کاربرد پوستر؛ کاربرد انواع پوستر در تبلیغات
مقالات

کاربرد پوستر؛ کاربرد انواع پوستر در تبلیغات

5/26/2022 11:35:35 PM
1968 مشاهده

کاربرد پوستر؛ کاربرد انواع پوستر در تبلیغات


امروزه انواع ابزار و مکان برای تبلیغات وجود دارد که می‌تواند انتخاب را برای کار تبلیغات و بازاریابی مشکل کند. انواع پوستر، انواع تبلیغ دیجیتالی و... راه‌های گوناگون تبلیغات هستند. اما هنوز کاربرد پوستر در کنار انواع تبلیغات‌های دیگر از اهمیت و کارایی بالاتری برخوردار است.

ابزارهای دیگر مانند تبلیغ در فیسبوک، گوگل، اینستا و... گران و موقتی هستند اما پوستر به دلیل این که یک بار انجام می‌شود و همیشه در دید مشتریان قرار دارد تاثیر بیشتری داشته و هزینه کمتری بر شما تحمیل می‌کند. در این مطلب قصد داریم در مورد کاربرد انواع پوستر و مزایای استفاده از پوستر سخن بگوییم. با چاپ کهن همراه باشید.


انواع پوستر


بسیاری از افراد در هنگام چاپ پوستر و انجام کارهای تبلیغاتی اطلاع ندارند که پوسترها انواع مختلف دارند و کاربرد پوسترها متفاوت است. به همین دلیل بدون در نظر گرفتن این که کدام نوع از انواع پوستر برای کار آن‌ها مناسب است و بدون در نظر گرفتن کاربرد آن، شروع به طراحی و چاپ پوستر می‌کنند. در این بخش به معرفی انواع پوستر می‌پردازیم تا شما بتوانید قبل از شروع به کار متناسب با هدف خود نوع پوستر را مشخص و بعد اقدام به طراحی و چاپ کنید.


پوسترهای رویداد


به پوسترهای که معمولا برای اعلام یک رویداد بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد پوستر رویدادی می‌گویند. از این نوع پوستر، معمولا برای هماهنگی یک اتفاق مثل اجرای یک کنسرت، تاریخ تجمع برای راهپیمایی، اعلام گردهمایی‌های آموزشی و... است.


پوسترهای تبلیغاتی


این پوسترها تنها با هدف تبلیغ برای فروش خدمات یا کالا و جذب مشتری طراحی می‌شود. برخی از این پوسترهای طراحی با چنان مهارتی طراحی شده‌اند که تاثیر چندین و چند ساله را بر ذهن مخاطبان خود بر جای گذاشته اند مانند پوستر تبلیغاتی کوکاکولا.‌ هدف نهایی همه پوسترهای تبلیغاتی در واقع جذب مشتری و به فروش رساندن یک حس و تجربه متفاوت است که از طریق پوستر دریافت کرده‌اند.


پوسترهای تلفیقی و انگیزشی


این پوسترها با هدف ترویج و تبلیغ یک ایده و یا یک ایدئولوژی با ترکیب یک تصویر و یک جمله تاثیرگذار انگیزشی طراحی و چاپ می‌شوند. این پوسترها معمولا در مراسمات مذهبی، دانشگاه‌ها و مدارس و آموزشگاه‌ها بسیار موثر هستند. با قرار گرفتن تصویر جوانه زدن یک دانه در کنار یک جمله فلسفی در کنار آن به راحتی می‌توان در ذهن مخاطبان خود رشد و پیشرفت به سمت جلو را القا کنیم و به راحتی برای موسسه آموزشی خود تاثیرگذار باشیم.


پوسترهای سیاسی


همان طور که از نام این پوستر مشخص است کاربرد پوستر سیاسی تنها برای تبلیغ و ترویج کارهای سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در گذشته‌ها نه چندان دور از پوسترها برای جذب سرباز و اعزام آن‌ها به جنگ استفاده می‌کردند اما به مرور پوسترهای سیاسی کاربرد متفاوتی پیدا کردند و در حال حاضر حزب‌ها و گروه‌های سیاسی برای ترویج عقاید و نشان دادن خود به جامعه از آن استفاده می‌کنند.


پوسترهای فیلم


پوسترهای فیلم برای تبلیغ و اعلام تاریخ و ساعت اکران یک فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوسترها با به تصویر کشیدن جزئیات یک فیلم و معرفی اشخاصی که در آن فیلم مشغول به نقش آفرینی هستند به ترغیب افراد جامعه برای دیدن این فیلم می‌پردازد. در این پوسترها سعی می‌شود یک یا چند صحنه مهیج و تاثیر گذار به تصویر کشیده شود.


پوسترهای آموزشی


این نوع پوسترها که معمولا در پژوهشکده‌ها و مراکز آموزش عالی کاربرد دارد؛ برای اطلاع رسانی و در خواست همکاری در زمینه انجام یک پژوهش است. این نوع پوسترها تنها پوسترهای هستند که زیبایی‌شناسی و جلوه‌های بصری در مورد آن هیچ گونه کاربردی ندارد و کاربرد پوستر آموزشی فقط در زمینه اطلاع رسانی است.


پوسترهای مسافرتی


به پوسترهای که آژانس‌های تبلیغاتی، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها برای تبلیغ امکانات، آفرها و ویژگی‌های خود استفاده می‌کنند پوستر مسافرتی می‌گویند. در شهرهای توریستی کاربرد پوسترهای مسافرتی بسیار زیاد است. اگر بخواهیم به یکی از معروف‌ترین پوسترهای تبلیغاتی بپردازیم، می‌توانیم به پوستر  آمریکایی WPE اشاره کنیم.


کاربرد پوستر


در بخش قبل به معرفی اشکال مختلف پوستر پرداختیم و در این بخش می‌خواهیم در مورد کاربرد انواع پوستر صحبت کنیم. همان طور که از نام نوع پوسترها مشخص است کاربرد پوسترها متناسب با نوع طراحی آن‌ها متفاوت است. به طور کلی کاربرد پوستر در همه پوسترها جلب توجه افرادی است که به اشکال مختلف در حال گذر هستند تا به سمت کسب و کار شما بیایند و کسب و کار شما را برای رفع نیاز خود انتخاب کنند.
با شناخت انواع پوستر و کاربرد انواع پوستر می‌توانید بهترین نوع پوستر را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و در رسیدن به هدف خود موفق باشید. اگر کسب و کار شما در زمینه فروش محصول است بهترین نوع پوستر برای شما پوستر تبلیغاتی است زیرا کاربرد پوستر تبلیغاتی برای بیشتر کردن فروش و کسب درآمد بیشتر است.


کاربرد انواع پوستر


در این مطلب در مورد انواع پوستر و کاربرد پوستر صحبت کردیم و کاربرد انواع پوستر را شرح دادیم. اگر برای کسب و کار خود قصد طراحی و چاپ پوستر را دارید می‌توانید با کارشناسان مجتمع چاپ کهن تماس بگیرد و متناسب با نیاز خود پوستر مورد نظر خود را سفارش داده و از انجام کار به بهترین شکل ممکن مطمئن باشید.

نظر شما درباره کاربرد پوستر؛ کاربرد انواع پوستر در تبلیغات چیست؟عالی بود

ممنون از همراهی شما با مجموعه چاپ کهن