از چه ترکیب رنگ هایی برای طراحی پوستر باید استفاده کنیم؟
طراحی

از چه ترکیب رنگ هایی برای طراحی پوستر باید استفاده کنیم؟

8/18/2022 8:11:32 AM
11531 مشاهده

از چه ترکیب رنگ هایی برای طراحی پوستر باید استفاده کنیم؟

هنگامی که صحبت ازطراحی پوستر می‌شود اولین پیزی که به ذهن می‌رسد رنگ بندی آن است. زیرا ترکیب رنگ مورد استفاده در پوستر بر جذابیت آن و جذب جامعه هدف تاثیر می‌گذارد. در نتیجه این که از چه ترکیب رنگی برای طراحی پوستر استفاده کنیم بسیار مهم است. در این مطلب ترکیب رنگی را که می‌تواند پوستر شما را جذاب‌تر کند بررسی می‌کنیم. در طراحی پوستر می‌توانید متناسب با محصول، هدف جذب و جامعه هدف خود یکی از این ترکیب رنگ‌ها را انتخاب کنید.

آبی و سفید روشن

آبی روشن و سفید یک ترکیب رنگ پوستر کلاسیک است که تقریباً برای هر نوع پوستری مناسب است. رنگ آبی تا حدودی احساس خنثی دارد که با تصاویر یا ترکیب با عناصر متن یک ترکیب رنگ پوستر عالی و همه کاره می‌شود. در این ترکیب عموما پس‌زمینه سفید شفاف است و به راحتی چاپ می‌شود.

 

2. سیاه و سفید و سرخابی

این پالت رنگی که دارای پس‌زمینه سیاه و سفید با رگه‌های سرخابی است، به سادگی یک ترکیب خیره‌کننده است. تضاد این رنگ‌ها زیبایی شناسی قابل توجهی ایجاد می‌کند که می‌تواند حس اعتماد و هیجان را به مخاطب بدهد. این ترکیب رنگ پوستر می تواند برای تصاویری که کمی متفاوت هستند یا زمانی که می‌خواهید به افرادی که طرح پوستر را می‌‎بینند چیزی را القا کنید،عالی عمل کند.

 

3. آبی، قرمز و طلایی

این طرح رنگ در مورد پوسترها و تبلیغات غذا و طرح‌های کلاسیک بسیار مناسب است. قرمز اشتها را تحریک می‌کند. در حالی که آبی و طلایی به ایجاد حس اعتماد و آرامش بیشتر کمک می‌کنند. به طور کلی ترکیب رنگی جسورانه و گرمی است.

 

4. زرد و مشکی

سایه‌های زرد و مشکی می‌توانند به یکی از دو حالت ظاهر شوند - شبیه زنبور عسل یا با ظرافت کم‌رنگ. مشکی و زرد کنتراست شدید ایجاد می کنند و جفت رنگ با آیکون ها یا عناصر غیر هنری عکس فوق العاده کار می کند.

 

5. زمرد یکنواخت

طرح‌های رنگی یکنواخت می‌توانند برای طراحی پوستر عالی باشند زیرا ظاهری یکپارچه برای طرح از بالا تا پایین قطعه چاپ شده ایجاد می‌کنند. یک رنگ قوی - و پالت رنگ – می‌تواند به جلب توجه چشم به طرح کمک کند، مانند این طرح رنگی پوستر زمردی که سرشار از رنگ‎های سبز چشم نواز است.

 

6. بنفش مایل به آبی و زرد کم رنگ

ترکیب بنفش مایل به آبی و زرد کم رنگ در این طرح رنگ پوستر ملایم و جذاب است. ترکیب این رنگ‌ها برای طرحی که واقعاً می‌خواهید مردم از آن استقبال کنند، خوب عمل می‌کنند. 

 

7. صورتی و سبز نعنایی

وقتی به پالت رنگ صورتی و سبز نعنایی فکر می‌کنید، اولین برداشت شما ممکن است مثبت نباشد. اما این یک ترکیب رنگ پرطرفدار است که هم برای طراحی پوستر و هم برای طراحی وب سایت محبوب است، زیرا بسیاری از افراد همچنان با گزینه‌های رنگ روشن بازی می‌کنند.

 

8. نارنجی، زرد و سبز

این یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های بسیار جذاب و بصری جالب است. نارنجی، زرد و سبز. این یکی از آن طرح‌های رنگی است که ممکن است برای چیزی به جز پوستر استفاده نکنید، اما برای جلب توجه از راه بسیار عالی است.

 

9. طیف آبی دریایی

یک طرح رنگی یکنواخت سرمه‌ای، تاثیر  گذار و کلاسیک است. با تنوع بسیار زیاد رنگ آبی دریایی برای کار با این پالت رنگی می‌توان تقریباً با هر عنصر طراحی دیگری برای ایجاد یک پوستر دعوت کننده کار کرد. این ترکیب رنگ پوستر برای کارهای که نیاز به اعتماد دارد بسیار مناسب است.

