الگوی لیزری چرم چیست و چه کاربردی دارد
مقالات

الگوی لیزری چرم چیست و چه کاربردی دارد

12/15/2022 11:16:01 PM
805 مشاهده

 الگوی لیزری چرم چیست و چه کاربردی دارد

همه‌ی ما می‌دانیم چرم ماده‌ای طبیعی و مصنوعی است که بیشتر از پوست حیواناتی مانند شتر و گاو طی فرآیند خاصی به دست می‌آید. اما اینکه الگوی لیزری چرم چیست برای دانستن آن باید این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید تا اطلاعات کافی در مورد آن کسب کنید‌. چرم از آن دسته متریال‌های است که کاربرد آن بسیار گسترده است و در صنایع کیف، کفش، مبلمان، روکش‌ها و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

الگوی لیزی چرم چیست؟

چرم‌ها بسیار پر‌کاربرد هستند در صنعت پوشاک، کارهای هنری، صنعت چاپ و تبلیغات، دکوراسیون منزل و... مورد استفاده قرار می‌گیرند به جهت پرمصرف بودنشان تولید کنندگان دستگاه‌های خاصی را تولید کرده‌اند که جلوه و نمایی این محصول در هر قالبی که مورد استفاده قرار می‌گیرد ویژه‌تر نشان دهد. به عبارتی الگوی لیزری چرم یعنی اینکه شما هر نوع طرح، مدل، نقش‌های پیچیده و خاص را می‌توانید با الگوی لیزری بر روی متریال چرم در مجموعه چاپ ایران کهن داشته باشید. علاوه بر طراحی الگوی لیزری برش آن نیز در این مجموعه امکا‌ن پذیرفته است. تزئینات الگوی لیزری چرم یا در کل چاپ روی چرم یکی از بهترین‌ کارهای است که سبب می‌شود محصول چرمی شما تجملاتی و به‌روزتر شوند.

تشخیص چرم اصل

این کار تا حدودی دشواری است اولین عامل این است که چرم طبیعی بسیار گران است. به قسمت‌های که برش خورده است دقت کنید اگر رگه‌های پلاستیکی شکل داشت آن چرم مصنوعی است. چرم را لمس و بو کنید این کار سبب می‌شود که چرم طبیعی را تشخیص دهید. بوی چرم قابل کپی نیست و خودش را مشخص می‌کند. چرم متریالی است که هیچ وقت از مد نمیافتد بخصوص اگر چرم اصل باشد. تزئینات الگوی لیزری چرم یکی از بهترین‌ کارهای است که سبب می‌شود محصول چرمی شما تجملاتی و به‌روزتر شوند. 

انواع چرم که خدمات الگوی لیزر بر روی آن‌ها انجام می‌شود

چرم دارای دو نوع است چرم مصنوعی و چرم طبیعی، چرم مصنوعی به سبب اینکه با متریال‌های غیر طبیعی ساخته شده است قیمت آن ارزان‌تر است اما این موضوع سبب نمی‌شود تا مجموعه ایران کهن خدمات لیزری بر روی آن را انجام ندهد. تجهیزات ما کامل‌ترین نوع است. برای ما تفاوت ندارد چرم شما چه کیفیتی دارد ما برای هر نوع متریالی بهترینِ مجموعه ایران کهن را می‌گذاریم. 
خدمات الگوی لیزری بر روی چرم در دو سطح عمیق و سطحی طبق خواسته کارفرما انجام می‌شود که شامل

انواع چرم‌ها است که در ادامه بررسی خواهیم کرد:

• چرم طبیعی: این چرم بیشتر برای متریال‌های مانند کیف و کفش استفاده می‌شود زیرا گران است و به هر اندازه‌ی که ابعاد بیشتری استفاده شود قیمت آن محصول بیشتر می‌شود. اما دوام بسیار بالای دارد.
• چرم فول گرین: چرمی که رویه آن ساییده نشده باشد و از استحکام بالاتری برخوردار است. قابلیت رنگ شدن دارد و برای مبلمان از آن استفاده می‌شود.
• چرم لایه لایه: از ورقه های چرم‌ ضخیم گاوی به دست می‌آید و لایه زیرین پوست گاو شامل این چرم می‌شود.

• چرم نوبوک: بسیار ظریف و بافتی نرم و مخملی دارد از چرم فول گرین ارزان‌تر است.
• چرم مصنوعی: از مواد مصنوعی تشکیل شده است و دوام خوبی دارد.
کلیه خدمات الگوی لیزری چرم از قبیل برش، حک طرح‌ها برای انواع چرم‌های ذکر شده و سایر آن‌ها در در چاپخانه‌ها امکان پذیر است.

چگونه الگوی لیزری بر روی چرم ایجاد می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید لیزر کردن یعنی اشعه و پرتو دادن، دستگاه تراکت اتریشی که یکی از بهترین دستگاه‌های الگوی لیزر چرم است برای ارائه این خدمات در مجموعه ایران کهن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اول باید متریال در زاویه‌ درست قرار گیرد و با تبخیر شدن سطح آن عملیات حک شدن ایجاد می‌شود. با این روش انواع طرح، نام تجاری، خطوط زیبا و... را می‌شود حک کرد.  فرآیند حک شدن الگو لیزری بر روی چرم بسته به سطح چرم مورد نظر و میزان برجستگی آن دارد. اطلاعات کامل در مورد تنظیمات و کارکرد دستگاه را، اپراتور به خوبی می‌داند‌ و برای بهبود کیفیت اول آزمایش پارامترها انجام می‌شود.

مزایای الگوی لیزری چرم چیست؟

هنگامی شما از مزیت و کیفیت یک محصول بهره‌مند می‌شوید که درست بتوانید مجموعه‌ای که از آن خدمات دریافت می‌کنید را انتخاب کنید. ایران کهن با سابقه کاری درخشان در امور چاپی، تبلیغاتی، الگوهای‌ لیزری و... بهترین را به وجود می‌آورد. اما مزایای الگوی لیزری چرم چیست؟
• دقت و ظرافت توسط دستگاه‌های لیزری بسیار بالا است و طبق طرحی که ارائه می‌دهید بدون ذره‌ای تغییر آن الگو حک می‌شود.

• خدمات الگوی لیزری سبب شده تا طراحی بر روی چرم سرعت بیشتری به خود گیرد.
• برش لیزری از دیگر مزایای استفاده این خدمات به حساب می‌آید. با این دستگاه برش‌ها دقیق انجام می‌شود. امکان اینکه چندین لایه چرم بر روی هم قرار بگیرد و برش بخورد وجود دارد که برش‌ها هم‌اندازه‌ای دارید. دیگر احتیاج نیست چرم را به صورت سنتی برش دهید که معایب آن بسیار زیاد است.
• حک شدن طرح‌ با الگوی لیزری بر روی چرم ماندگار‌تر از روش‌های قدیمی‌ است. 
• الگوی لیزی بر روی چرم‌های روشن کنتراست رنگی قابل توجهی را ایجاد می‌کنند‌. بر روی چرم‌های تیره کنتراست ظرفیت‌تری از رنگ‌ها ایجاد می‌شود.

جمع‌بندی

مجموعه ایران کهن بر این باور است که محصولات شما باید به بهترین نحو در بازار ارائه شود تا کسب درآمد بالاتری داشته باشید و اعتبار شما در بازار بیشتر از قبل حفظ شود. این طرز فکر ما سبب می‌شود تا باکیفیت‌ترین را خلق کنیم. اگر به دنبال الگوی لیزری چرم هستید می‌توانید به ما بپیوندید.

نظر شما درباره الگوی لیزری چرم چیست و چه کاربردی دارد چیست؟