگ‌های حرارتی با کیفیت را در کم‌ترین زمان با بهترین متریال از ما بخواهید.

نظر شما درباره چگونه ماگ حرارتی درست کنیم چیست؟