چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟
مقالات

چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟

8/31/2023 5:34:40 AM
792 مشاهده

 چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟

 چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟

چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟ سوال بسیاری از افراد است تا بتوانند یک کارت ویزیت مناسب سازمان خود را داشته باشند، در این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. اگر مد نظرتان کارت ویزیت تخصصی است خیالتان را راحت کنم افراد مبتدی نمی‌توانند این چنین کارت ویزیتی طراحی و چاپ کنند و باید به یک طراح حرفه‌ای کار را بسپارید، اما اگر طراحی کارت ویزیت معمولی مورد نظرتان است نکات مهم و مورد نیاز آن را ذکر می‌کنیم. یک کارت ویزیت شایسته هم در بخش طراحی و هم در بخش چاپ ویژگی‌های قابل توجهی دارد تا جایی که در حوصله مقاله بگنجد برایتان از این دو مهم صحبت خواهیم کرد.

 روش‌های طراحی کارت ویزیت

 روش‌های طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت باید بسیار محتاطانه انجام شود چرا که ظاهر کارت ویزیت شما در نگاه اول باید مخاطب را جذب کند. در دنیای شلوغ امروزی که کاربران روزانه با تبلیغات مختلف بمباران می‌شوند جلب کردن نظرشان سخت‌تر می‌شود. چندین روش برای طراحی کارت ویزیت وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:
ی نرم‌افزارهای گرافیکی متفاوتی وجود دارد که می‌توانید کارت ویزیت طراحی کنید، از میان این همه تنوع نرم‌افزار فتوشاپ گزینه‌ای ایده‌آل‌تری است زیرا کار کردن با آن سخت نیست.
• روش دیگر طراحی استفاده از طرح‌های لایه باز است در طرح لایه باز کارت ویزیت تمامی ویژگی‌های مربوط به طراحی به طور کامل وجود دارد و این مزیت برای افراد مبتدی و کسانی که آشنایی چندانی با طراحی کارت ویزیت و تولید طرح لایه باز کارت ویزیت ندارند، بسیار کارآمد است.
• سخت‌ترین روش طراحی کارت ویزیت استفاده از به‌روزترین فناوری یعنی هوش مصنوعی است سختی این روش فقط یادگیری ابزارهای آن است. طراحی کارت ویزیت با هوش مصنوعی انحصاری‌تر برای برندتان انجام می‌شود.

 برش مناسب کارت ویزیت برند شما

 برش مناسب کارت ویزیت برند شما

در ادامه مبحث چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟ به بررسی برش مناسب کارت ویزیت برند  خواهیم پرداخت. کارت ویزیت چهره برندتان را به افراد نشان می‌دهد پس پرداختن به تمام جزئیات ضروری است‌، برش کارت ویزیت مانند طراحی و چاپ آن از اهمیت برخوردار است. معمولا کارت ویزیت در ابعاد مربع و مستطیل برش می‌خورد. اما این روزها برش‌های خاص و خلاقانه‌ای برای کارت ویزیت وجود دارد که در اندازه و مدل دلخواه مشتری قابل انجام است. کارت ویزیت رابط بین کسب و کار شما و مشتریان است، بهتر است از طرح‎های ساده و خسته کننده استفاده نکنید و کارتی با اشکال و طرح‌های متفاوتی را نسبت به رقیبان ارائه دهید. برش‌های خاص و فانتزی فکری خلاقانه است‌.

 نکات طلایی طراحی و چاپ کارت ویزیت

 

 نکات طلایی طراحی و چاپ کارت ویزیت

کارت ویزیت همچنان یکی از موثرترین راه‌های متصل کردن مشتری به یک کسب و کار محسوب می‌شود. اگر کارت ویزیت مناسبی نداشته باشید تا به مشتریان نکته سنج یا همکارانتان دهید، یک فرصت کلیدی در بازاریابی را از دست می‌دهید‌. همه کارت‌های ویزیت از نظر کاربرد و کیفیت یکسان نیستند رعایت و دانستن برخی نکات در چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟ که خاص بودن را رقم بزند، بسیار مهم است از جمله این نکات به شرح زیر است:

