معرفی ارزانترین کارت ویزیت برای کسب‌و‌کار کوچک
مقالات

معرفی ارزانترین کارت ویزیت برای کسب‌و‌کار کوچک

3/6/2024 6:15:36 AM
343 مشاهده

معرفی ارزانترین کارت ویزیت برای کسب‌و‌کار کوچک

امروزه همه‌ی کسب‌و‌کارهای کوچک برای بازاریابی و تبلیغات محصولات و خدمات‌شان و بهبود راه‌های ارتباطی از کارت ویزیت استفاده می‌کنند. پس به‌نفع آن‌ها است اگر هزینه طراحی و چاپ کارت ویزیت ارزان‌تر تمام شود و در بازاریابی تاثیر‌گذار باشد. برای آشنایی با ارزانترین کارت ویزیت برای کسب‌و‌کار کوچک با ما همراه باشید.

اهمیت چاپ ارزانترین کارت ویزیت

بهترین کارت‌های ویزیتی که در بازار ایران وجود دارد ،کارت‌هایی هستند که با ‌وجود داشتن تعرفه‌ی مناسب و ارزان، بازدهی فوق‌العاده‌ای دارند. به زبان ساده‌تر ارزانترین کارت ویزیت بیشترین بازدهی را دارد.
از بهترین و با‌اهمیت‌ترین کارت‌های ویزیت، کارت‌هایی هستند که هزینه طراحی آن‌ها معقول و مناسب است و همراه با این ویژگی عالی موجب تحول در کسب‌و‌کار و بازاریابی می‌شوند. امروزه اکثر مشاغل برای معرفی خدمات و محصولاتشان همان طور که می‌دانید از کارت ویزیت استفاده می‌کنند این ابزار می‌تواند اطلاعات مورد‌ نظر را جهت ارتباط با مخاطبان هدف به اشتراک بگذارد تا در‌ صورت لزوم از آن استفاده شود.
 داشتن ارزانترین کارت ویزیت همراه با بیشترین بازدهی در‌ صورتی امکان‌پذیر است که با مشاورین و طراحان فعال در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید از این کارت‌ها در ‌اختیار داشته باشید. برای معرفی کسب‌و‌کارتان، هر ‌چه قوی‌تر عمل کنید،در ذهن‌ها ماندگار‌تر می‌شوید. حالا اگر برای معرفی شغلتان از کارت‌ ویزیت ارزان استفاده کنید این فرایند به بهترین و ساده‌ترین حالت ممکن انجام می‌شود، برای اینکه شغلتان را بهتر معرفی کنید باید از طرحی مناسب کسب‌و‌کارتان استفاده کنید.

معرفی ۵ مورد از ارزانترین کارت ویزیت جذاب

اگر به‌دنبال ارزانترین کارت ویزیت هستید باید از سبک طراحی عبور کنید و به‌صورت عمومی در ‌جستجوی ارزانترین کارت ویزیت باشید. در یک صورت هزینه نهایی کارت ویزیت ارزان تمام می‌شود که از متریال ارزان استفاده شود. پس ما باید به متریال چاپ در این مرحله توجه کنیم، تعدادی از متریال چاپ کارت ویزیت در بازار وجود دارد که قیمت پایینی دارند، در‌ واقع استفاده از این متریال است که موجب ارزان شدن کارت ویزیت می‌شود. این نوع کارت‌ها علاوه بر کیفیت ساخت مطلوب آن‌ها از نظر هزینه و بودجه‌ای هم شما را به چالش نمی‌کشند که با هزینه‌های هنگفت مواجه شوید. نام دیگر این کارت‌ها در ‌واقع کارت‌های ویزیت بدون پوشش است، شما برای چاپ کارت ویزیت ارزان از متریال‌هایی مثل سلفون، کرافت، کتان، گلاسه می‌توانید استفاده کنید.
 

1. ارزانترین کارت ویزیت از طریق سفارش آنلاین: در‌ صورتی که شما بخواهید کارت ویزیتی برای کسب‌و‌کارتان تدارک ببینید باید برای سفارش کارت و مشورت با طراحان چندین دفعه به چاپخانه‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی بروید تا بتوانید سفارش کارت ویزیت مورد ‌نظرتان را به اتمام برسانید. در اینجا علاوه بر صرف هزینه‌های زیاد برای جا‌به‌جایی، حضور بقیه مشاغل برای تهیه‌ی کارت ویزیت بسیار وقت‌گیر است پس سفارش آنلاین مقرون‌به‌صرفه است. 
متریالی برای چاپ کارت ویزیت هستند که هزینه‌ی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای نسبت به بقیه‌ی متریال دارند. در‌ادامه انواع این متریال ارزان را ذکر خواهیم کرد و توضیح خواهیم‌داد با ما همراه باشید.

