طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت
چاپ

طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت

9/28/2023 11:53:40 PM
224 مشاهده

طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت

 طراحی چشم نواز و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت

برای اینکه هر ابزار تبلیغاتی در مسیر درست و هدفمند قرار گیرند نیاز است طراح حرفه‌ای به امور آن رسیدگی کند. طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت زمانی محقق می‌شود که چاپخانه منتخب تیم متخصص و کار بلد داشته باشد. کاتالوگی که در طراحی آن به خصوصیات پویا و جلوه‌ بصری توجه شده و بتواند کامل‌ترین اطلاعات را در اختیار مشتری قرار دهد به طرز چشمگیری بر تصمیم خرید مشتریان تاثیر گذار است.

 آیا داشتن کاتالوگ برای کسب‌وکارتان نیاز است؟

بسیاری از کسب‌وکارها برای معرفی محصولات و خدمات خود از چاپ کاتالوگ استفاده می‌کنند. کاتالوگ از جمله اقلام چاپی پرکاربرد در حوزه تبلیغات و بازاریابی است. همه‌ی ما به خوبی ضرورت داشتن کاتالوگ را می‌دانیم، این محصول تبلیغاتی همچنان جزء جدایی ناپذیر ابزار بازاریابی به شمار می‌آید. کاتالوگ یک ابزار بسیار مهم در تبلیغات است و به هیچ عنوان نمی‌شود این عنصر تبلیغاتی را ندید بگیرید.

 آیا داشتن کاتالوگ برای کسب‌وکارتان نیاز است؟

هیچ شغلی نمی‌تواند نیاز به داشتن کاتالوگ را انکار کند، زیرا به خوبی می‌تواند مسئولیت بازاریابی حضوری مشتریان بالقوه را بر عهده بگیرد. یکی دیگر از دلایل ضرورت داشتن کاتالوگ ، استفاده از آن در معرفی خدمات است. زمانی که مشتری کاتالوگ را در دست دارد تصویر و توضیحات مهمی از محصول شما را می‌بیند و بهترین گزینه در تبلیغات پیش روی او است.

 نکاتی طراحی چشم نواز برای کاتالوگ

کاتالوگ ها یک ابزار تکمیلی مناسب برای دادن اطلاعات بیشتر درباره محصول یا خدماتی است که شما ارائه می‌دهید در نتیجه برای ارائه طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت نیاز است برخی نکات را رعایت کنید که به شرح زیر است:

 • مخاطب

طراحی کاتالوگ باید دقیقا برای مشتری هدف خود صورت بگیرد. مخاطبان بر اساس سن و شغلی که دارند سلیقه‌های آن‌ها متفاوت می‌شود.

 • عکس

انتخاب عکس مناسب یکی از نکات مهم در طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت است پس از این موضوع راحت عبور نکنید، اگر کاتالوگ‌تان قرار است برای مدت زیادی استفاده شود بهتر است از یک طراح گرافیک برای طراحی تصاویر خلاقانه کمک بگیرید.

 • عکس

 • چیدمان متن

برای طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت از زیاده گویی و تعریف بیش از حد بپرهیزید و سعی کنید تا آنجا که می‌توانید مطالب را به طور خلاصه و قابل درک بیان کنید. علاوه بر اینکه زیاده‌گویی نباید باشد همه‌ی عناصر باید کنار هم قرار داشته و چینش صحیح جملات باید مد نظر قرار بگیرد.

 • فونت

در طراحی کاتالوگ از فونت‌های خیلی ریز و درشت استفاده نکنید. در کاتالوگ داشتن فونت ریز و درشت نیاز بوده اما تناسب میان این دو مهم‌تر است.
 

• وضوح

این گزینه قبل از چاپ باید رعایت شود اطمینان حاصل کنید که شرایط وضوح و نکات مهم در تنظیمات طراحی کاتالوگ رعایت شده است.

وضوح

 • رنگ

کسب‌وکار شما دارای یک سری رنگ‌های خاص است که در انواع ابزارهای تبلیغاتی و برندتان به‌کار می‌رود برای انتخاب رنگ در کاتالوگ از همان رنگ‌ها الهام بگیرید. 

