استفاده از چاپ در طراحی داخلی ایده‌ها و نکات
مقالات

استفاده از چاپ در طراحی داخلی ایده‌ها و نکات

7/13/2023 11:51:28 PM
340 مشاهده

 استفاده از چاپ در طراحی داخلی ایده‌ها و نکات

 استفاده از چاپ در طراحی داخلی ایده‌ها و نکات

با استفاده از چاپ در طراحی داخلی و دکوراسیون تغییراتی زیبا و خارق‌العاده به وجود می‌آورید. دستگاه‌های متنوع چاپی توانسته‌اند بر روی انواع متریال مانند پارچه، شیشه، کاغذ و... انواع طرح‌های خلاق و ماندگار را به چاپ برسانند. در نتیجه امروزه محصولات چاپی در طراحی داخلی نقش مهمی را ایفا می‌کنند. 

 نکات و ایده‌ها‌ی مهم طراحی داخلی

نکات و ایده‌ای که در طراحی داخلی باعث می‌شود محیط تکراری را زنده و پویا سازد این است که به رنگ‌ و سبک چیدمان محیطی که دارید دقت کنید. این دو نکته در کنار ایده‌های فراوان چاپی بسیار کارساز است. در ادامه مبحث استفاده از چاپ در طراحی داخلی ایده‌ها و نکات، به چند مورد از ایده‌های موثر اشاره می‌کنم. 

 • کاغذ دیواری

طرح‌های متفاوت کاغذ دیواری را با کیفیت چاپ دیجیتال تجربه کنید. یکی از ایده‌های طراحی داخلی استفاده از کاغذ دیواری است که تغییرات چشمگیری در محیط ایجاد می‌کند. تولید کنندگان امروزه می‌توانند هر طرح و مدلی را که می‌خواهید بر روی کاغذهای مخصوص به مرحله چاپ برسانند‌.

 • کاغذ دیواری

 • کاشی

صنعت چاپ رنگ و طرح‌های را که ما دوست داریم به ما هدیه می‌دهد‌. کاشی سفید را در کنار کاشی طرح دار قرار دهید این تغییری که در احساس شما ایجاد می‌شود به سبب چاپی است که روی آن کاشی انجام شده است. استفاده از چاپ در طراحی داخلی این فرصت استثنایی را برای ما ایجاد کرده تا کاشی‌های دیوار، حمام، آشپزخانه در طرح و رنگ‌های مختلف با المان‌‌های از آن محیط را داشته باشیم‌. کاشی از آن ایده‌های است که باید هنگام انتخاب آن دقت و حساسیت بیشتری به خرج داد زیرا نصب آن هزینه‌بردار و زمان‌بر است. 

 • شیشه

به لطف فناوری چاپ دیجیتال می‌توان انواع شیشه‌ها را طراحی کرد و دیگر مانند گذشته شیشه‌های رنگی ساده هدف ما نیست، بلکه طرح‌های متنوع را می‌توانید داشته باشید‌. طرح‌های چاپی ضد آب و ضد خش هستند و گذر زمان بر روی کیفیت و ماندگاری آن طرح‌ها اثر مخربی ندارد. 

 • شیشه

 • چوب

طرح‌های چوبی برای کسانی که خواستار فضایی روستایی هستند و حس و حال این فضا را دوست دارند  بسیار مناسب است. استفاده از چاپ در طراحی داخلی بر روی چوب این امکان را نیز فراهم کرده است که تفاوت بیشتری را احساس کنید.

 • کوسن، پرده، رومیزی

استفاده از چاپ در طراحی داخلی تنها به این موارد بسنده نکرده و به موارد دیگری مانند کوسن، پرده و رومیزی نیز راه یافت است. سه عنصر مانند کوسن، پرده و رومیزی از جمله اقلامی هستند که طراحی و رنگ‌بندی آن‌ها تغییرات کلی و اساسی را در منزل خلق می‌کند‌. هماهنگی این اقلام در خانه روحی تازه می‌بخشد. با انواع دستگاه‌های جوهر افشان و پرینترهای سابلیمیشن به راحتی روی الیاف مصنوعی و طبیعی چاپ امکان‌پذیر است. 

 • کوسن، پرده، رومیزی

 • لوازم و کالای خواب

همه‌ی ملزومات روتختی، روبالشتی، ملافه و... طراحی و چاپ آن‌ها در چاپخانه انجام می‌شود تنوع گسترده آن برای تمام سنین مناسب بوده و حتی امکان چاپ طرح و عکس مورد نظر افراد نیز وجود دارد.

 نحوه چاپ روی جنس‌های پلی‌استر با ابعاد کوچک

چاپ سابلیمیشن برای ابعاد کوچک مناسب است  طراحی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا طرح گرافیکی مد نظر در رایانه با نرم‌افزار متناسب و  فرمت متناسب به دستگاه ارسال می‌شود سپس طرح چاپ شده در دستگاه بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ می‌شود. مرکب چاپ شده روی کاغذ بر روی قطعه کار قرار می‌گیرد و هم زمان توسط دستگاه به پارچه پرس می‌شود. در این روش دستگاه پرس حرارتی که عملیات حک کردن را به عهده دارند دارای دو صفحه است که بر روی هم فیکس می‌شوند. حرارت این دستگاه پارچه و کاغذ را تحت فشار و دمای خاصی قرار می‌دهد و سبب انتقال و تصعید مرکب به پارچه می‌شوند.

 نحوه چاپ روی جنس‌های پلی‌استر با ابعاد کوچک

 نحوه چاپ روی پارچه‌های رولی

در این پارچه‌ها از کاغذهای مخصوص به نام ترانسفر استفاده می‌شوند که متناسب با عرض و طول پارچه است‌. پس از اینکه طرح بر روی کاغذ چاپ شد نوبت به چاپ آن روی پارچه است‌ دستگاه مناسب برای پارچه‌های رولی کلندر سابلیمیشن نامیده می‌شود. تمام مراحل چاپ به صورت خودکار بوده و برای تیراژ بالا مناسب است‌. 

 کلام آخر

استفاده از چاپ در طراحی داخلی فضای جدید خلق می‌کند. گروه چاپ و تبلیغات ایران کهن با بیش از ۲۰ سال سابقه کار با تکیه بر افراد متخصص و تجهیزات پیشرفته بهترین‌ها را می‌سازد.

نظر شما درباره استفاده از چاپ در طراحی داخلی ایده‌ها و نکات چیست؟