چرا چاپ کاتالوگ های کاغذ هنوز مهم هستند
چاپ

چرا چاپ کاتالوگ های کاغذ هنوز مهم هستند

4/19/2022 11:58:23 PM
863 مشاهده

 
 

اهمیت چاپ کاتالوگ کاغذی


در دنیای امروز که تبلیغات زبان رسانه برای شناخت انواع برندها، شرکت‌‌‌‌ها و محصولات محسوب می‌‌‌‌شوند، کاتالوگ‌‌‌‌ها نیز می‌‌‌‌توانند بخشی از این رسالت را به خوبی به دوش بکشند. قطعا انتخاب نوع کاغذ کاتالوگ هم در معرفی  برند و محصولات نقش به سزایی دارد. این اهمیت از دو سو قابل بررسی است، از یک جهت دوام کاغذ کاتالوگ که بینندگان بیشتری آن را مشاهده کنند و از جهت دیگر حسی که مخاطب با دیدن و لمس کردن از آن دریافت می‌‌‌‌کند و در ذهنش نقش می‌‌‌‌بندد.


تعریف کاتالوگ


یک محصول چاپی کاغذی است، شامل یک یا چند صحفه در ابعاد مشخص که نام دیگرش کالانما نیز هست و با هدف معرفی محصول یا خدمات تولید می‌‌‌‌شود. یک کاتالوگ مناسب،  طراحی زیبا، خلاقانه و متناسب با کاربری دارد. همچنین از تصاویر و متن با کیفیت و مناسب نیز برخوردار است. در نهایت همه این‌‌‌‌ها سبب می‌‌‌‌شوند تا در ذهن مخاطب شکل بگیرند.


انواع جنس کاغذ کاتالوگ


برای چاپ کاتالوگ از انواع کاغذ استفاده می‌شود که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد: 
کاغذهای گلاسه: یکی از با دوام‌‌‌‌ترین، محبوب‌‌‌‌ترین و گران‌ترین نوع کاغذ برای چاپ کاتالوگ است. دلیلش هم داشتن پوششی صاف، براق و درخشان بودن متن یا تصویر چاپی بر روی آن است. در اصطلاح عام آن را کاغذ روغنی می‌‌‌‌شناسند.
کاغذهای معمولی: همان کاغذ A4  سفید رنگ رایج در بازار است.
کاغذهای باطله: از بازیافت دیگر کاغذها بدست می‌‌‌‌آید و دارای ناخالصی بسیاری است. همچنین رنگش هم کدر است به همین دلیل از قیمت کمتری برخوردار است.
کاغذهای پلاستیکی و سلفونی: جنس اصلی آن همان کاغذ معمولی است که روی سطح آن با ماده‌‌‌‌ای به نام لاتکس پوشش داده می‌‌‌‌شود که در برابر رطوبت و کشش مقاومت بالایی از خود نشان دهد.
کاغذهای آنتیک: به دلیل داشتن بافتی خشن و زبر و سطوح ناهموار شبیه به کاغذهای دست‌‌‌‌ساز است. معمولا کاربرد بیشتر آن برای چاپ کتاب است.


انواع سایز و ابعاد چاپ کاتالوگ


چاپ کاتالوگ از نظر ابعاد دارای محدودیتی است و در ابعاد مشخصی قابل چاپ هستند که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد:
• A4 معادل 21 سانتی‌‌‌‌متر در 29 سانتی‌‌‌‌متر
• A5 معادل 21 سانتی‌‌‌‌متر در 14 سانتی‌‌‌‌متر
• کاتالوگ وزیری معادل 21 سانتی‌‌‌‌متر در 17 سانتی‌‌‌‌متر
• کاتالوگ خشتی کوچک معادل 19 سانتی‌‌‌‌متر در 19 سانتی‌‌‌‌متر
• کاتالوگ خشتی بزرگ معادل 23 سانتی‌‌‌‌متر در 23 سانتی‌‌‌‌متر
• کاتالوگ پالتویی معادل 12 سانتی‌‌‌‌متر در 17 سانتی‌‌‌‌متر
انواع کاتالوگ بر حسب نوع کاربرد:
علاوه بر موارد گفته شده کاتالوگ‌ها را بر حسب نوع کاربرد نیز تقسیم بندی می‌کنند، از جمله این موارد در چاپ کاتالوگ به شرح زیر است:
• کاتالوگ منگنه‌‌‌‌ای
• کاتالوگ سیمی
• کاتالوگ صنعتی
• کاتالوگ دیجیتال
• کاتالوگ تبلیغاتی


ویژگی چاپ کاتالوگ مناسب


چاپ یک کاتالوگ مناسب دارای ویژگی‌های مانند: استفاده از عکس با کیفیت و مناسب، دارای متن جذاب و متناسب با موضوع و تصویر، دارای ترکیب‌‌‌‌بندی و چیدمان مناسب، استفاده از فونت زیبا و خوانا برای جذب مخاطب  بیشتر، دارای وضوح چاپ نهایی کاتالوگ ، استفاده از رنگ‌‌‌‌های مناسب در طراحی توسط طراحان، در نظر گرفتن ابعاد خروجی مناسب کاتالوگ نسبت به  دوری یا نزدیکی در محیط، ویراستاری متن، رعایت ایجاز و اختصار در نوشتن متن کاتالوگ و... است.


روش‌‌‌‌های معمول چاپ کاتالوگ

 
برای چاپ کاتالوگ دو روش وجود دارد:
• چاپ دیجیتال: برای چاپ کاتالوگ با تیراژ پایین از این نوع چاپ استفاده می‌‌‌‌شود.
• چاپ افست: برای چاپ کاتالوگ در تیراژ بالا از این نوع چاپ استفاده می‌‌‌‌کنند.


اهمیت گرماژ کاتالوگ


هر کاغذی در چاپ کاتالوگ بر مبنای گرماژ آن در متر مربع سنجیده می‌‌‌‌شود. وقتی می‌‌‌‌گویند کاغذ گلاسه 300 گرم بدین معنی است که یک برگ 100 سانتی‌‌‌‌متر در 100 سانتی ‌‌‌‌متر آن کاغذ گلاسه 300 گرم وزن دارد. معمولا مشتریان بر اساس نوع کاربرد و سلیقشان برای انتخاب نوع کاغذ جلد کاتالوگ از کاغذ گلاسه 250 گرمی و 300 گرمی و برای صفحات داخلی کاتالوگ از کاغذهای 135 گرمی، 150 گرمی، 170 گرمی و 200 گرمی استفاده می‌‌‌‌کنند.


چاپ با کیفیت کاتالوگ


برای چاپ با کیفیت کاتالوگ فقط کافی است به سایت چاپ کهن مراجعه کرده و طرح خود را ارسال و سفارش خود را ثبت کنید و یا با کارشناسان این مجتمع تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی آن‌ها برای چاپ کاتالوگ استفاده کنید. 
خرده فروشان متقاعد کننده هنوز از چاپ کاتالوگ استفاده می کنند تا مارک های خود را به فروش برسانند و فروش کنند.
هنگامی که شما تصمیم به چاپ کاتالوگ دارید، با بسیاری از تصمیمات دیگر مواجه می شوید، که یکی از آنها نوع کاغذی است که شما استفاده می کنید. نوع کاغذی که انتخاب می کنید، موفقیت کلیدی کاتالوگ شما را تحت تاثیر قرار می دهد:
 
چرا چاپ کاتالوگ های کاغذ هنوز مهم هستند
 
مقاله ای با کیفیت ضعیف بر خواننده تاثیر می گذارد، اما یک مقاله با کیفیت خوب خوانندگان را تشویق می کند تا خواندن و خرید را ادامه دهند. در حالی که مولفه های بسیاری وجود دارد که چاپ کاتالوگ را تشکیل می دهند، انتخاب کاغذ مناسب هنوز یکی از جنبه های مهم تر است.
 
 

یک کاغذ با کیفیت برای چاپ کاتالوگ خود را انتخاب کنید.

 
کاغذ کاتالوگ در وزن و اندازه های مختلف استفاده می شود. اندازه مقاله شما موضوع انتخابی است. طراحی کاتالوگ چاپ شما تعیین می کند که آیا شما از اندازه 8.5x5.5 یا 12x12 استفاده می کنید. سبک مقاله شما یک هم یک جنبه  دیگر است. این ها همه گزینه های خوبی هستند و به یک فروشگاه خوب منجر می شوند، اما مطمئن شوید که تصویر مناسب را انتخاب کرده اید. به عنوان مثال، یک فروشگاه تخفیف برای خرید کاغذ سنگین نیازی ندارد، در حالی که یک کاتالوگ محصولی با قیمت بالا،
باید به وزن گران تر کاغذ نیاز داشته باشد تا مورد استقبال قرار گیرد
 

آنچه را که به اهدافتان نزدیکتر می کند انتخاب کنید.

 

 
سعی کنید از کاغذ پوشش دار استفاده کنید ..چون کاتالوگ ها با پوشش براق بیشترین مخاطب را به خود جذب نماید و در چاپ کاتالوگ ها نوع پوشش کاغذ کاتالوگ دید مشتری را نسبت به شما عیین می کند پس باید بکوشید تا بهترین نوع کاغذ را انتخاب کنید
 
 

یک انتخاب سازگار با محیط زیست را انتخاب کنید.

 

 
 اگر شما نگران تاثیر کاتالوگهای خود در زمین هستید، سپس به شرکت چاپی خود نگاه کنید تا تعیین کند که آیا آنها چه کاری را انجام می دهند تا رد پای کربن خود را کاهش دهند. یک شرکت خوب از کاغذ FSC یا SFI استفاده می کند.FSC و SFI برنامه هایی هستند که در حفاظت از محیط جنگل، از جمله کیفیت آب و زیستگاه حیوانات، فعال هستند. آنها همچنین نگران حفظ بومیان در سراسر جهان هستند. شرکت های چاپی همچنین می توانند ضایعات کاغذی و بسیاری از محصولات ضعیف تولید کاتالوگ را در شیوه های سبز خود بازیافت کنند.
 
 
برای کمک به انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ کاتالوگ خود از ایران کهن کمک بخواهید.

 

 
در مورد بهترین گزینه برای کاتالوگ چاپ خود، با شرکت چاپی خود صحبت کنید. کارشناسان در دسترس هستند تا به شما مشاوره خود را در مورد مقاله ارائه دهند که بهترین نیاز شما را برآورده سازد. به سادگی با شرکت تماس بگیرید و با آنها در مورد مسیری که می خواهید کاتالوگ خود را انتخاب کنید صحبت کنید. توصیه های آنها ارزشمند خواهد بود.
 
 

نظر شما درباره چرا چاپ کاتالوگ های کاغذ هنوز مهم هستند چیست؟