پلات زدن در نقاشی یعنی چه؟
مقالات

پلات زدن در نقاشی یعنی چه؟

12/15/2022 11:22:57 PM
3502 مشاهده

 پلات زدن در نقاشی یعنی چه؟

برای اینکه جواب سوال پلات زدن در نقاشی یعنی چه را بدانیم نیاز است قبل از آن مفهوم پلات را درک کنیم. پلات دستگاهی است که تصاویر در عرض‌های بالا با آن چاپ می‌شود. این چاپ مخصوص فضای داخلی و جوهر آن بر پایه آب است. هر گاه بخواهیم روی کاغذ طراحی خاص انجام دهیم پلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ پلات از لحاظ بصری بسیار با کیفیت است و در دسته چاپ‌های دیجیتالی قرار می‌گیرد.

پلات چیست

همه‌ی ما دوست داریم در منزل و یا محل کار تابلو نقاشی داشته باشیم افراد زیادی هستند که جای خالی این تابلو را در منزلشان احساس می‌کنند. اصلی‌ترین عاملی که سبب می‌شود تابلو نقاشی را نتوانیم تهیه کنیم قیمت بالای آن است زیرا نقاشی کار دست است، از این لحاظ که متریال‌ رنگ نقاشی گران قیمت است و صد البته تایمی که نقاش برای خلق یک اثر گذاشته است بسیار با ارزش است قیمت یک تابلو نقاشی را این چنین بالا می‌برد. نگران نباشید مجموعه ایران کهن با توجه به تجهیزات به روزی که در اختیار دارد این مشکل را توانسته برای شما حل کند. به این صورت که با پارچه‌ای مختص نقاشی که کنواس نام دارد شما می‌توانید طرح مورد نظر را به حالت نقاشی سفارش دهید‌.

کنواس

کنواس پارچه‌ای مخصوص است که بر روی بوم نقاشی کشیده می‌شود. بافت این پارچه نامنظم، پراکنده و خاص است زمانی که بر روی آن دست می‌کشید این بافت بهم ریخته را به خوبی احساس می‌کنید‌. به دلیل جنس کنواس زمانی که عکس و تصویر مورد نظر توسط پلات زدن در آن چاپ می‌شود مانند یک طرح نقاشی به چشم می‌خورد و همه را جذب خود می‌کند.

مزایای چاپ پلات

قبل از این که به سراغ مزایای پلات زدن در نقاشی برویم به سراغ مزایای پلات خواهیم رفت:
• چاپ پلات قیمت آن بسیار مناسب است.
• کیفیت و ظرافت بالای چاپ پلات در بین‌ انواع چاپ‌ها متفاوت‌تر است.
• با چاپ پلات ابعاد بزرگ طرح را می‌توانید به مرحله اجرا برسانید.
• جوهر خیلی زود با چاپ پلات خشک می‌شود و این موضوع یکی از مزایای مهم چاپ پلات به حساب می‌آید زیرا پخش‌ شدن رنگ در کار نیست و محصول زودتر به دست مشتری می‌رسد.
• با یک دستمال مرطوب می‌توانید پارچه و یا کاغذ چاپ پلات را تمیز کنید. هیچ‌گونه آسیبی بر روی طرح وارد نمی‌شود.
• رزولوشن رنگ در چاپ پلات بالا است. شفافیت و بافت زیبای آن جلب توجه می‌کند.
• با وجود متریال پارچه کنواس و چاپ پلات یک محصول با کیفیت را در اختیار دارید که جوهر آن با محیط سازگار است، در برابر نور خورشید تغییر رنگ نمی‌دهد، آب و رطوبت به آن آسیب نمی‌رساند که در نهایت این همه ویژگی مثبت سبب ماندگاری آن می‌شود.

مزیت‌های پلات زدن در نقاشی 

تکنولوژی به هر میزان که پیشرفت کند سبب می‌شود آسان‌تر به خواسته‌هایمان برسیم و حسرت خیلی از موارد را نداشته باشیم. پلات زدن در نقاشی با پیشرفت تکنولوژی محقق شده است. در این بخش قصد دارم از مزیت‌های آن بگوییم.
• یکی از مزیت‌های بسیار عالی پلات زدن در نقاشی این است که شما با معقولانه‌ترین قیمت یک تابلو نقاشی در منزل دارید.
• شما از یک نقاشی خوشتان می‌آید و اصلا از لحاظ هزینه محدودیت ندارید اما این نقاشی قابل فروش نیست. اینجاست که با پلات زدن در نقاشی می‌توانید آن را داشته باشید. البته مجموعه‌ی که برای چاپ انتخاب کرده‌اید تا شما را به نقاشی مورد نظر برساند باید تجهیزات و تجربه لازم در تولید آن نقاشی را در اختیار داشته باشد.

• تابلو نقاشی چاپ شده شما مانند یک تابلو نقاشی رنگ‌ روغن می‌ماند و بسیار چشم‌گیر است.
• تابلو نقاشی چاپ شده به قدری زیباست که به عنوان یک عنصر تزئینی در بهترین نقطه منزل، محل‌ کار، لابی هتل و یا به عنوان یک هدیه ارزشمند برای عزیزانتان مناسب است.
• چاپ بوم خیلی با دوام است و ارزش بالای دارد.

قیمت پلات زدن در نقاشی

به سبب فاکتورهای متغیر مانند ابعاد، طرح و... قیمت‌ها متفاوت بوده و نوع جوهری که در این چاپ استفاده می‌شود بسیار با کیفیت و مرغوب است. با مراجعه به سایت چاپ کهن از قیمت‌های منصفانه ما اطلاع پیدا کنید.

جمع‌بندی

مجموعه ایران کهن در حوزه چاپ و پلات زدن در نقاشی هیچ‌گونه محدودیتی از لحاظ فناوری تجهیزات، و نیروی انسانی ندارد. بهترین طراحان و گرافیست‌ها در مجموعه ما مشغول به فعالیت هستند. شما را به آنچه که در ذهنتان دارید می‌رسانیم.

نظر شما درباره پلات زدن در نقاشی یعنی چه؟ چیست؟