 

10. بنفشه پاستلی

یکی دیگر از پالت رنگ‌های یکنواخت با رنگ‌های بنفش که طراحی پوستر لطیف و جذابی را امکان پذیر می‌کند. این طرح رنگی خوب است زیرا ساده و در عین حال، حال و هوای خوبی را ایجاد می‌کند. در صورت نیاز به استفاده از تصویر، رنگ‌ها به خوبی اثر می‌کنند و رنگ بنفش پر رنگ‌تر برای عناصر متن عالی است.

 

11. بنفش، صورتی و آبی آسمانی

این ممکن است یک پالت  رنگی مد روز باشد که به نظر می‌رسد دقیقاً با چارچوب طراحی Google مطابقت دارد. سه رنگ به خوبی با هم ترکیب می‌‎شوند و یک عنصر بصری قابل توجه ایجاد می‌کنند که می‌تواند با تصاویر، نمادها یا سایر گرافیک‌ها ترکیب شود.

 

12. قرمز جبغ و طلایی

این طرح رنگی شبیه به طرح بالا است اما با رنگ‌های عمیق‌تر و اشباع‌تر، حس جدی‌تری به خود می‌گیرد. قرمز تیره و طلایی تقریباً به نظر می‌رسد که از پس زمینه به خوبی برآمده‌اند. اما چیزی که حتی زیباتر است این است که می‌توانید از آن رنگ‌ها با پس‌زمینه سفید نیز برای حسی متفاوت استفاده کنید.

 

13. آبی روشن و خاکستری

آبی روشن و خاکستری یک زیبایی شناسی تقریباً جاودانه ایجاد می‌کند که تقریباً با هر محتوایی کار کرده و ساده و جذاب است.

 

14. آبی روشن و طلایی

ترکیب رنگ‌های روشن یکی از محبوب‌ترین‌ها در طراحی پوستر است، زیرا توجه مخاطب را از راه دور جلب می‌کند. این ترکیب آبی روشن و زرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین بسیار خوب است که هر دو رنگ دارای اشباع کافی هستند تا در صورت تمایل امکان تایپوگرافی معکوس (رنگ روشن) را فراهم کنند.

 

15. سبز آبی و سفید

آبی و سفید یک برداشت مدرن در استفاده از آبی و سفید برای طراحی پوستر است. سفید فقط کمی کمتر جریان اصلی است و جذابیت خوبی دارد. رنگ سبز آبی برای المان‌ها و حروف عالی کار می‌کند و رنگ سبز می‌تواند به برجسته‌تر شدن عناصر ثانویه طراحی کمک کند.

 

16. سبز روشن، سیاه و سفید

آیا در اینجا یک اشتراک احساس می‌کنید؟ بسیاری از پالت‌های رنگ پوستر از سیاه و سفید استفاده می‌کنند. این طرح رنگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. سیاه و سفید کمک می‌کند تا رنگ سبز به یک نقطه کانونی تبدیل شود، اما اطمینان حاصل می‌شود که محتوا به راحتی خوانده می‌شود.

 

17. نارنجی و زرد

نارنجی و زرد رنگ‌های تاکیدی سرگرم کننده‌ای را برای طراحی پوستری که مبتنی بر تصویر است ایجاد می‌کنند. اغلب این رنگ‌ها کانون تصویر نیستند و می‌توانند کنتراست استثنایی برای ایجاد یک طراحی جالب داشته باشند. آن‌ها همچنین احساس سبک و جذابی برای پوستر ایجاد می‌کنند. 

 

18. پوشش رنگی گرم و سرد

ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد – در اینجا قرمز و آبی – یک پوشش رنگی عالی ایجاد می‌کند. برای دستیابی به ظاهر ایده آل برای تصویر پس زمینه خود، با اشباع‌ها و ترکیب رنگ‌ها بازی کنید.

 

19. سبز تیره و طلایی

اگر به دنبال ظرافت هستید، رنگ سبز تیره و طلایی را برای طراحی پوستر خود امتحان کنید. با کنتراست زیاد، این دوتایی درست از روی کاغذ ظاهر می‌شود.

 

20. گرادیان بنفش و آبی

ما نمی‌توانیم طرح‌های رنگی را بدون درج گرادیان (یکی از شیک‌ترین گزینه‌های رنگی موجود) صحبت کنیم. این شیب بنفش تا آبی برای چشم‌ها ساده و راحت است.

 

کلام آخر

چیزی که در مورد همه این طرح‌های رنگی مختلف عالی است این است که آن‌ها واقعاً می‌توانند حال و هوای رویدادها یا هر چیزی را که پوستر شما تبلیغ می‌کند ایجاد کنند.

فقط به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب یک ترکیب رنگ برای پوستر مطمئن شوید که همه چیز در محیطی که پوستر قرار می‌گیرد و اندازه قطعه چاپ شده قابل خواندن است. این می‌تواند تفاوت زیادی در انتخاب رنگ ایجاد کند و از انتخاب رنگ برای پروژه‌های پوستر خود لذت ببرید. اگر به دنبال سفارش طراحی پوستر و یا چاپ پوستر هستید می‌توانید به صورت آنلاین سفارش خود را در سایت چاپ کهن ثبت کنید.

نظر شما درباره از چه ترکیب رنگ هایی برای طراحی پوستر باید استفاده کنیم؟ چیست؟