2. استفاده از کاغذ گلاسه بدون روکش در طراحی ارزانترین کارت ویزیت: کاغذ‌های گلاسه بدون روکش از پرمصرف‌ترین و پرکاربرد‌ترین کاغذها در زمینه چاپ هستند، برای طراحی کارت ویزیت هم به دلیل بافت یک دست و صیقلی که دارد استفاده می‌شود. کاغذهای گلاسه قدرت جذب بسیار بالایی دارند و همان طور که گفتیم سطح هموار و صافی دارد. کاغذهای گلاسه برای کارت ویزیت بسیار مناسب‌اند چون ارزان هستند و با‌وجود این ارزان بودن مقاومت بسیار بالایی دارند. حتی با‌اینکه بدون پوشش هستند در‌ برابر ضربه‌ها و آسیب‌های فیزیکی بسیار مقاوم‌اند. همان طور که دیدید کاغذ گلاسه با‌وجود ویژگی‌های مثبتی که دارد بدون تردید بهترین کاغذ برای چاپ ارزانترین کارت ویزیت است.

3. استفاده از سلفون مات و براق در چاپ ارزانترین کارت ویزیت: از متریال دیگری که برای تهیه‌ی ارزان‌ترین کارت ویزیت بسیار مناسب است سلفون مات و براق است. این نوع سلفون بسیار مقاوم در‌ برابر پارگی و رطوبت است و بازتاب نور از سطح این کارت‌ها کمتر است و در جذب اثر انگشت مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. سلفون مات و براق برای کارت‌هایی که رنگ‌های تیره در طراحی‌شان دارند بسیار مناسب است. سلفون‌‌های مات و براق روی کارت گلاسه معمولی قرار می‌گیرند و ظاهر کارت را بسیار زیبا و آراسته می‌کنند. سلفون‌ها تغییری در ضخامت کارت ایجاد نمی‌کنند اما اگر شما نیاز به ضخامت بیشتری دارید باید از کاغذهایی با گرماژ بالا استفاده کنید.

4. استفاده از کاغذ کتان آلمانی در چاپ ارزانترین کارت ویزیت: کاغذ کتان به‌دلیل یک ویژگی که دارد از بقیه‌ی متریال کارت ویزیت متمایز شده، این ویژگی این است که تار وپودهای کاغذ کتان به حالت عمودی و افقی در همه‌ی قسمت‌های کاغذ وجود دارد. اما این ویژگی موجب محدودیت این کاغذ‌ها از لحاظ روکش می‌شود مثلا روکش سلفونی روی این کارت قرار نمی‌گیرد پس مقاومت کاغذ کتان در‌ برابر پارگی و رطوبت خوب نیست و قیمت چاپ این نوع کارت‌ها اگر به‌صورت فوری سفارش دهید بیشتر از حالت عادی می‌شود. کاغذ کتان آلمان از با‌کیفیت‌ترین نوع کارت‌های کتان است چون مقاومت کشسانی بالایی دارد.

5. انتخاب کارت ویزیت یک رو و دو رو در چاپ ارزان‌ترین کارت ویزیت: میان قیمت کارت ویزیت یک‌رو و دو‌ رو تفاوت‌هایی وجود دارد. قطعا هزینه‌ی چاپ کارت ویزیت تک‌رو بسیار پایین‌تر و ارزان‌تر از کارت ویزیت دو‌ رو است. چون طراحان زمان کمتری را برای طراحی کارت یک‌رو صرف می‌کنند ولی طراحی  کارت ویزیت دو‌ رو با دقت و حساسیت بیشتری انجام می‌شود. کارت ویزیت تک‌رو ارزان‌ترین نوع کارت است چون جوهر کمتری به‌نسبت دو ‌رو مصرف می‌کند ولی کارت‌های ویزیت دو ‌رو جوهر بیشتری نیاز دارند.
با در‌نظر گرفتن تمامی این موارد شما می‌توانید ارزان‌ترین کارت ویزیت را داشته‌باشید.

سخن پایانی

اولین نکته‌ای که هر فردی برای طراحی کارت ویزیت به آن توجه می‌کند قیمت و هزینه‌ای است که باید بعد اتمام تولید این ابزار تبلیغاتی بپردازد، است و قطعا نکته‌ی مهمی است. همه‌ی افراد به‌دنبال صرف هزینه‌ کمتر ولی سود بیشتر هستند، شما می‌توانید با‌استفاده از متریال ارزان و مشورت با طراحان هزینه‌های خود را برای طراحی ارزانترین کارت ویزیت به حداقل برسانید.

نظر شما درباره معرفی ارزانترین کارت ویزیت برای کسب‌و‌کار کوچک چیست؟