 نکات طلایی طراحی و چاپ کارت ویزیت

• کارت ویزیت‌ را حتما به صورت دو رو طراحی کنید.
• بین عمودی و افقی بودن در طراحی و چاپ کارت ویزیت، افقی را انتخاب کنید. 
• لبه کارت ویزیت را گرد انتخاب کنید زیرا در دست مشتری قابل اعتماد‌تر قرار می‌گیرد. خطر خراش کارت ویزیت با لبه تیز زیاد است.
• برای تهیه بهترین کیفیت چاپ در رزولوشن  300dpi  کار کنید.
• اطلاعات کلیدی و تمام پل‌ها ارتباطی را بر روی کارت ذکر کنید.
• نکته بسیار مهم و طلایی دیگر این است که از طراحی یک مرز مستقیم دور تا دور کارت خودداری کنید، زیرا اگر کارت به طور کاملا دقیق بریده نشود، این کار باعث کج و نامتناسب دیده شدن کارت شما خواهد شد.
• برای چاپ کارت ویزیت یک پوشش محافظتی که زیبایی کارت و جذابیت آن را بیشتر می‌کند در نظر بگیرید. 
این نکات ظریف و طلایی هستند که کمک می‌کنند تا کارت ویزیتی خاص داشته باشید.

 نکات طلایی طراحی و چاپ کارت ویزیت

 مراحل طراحی و چاپ کارت ویزیت مناسب برند یک سازمان

در این بخش از مطلب چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟ به بررسی مراحل و چاپ کارت ویزیت مناسب برند سازمان خواهیم پرداخت:
•  زمانی می‌شود کارت ویزیت مناسب برندتان را طراحی کنید که تشخیص دهید مخاطب کارت ویزیتتان کی است تا هدفمند طراحی صورت گیرد.
• قبل از طراحی کارت ویزیت و چاپ اگر لوگو ندارید حتما یک لوگو نیز برای کسب و کارتان طراحی کنید تا روی کارت ویزیت قرار گیرد.
• باید نوع کارت ویزیتی که می‌خواهید طراحی کنید را انتخاب کنید. می‌توانید از نوع‌های مختلفی از جمله کارت ویزیت استاندارد، مینیمالیستی، دو طرفه یا شکل‌دار استفاده کنید.
• سازمان شما مسلما  از رنگ‌های خاصی برای برندینگ خود استفاده می‌کند برای کارت ویزیت نیاز است رنگ اصلی آن سازمان استفاده شود. چاپ کارت ویزیت و طراحی آن وقت‌گیر است نباید در طراحی سهل انگاری رخ دهد تا ارزش برندتان با ارائه کارت ویزیتی نامناسب پایین بیایید. طرح و رنگ کارت ویزیت‌تان باید با سازمان شما هماهنگ باشد.

 مراحل طراحی و چاپ کارت ویزیت مناسب برند یک سازمان

• کارت ویزیت‌ها در انواع و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند، هرکدام از مدل‌های کارت ویزیت باید سایز و اندازه خاص خود را داشته باشند، از همین رو شما  باید سایز کارت ویزیت مناسب سازمان خود را انتخاب نمایید.
برای داشتن کارت ویزیتی مناسب نیاز است دو مرحله طی شود بخش اول طراحی و بخش دوم چاپ، یعنی چاپ کارت ویزیت نیز مانند طراحی کارت ویزیت حائز اهمیت است و بهتر است که تحقیق کنید تا متناسب ترین نوع چاپ کارت ویزیت را برای کسب و کارتان در نظر بگیرید. برای مثال شما می‌توانید انتخاب کنید کارت ویزیت لوکس و خاصی داشته باشید بدین صورت که هنگام چاپ باید طلاکوبی، برجسته سازی، مس کوبی یا نقره کوبی روی کارت ویزیت را سفارش دهید و یا انتخاب کنید که کارت ویزیت شما دارای بافت باشد. کارت ویزیت‌ها چاپ‌های متفاوتی دارند‌ در نتیجه انتخاب چاپخانه مناسب که امکان انجام کار شما را نیز داشته باشد مهم است.
در پایان مطلب چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟ به این نکته اشاره خواهیم کرد که خیلی راحت و آسان با سفارش به مجموعه چاپ کهن می توانید کارت ویزیتتان را طراحی و چاپ ‌کنید، از اهمیت کارت ویزیت غافل نشوید و سعی کنید که با مخاطبین خود یک ارتباط پویا بسازید، ارتباطات در کسب‌و‌کار نقش مهمی دارد.

نظر شما درباره چگونه کارت ویزیت مناسب برند خود را طراحی و چاپ کنیم؟ چیست؟