 • متن

در کاتالوگ دو عنصر متن و تصویر به کار می‌رود. فراموش نکنید که متن مورد استفاده در کاتالوگ باید به صورتی باشد که بتواند تصاویر را به درستی توضیح دهید.

 • پل‌های ارتباطی

اطلاعاتی که برای چاپ کاتالوگ ضرورت دارد اعم از آدرس شرکت، ایمیل و راه‌های ارتباطی، آدرس سایت و... است. همیشه در صفحه آخر کاتالوگ راحت‌ترین راه‌های ارتباطی خصوصا راه‌های ارتباطی آنلاین خود را قرار دهید.

 ویژگی کاتالوگ‌ها

در این بخش از مطلب طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت به بررسی ویژگی کاتالوگ خوب خواهیم پرداخت:
• کاتالوگ یک محصول کاغذی در اندازه‌های استاندارد و تشکیل شده از صفحات مختلف است.
• با هدف معرفی محصولات یا خدمات تولید کننده‌ها و شرکت‌ها با جزئیات طراحی و چاپ می‌شود.

 ویژگی کاتالوگ‌ها

• در کاتالوگ از تصاویر، رنگ‌ها و طراحی‌های جذاب برای هر چه بهتر معرفی شدن  استفاده می‌شود.
• کاغذهای گلاسه بسیار مرغوب هستند و معمولا در کاتالوگ‌های نفیس از نوع براق و مات کاغذ گلاسه استفاده می‌شود.
• کاتالوگ مانند یک فروشنده عمل می‌کند‌.

 برای چاپ کاتالوگ باکیفیت چه نکاتی را باید دانست؟

طراحی خوب در کنار چاپ باکیفیت می‌تواند کاتالوگ حرفه‌ای و چشم نواز  بسازد.در نتیجه برای طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت باید این نکات را بدانید: 
• اگر زمان در چاپ کاتالوگ اهمیت دارد روش‌های چاپ دیجیتال باید منتخب شما باشد. امروزه دستگاه‌های ‏دیجیتال می توانند ما را در ‏کم‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت صاحب یک کاتالوگ حرفه‌ای کند.
• کیفیت خوب کاغذ می‌تواند چاپ و رنگ‌های آن را به شکل بهتری نشان دهد، پس مهم است که کاغذ درست را انتخاب کنید، علی‌الخصوص اگر کاتالوگ شما پر از تصویر و عکس است.
• انتخاب رنگ‌های متناسب و با کیفیت خروجی کاتالوگی را بی‌نقص می‌کند.

 برای چاپ کاتالوگ باکیفیت چه نکاتی را باید دانست؟

• کاتالوگ‌ها ممکن است به مدت بسیاری طولانی در دست یک مشتری و یا حتی شرکتی که آن‌ها را سفارش داده است بماند، در نتیجه ممکن است در طول زمان کیفیت اولیه خود را از دست بدهد. از این رو شرکت‌های چاپ دیجیتال با رعایت نکات مهم در چاپ کاتالوگ، از کاغذ‌هایی استفاده می کنند که با پوشش‌هایی از کاتالوگ محافظت می کنند. برخی از این پوشش ها از نوع سلفون هستند که توسط دستگاه های مخصوص فیکس می‌شوند. این پوشش از ترک خوردن در هنگام تا کردن کاتالوگ جلوگیری می‌کند و باعث می شود در طول دراز مدت کیفیت اولیه خود را حفظ کند.
• شرکت چاپی منتخب اگر حرفه‌ای و قابل اعتماد باشند کاملا می‌دانند خواسته هر مشتری چیست و هر محصول تبلیغاتی نیاز به چه چاپی دارد.

 چاپ کاتالوگ حرفه ای

 چاپ کاتالوگ حرفه ای

چاپ کهن با داشتن نیروهای حرفه‌ای و سابقه‌ی طولانی در زمینه چاپ، در خدمت شما است. اطمینان می‌دهیم طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت به راحتی کسب و کارتان را رونق می‌بخشید و می‌توانید در عرصه‌ی رقابت ماندگار باشید.

نظر شما درباره طراحی چشم نواز  و چاپ کاتالوگ‌های با کیفیت چیست؟