تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟
نکات آموزشی چاپی

تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟

5/15/2022 10:26:16 PM
2459 مشاهده

تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟


اولین اقدام در برگزاری نمایشگاه‌ها اقدام به دیزاین و تبلیغات در غرفه است. در سال‌های اخیر این امر با کمک بنرهای رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی انجام می‌شود. اگر به دنبال برگزاری یک نمایشگاه هستید بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید و در مورد رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی، تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی بیشتر بدانید تا گزینه مناسب خود را به درستی انتخاب کنید. در ابتدا به تعریف و توضیح مختصر در مورد آن‌ها می‌پردازیم و در ادامه تفاوت رول آپ و پاپ آپ را شرح می‌دهیم.


توضیح جامعه و مختصر رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


در دنیای شلوغ این عصر اگر بخواهیم برند و محصولات ما در بین مرم شناخته شود و مشتریان بالفعل را به بالقوه تبدیل کنیم باید تبلیغات انجام دهیم. دامنه تبلیغات هم که در عصر حاضر بی نهایت وسیع است و انواع مختلف تبلیغات را در انواع حوزه‌ها داریم. اما هنوز هم بیشترین تاثیر را تبلیغات چاپی دارد. یکی از انواع تبلیغات چاپی رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی است.


• رول آپ چیست؟


در حال حاضر، رول آپ به دلیل ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد خود، جز یکی از محبوب‌ترین انواع تبلیغات چاپی در سایز بزرگ برای نمایشگاه‌ها و مکان‌های عمومی به شمار می‌رود.
رول آپ‌ها از یک بوم تشکیل شده‌اند که طرح روی آن چاپ شده و در پایه سازه رول شده است. پایه‌ها اشیایی هستند که خود نگه‌دارنده هستند، به این معنی که به لطف ساختارشان، بدون نیاز به هیچ وسیله جانبی دیگری، صاف و پایدار می‌مانند.
رول آپ‌ها به دلیل حمل و نقل و مونتاژ آسان یک ابزار تبلیغاتی بسیار همه کاره و کاربردی برای هر نوع رویداد یا نمایشگاهی هستند. این نوع از استندهای تبلیغاتی قدرت بالای در جذب مصرف کنندگان دارند و علاوه بر این، رول آپ‌ها یکی از ارزان‌ترین نمایشگرهای حال حاضر بدون از دست دادن کیفیت مورد انتظار هستند.


• پاپ آپ چیست؟


استندهای پاپ آپ به دلیل قابل حمل بودن قاب و سهولت در مونتاژ برای نمایشگاه‌های تجاری ایده آل هستند. پس از نصب فریم‌ها، پانل‌های گرافیکی چاپ‌شده به قاب متصل می‌شوند یا اگر پارچه‌ای است، پوشش یک تکه روی قاب قرار می‌گیرد و به عنوان یک نمایشگر جلب توجه می‌کند. در واقع پاپ بوده و همین امر محبوبیت آن را بیشتر کرده است.


تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


حال که با رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی آشنا شدید به بررسی تفاوت این دو با هم می‌پردازیم تا بتوانید در هنگام برگزاری نمایشگاه هر کدام که برای شما مناسب است را انتخاب کنید. تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی به شرح زیر است:


• سایز رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی از نظر سایز با هم تفاوت دارند. سایز پاپ آپ‌ها بسیار بزرگ بوده و در اندازه‌های مختلف قابل چاپ و تکثیر هستند. اما رول آپ‌ها داری محدودیت سایز و اندازه بود و یک تعداد سایز مشخص و محدودی دارند.


• شکل رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


تفاوت دیگر رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی در شکل و فرم آن است. رول آپ‌ها دارای چند شکل محدود هستند و سازه آن‌ها به شکلی نیست که بتوان به هر فرمی که مد نظر است طراحی کرد اما پاپ آپ‌ها داری آزادی عمل بیشتری در طراحی و فرم دهی هستند. پاپ آپ‌ها را به راحتی می‌توان متناسب با هدف و محیط به اشکال مختلف فانتزی، هنری و... در آورد.


• حجم رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


این دو استند و سازه تبلیغاتی از نظر حجم نیز با هم تفاوت دارند. حجم سازه رول آپ از حجم سازه پاپ آپ کمتر بوده و حتی امکان دارد در کیف هم جا شود.


شباهت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


این دو سازه به راحتی قابل جمع و نصب شدن هستند و از وزن کمی هم برخوردارند. جنس هر دو این سازه‌ها از فلز آلومینیوم بوده و ایستادگی خوبی هم دارند. رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی دارای حجم کمی هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را حمل کرد.


تهیه رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی


در برگزاری نمایشگاه‌ها ضروری‌ترین چیز برای جلب مخاطب داشتن یک غرفه عالی و تبلیغات است. بهترین وسیله برای این کار رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی است. برای چاپ و تهیه سازه رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی ما به شما مجتمع چاپ کهن را پیشنهاد می‌کنیم.

نظر شما درباره تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟ چیست؟