آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن
طراحی

آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن

9/12/2023 10:39:24 PM
617 مشاهده

 آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن 

 آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن 

 در این مقاله می‌خواهم در مورد آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن را مورد بررسی قرار دهیم. نرم‌افزارهای مدرن و به‌روز قادر هستند بهترین و کامل‌ترین نمونه فاکتورها را برای چاپ آماده سازند. اگر قصد دارید خودتان فاکتور کسب‌وکارتان را طراحی کنید می‌توانید با نصب نرم‌افزارهای مدرن به این خواسته خود جواب مثبت دهید فقط کافی است نرم‌افزار منتخب را نصب کنید، هنگامی که نرم‌افزار‌های چاپ را نصب می‌کنید از طریق  راهنمای نصب شده یا نسخه آنلاین آن می‌توانید به راحتی به صورت متنی و فیلم‌های آموزشی آن نرم‌افزار منتخب را یاد بگیرید.

 روش‌های چاپ فاکتور

فاکتور فهرستی جزئی از همه چیزهایی است که در طول معامله بین خریدار و فروشنده اتفاق افتاده است. سوابقی از محصولات یا خدمات ارائه شده و سایر جزئیات مهم مانند تاریخ، مبلغ سررسید و روش پرداخت  و... را شامل می‌شود. روش چاپ فاکتور بر مبنای تیراژ مورد نیاز، تعداد نسخه، نوع کاغذ کاربن دار یا بدون کاربن بودن ، سایز و ابعاد ، صحافی سرچسب یا پرفراژ دار بودن و...  متفاوت است. برخی از روش‌های چاپ عبارت است از: 

 روش‌های چاپ فاکتور

• چاپ از طریق پرینتر: با استفاده از پرینترهای لیزری یا جوهرافشان، می‌توانید فاکتور خود را با کیفیت بالا و به صورت سریع چاپ کنید.
• چاپ از طریق چاپگر حرارتی: این روش چاپ فاکتور اختصاصی برای کسب و کارهایی که نیاز به چاپ فاکتور در محیط‌های بسیار پرتردد دارند مناسب است.
• چاپ از طریق چاپگر لیزری: چاپگرهای لیزری به کمک تکنولوژی لیزر، متن و تصاویر را روی کاغذ چاپ می‌کنند. این روش چاپ فاکتور اختصاصی است.

 نرم افزارهای طراحی  فاکتور

در مراودات و معاملات تجاری امروز، فاکتور خريد و فروش يکي از بخش‌های مهم هستند. فاکتور در واقع حکم رسيد و سند کالا يا خدمات معامله شده را دارد. فاکتورها اشکال و اندازه‌های مختلفی دارند و هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. طراحی فاکتور در نرم افزارهای فتوشاپ، ایلوستریتور و کورل دراو یا هر نرم افزار گرافیکی دیگه‌ای انجام می‌شود. این نرم‌افزارها بسیاری از کارهای گرافیکی را به سرانجام می‌رسانند‌.

 • نرم‌افزار چاپ و طراحی فاکتور فتوشاپ

از قدیمی‌ترین انواع نرم‌افزارهای طراحی فتوشاپ است،  نرم‌افزاری بسیار کامل و کاربردی است که در محیط آن هر نوع فاکتور که بخواهید می‌توانید طراحی کنید.

 • نرم‌افزار چاپ و طراحی فاکتور فتوشاپ

یادگیری فتوشاپ آسان است و کار کردن با آن راحت است. مهم ترین مشکل فتوشاپ حجم بسیار بالای آن بوده که جای زیادی را در سیستم اشغال می‌کند. لازم به ذکر است برای اکثر فاکتورهای رسمی از این نوع نرم‌افزار استفاده می‌شود. با طراحی نرم افزار فتوشاپ فاکتوری شکیل‌تر خواهید داشت.

 • نرم‌افزار چاپ و طراحی فاکتور فتوشاپ

 • نرم افزار چاپ و طراحی فاکتور ادوبی ایلوستریتور 

این نرم‌افزار امریکایی نیز ساخته شرکت ادوبی است که یکی از انواع نرم‌افزارهای کاربردی و مهم در حوزه چاپ و طراحی فاکتور است. اين نرم‌افزار طرح‌های لایه‌باز زیادی در اختیار کاربر قرار می‌دهد‌.

 • ادوبی ایندیزاین

تغییرات در این نرم‌افزار راحت‌تر صورت می‌گیرد. یادگیری ایندیزاین نسبت به فتوشاپ زمان‌بر‌تر و سخت‌تر است. ابزارهای ضروری برای طراحی فاکتور و چارچوب بندی‌ صحیح از ویژگی‌های این نرم‌افزار است. 

 روش‌های مختلف چاپ فاکتور

در این بخش به بررسی روش‌های مختلف چاپ فاکتور خواهیم پرداخت:

 • چاپ فاکتور به روش افست

کاربرد چاپ افست برای فاکتور با تیراژهای بالا است. فاکتورهای رسمی به عنوان فاکتورهای مورد تایید دارایی محسوب می‌شوند و باید دارای ویژگی‌هایی از جمله شماره سریال چاپی باشند. شماره‌ای که بر روی هر کدام از فاکتورهای رسمی درج می‌شود و رنگ آن قرمز و مقداری برجسته است. این شماره به راحتی توسط ممیز دارایی قابل تشخیص است و به طور کلی با چاپ دیجیتال و شماره زنی دستی متفاوت است.

 • چاپ فاکتور به روش دیجیتال

فاکتور خود را در تعداد نسخه و تیراژ درخواستی خود دریافت نمایید. با روش دیجیتال چاپ فاکتوری با طراحی اختصاصی می‌توانید داشته باشید. در این روش محدودیت در طراحی و تیراژ فاکتور و البته رنگ‌ها وجود ندارد.

 • چاپ فاکتور به روش دیجیتال

 چاپ فاکتور با نرم افزارهای مدرن در مجتمع چاپ کهن

در این مقاله با آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن و روش‌های چاپ فاکتور آشنا شدید. برای چاپ انواع فاکتورها چاپ کهن در کنارتان است.

نظر شما درباره آموزش چاپ و طراحی فاکتور با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن چیست؟