مراکز چاپ پارچه در تهران
مقالات

مراکز چاپ پارچه در تهران

1/19/2024 11:17:13 PM
690 مشاهده

 مراکز چاپ پارچه در تهران

از قدیم برای اینکه طرح مورد‌ نظر را روی البسه و لوازم پارچه‌ای انتقال دهند و تصاویری روی پارچه به‌ وجود آورند از روش‌هایی برای چاپ، روی پارچه استفاده می‌کردند. مراکز چاپ پارچه در تهران بسیار زیاد است که در ادامه این مراکز را برای شما لیست خواهیم کرد.

 انواع چاپ بر روی پارچه

در این بخش از مطلب مراکز چاپ پارچه در تهران به بررسی انواع چاپ پارچه خواهیم پرداخت:
• چاپ سنتی: انتقال طرح یا نقشه به وسیله قالب، مهر و قلم‌مو آغشته به رنگ دلخواه و یا موم را چاپ سنتی می‌گویند. مرسوم‌ترین نوع چاپ سنتی، چاپ روی پارچه است. در حالت کلی تمامی طرح و نقش‌‌ها برای پارچه توسط قلم‌مو، رنگ‌های مختلف و موم، روی انواع پارچه قابل انتقال و اجرا است. با ‌استفاده از روش چاپ سنتی می‌توانید تعداد زیادی از پارچه را در زمان کوتاهی نقش اندازی کنید.
• چاپ صنعتی: پیدایش چاپ به روش صنعتی موجب پیشرفت در زمینه چاپ روی پارچه شد و انجام چاپ بر روی انواع پارچه را امکان‌پذیر کرد. با به‌کار آمدن چاپ به روش صنعتی کاربرد انواع پارچه‌های چاپ شده در صنایع گوناگون، تغییرات عظیمی کرده است. با این روش امکان انجام چاپ بر روی پنبه، ابریشم، نایلون، پلی‌استر و هر نوع پارچه‌ای با استفاده از تکنولوژی و صنعتی بودن این روش چاپ، قابل اجرا است.

 انواع روش‌های چاپ بر روی پارچه

در این بخش از مطلب مراکز چاپ پارچه در تهران انواع روش‌های چاپ بر روی پارچه را بررسی خواهیم کرد:

 • چاپ مستقیم روی پارچه

یکی از روش‌های چاپ روی پارچه، چاپ مستقیم است که همان طور از نام آن مشخص است، یعنی استفاده مستقیم از رنگ و رنگ‌دانه‌ها روی سطح پارچه. چاپگرهایی که برای چاپ مستقیم استفاده می‌شوند بسیار گران هستند، اما با وجود کیفیت بسیار بالا این روش چاپ پارچه، می‌‌تواند هزینه بالای چاپگرها را توجیه کند.
سرعت پایین دستگاه‌های پرینتر یا همان چاپگر‌ها یکی از معایب این روش چاپ است که این پایین بودن سرعت هم می‌تواند به دلیل دقت بالای چاپ توسط چاپگرها باشد.

 • چاپ سابلیمیشن روی پارچه

معنی سابلیمیشن در لغت به معنای تصعید که همان تبدیل شدن جامد به گاز است. برای چاپ سابلیمیشن جوهری که برای نقش اندازی استفاده می‌شود در دمای دویست درجه سانتی‌گراد از حالتی که جامد است به گاز تبدیل می‌شود و این جوهری که به حالت گاز است روی پارچه می‌نشیند و طرح دلخواه شما را چاپ می‌کند. این روش چاپ تنها برای پارچه استفاده نمی‌شود بلکه برای چاپ روی لیوان و بشقاب و غیره استفاده می‌شود.

 • چاپ سیلک‌اسکرین

یکی دیگر از روش‌های چاپ روی پارچه سیلک‌اسکرین است، که برای چاپ روی پارچه در این روش از صفحه‌هایی که تحت فشار هستند استفاده می‌شود. در روش چاپ سیلک‌اسکرین برای هر رنگ از یک صفحه به صورت جداگانه استفاده می‌شود. یعنی اگر می‌خواهید طرحی روی تیشرت اجرا کنید و این طرح هشت رنگ مختلف دارد برای چاپ آن باید از هشت صفحه مجزا استفاده کنید.

 • چاپ لیبل روی پارچه

لیبل‌ها کارایی زیادی روی پارچه و اشیایی که از پارچه در آن‌ها استفاده می‌شود دارند. چاپ لیبل بر روی پارچه به روش حرارتی انجام می‌شود و از پرکاربردترین روش‌های چاپ لیبل روی پارچه است. در روش حرارتی از لیبل بدون ریبون استفاده می‌شود. برای چاپ لیبل ابتدا طرح لیبل مورد نظر از روی کاغذهایی که شفاف و مخصوص این کار هستند با حرارت روی پارچه انتقال پیدا می‌کند. چاپ لیبل با این روش با‌کیفیت بالا صورت می‌گیرد.

 • چاپ دیجیتالی روی پارچه

از نام این روش چاپ مشخص است که چاپ مستقیماً روی پارچه انجام می‌شود. در روش چاپ دیجیتالی طرح مورد‌ نظر توسط کامپیوتر طراحی می‌شود و به چاپگرها و پرینترها انتقال داد‌می‌شود. پرینترها به‌طور مستقیم طرح را روی پارچه انتقال می‌دهند و چاپ می‌کنند. بعد از اینکه چاپ تصویر روی پارچه انجام شد در یک تونل حرارتی به پارچه حرارت می‌دهند تا طرحی که چاپ شده خشک و ثابت شود.

 مراکز و شرکت های چاپ پارچه در تهران

حال در ادامه مطلب مراکز چاپ پارچه در تهران برخی از برترین مراکز چاپ پارچه را معرفی خواهیم کرد:
• چاپ کهن: خدمات این مرکز چاپ پارچه در تهران به صورت ۲۴ ساعته است و ارسال سفارشات در تهران در زمان کم انجام ‌می‌شود.
• پایار چاپ: این مرکز با بهره‌مندی از کادری مجرب و استفاده از برترین تکنولوژی‌های روز دنیا جزء دفاتر چاپ پارچه در تهران است.
• چاپ نفیس: چاپ پارچه در تهران در چاپخانه گروه نفیس انجام می‌شود که با بهره‌مندی از دستگاه‌های مجهز این فرآیند را انجام می‌دهند.
• آیسان چاپ: مجموعه‌ای متخصص و با تجربه که جزء مراکز چاپ پارچه در تهران است.
• چاپ فصل: از مراکز دیگر چاپ پارچه در تهران چاپ فصل است که، به‌صورت تخصصی، چاپ دیجیتال پارچه در چاپ فصل انجام می‌شود.
• خانه طراحان سام: از دیگر مراکز چاپ پارچه در تهران که چاپ، روی انواع پارچه با بهترین و به روزترین دستگاه‌ها انجام می‌شود.
• سانا چاپ: از دفاتر دیگر چاپ پارچه در تهران است که مجهز به چاپ DTF صنعتی عرض 60 سانت است.
• چاپ سیلک نگاه گرافیک: چاپ روی پارچه، چاپ تی‌شرت، در این چاپخانه انجام می‌شود که یکی از مراکز چاپ پارچه در تهران است.

 سخن پایانی

با شناخت انواع روش‌های چاپ روی پارچه می‌توانید تشخیص دهید که به کدام روش چاپ نیاز دارید و با دانستن مراکز چاپ پارچه در تهران دیگر به‌راحتی در صورت نیاز می‌توانید به این مراکز مراجعه کنید.

نظر شما درباره مراکز چاپ پارچه در تهران چیست؟