تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی
مقالات

تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی

8/17/2023 8:03:00 AM
423 مشاهده

 تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی

 تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی

تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی گام‌های بزرگ‌تری در زمینه طراحی برداشته است و توانسته طرح‌های متفاوتی را ارايه دهد. سخت‌ترین بخش کار طراحی ایجاد طرحی نو و سازگار با پروژه مربوطه است که هوش مصنوعی این تحولات جدید در طراحی را رقم زده است و به شما کمک می‌کند تا ایده‌ها را به سرعت و خیلی راحت پیدا کنید. طراحان گرافیکی با یادگیری این تکنولوژی به تحولات جدید دست پیدا می‌کنند به گونه‌ای طرح‌های آنها کارآمدتر، سازنده‌تر و صد البته خلاق‌تر می‌شود. این فناوری دارای ابزارهای است که حجم گسترده‌ای از داده‌ها را در کوچک‌ترین زمان ممکن تجزیه و تحلیل می‌کند.

 تغییرات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در طراحی 

هوش مصنوعی امکانات خاص‌تری را به طراحان داده تا تغییراتی مانند موارد ذیل را ایجاد کنند.
• نرم‌افزار‌های طراحی هر کدام نقطه‌ ضعف‌های دارند که طراح را با چالش روبه‌رو می‌سازند اما هوش مصنوعی موانع پیش پا افتاده را از سر راه برداشته است.

 تغییرات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در طراحی 

• برای یک طراحی ساعت‌ها و شاید روزها یک گرافیست مشغول به کار است با هوش مصنوعی در زمان صرفه‌جویی قابل توجهی رخ می‌دهد که باعث تمرکز بیشتر گرافیست می‌شود.
• هوش مصنوعی باعث شده تا گرافیست به طرح‌های نو و مبتکرانه دست پیدا کند.
• یکی‌ دیگر از تغییرات هوش مصنوعی در طراحی، که می‌توان به آن اشاره کرد تنظیم خودکار مواردی مانند تغییر اندازه تصاویر، تطبیق فونت‌، تصحیح رنگ و... است.
• تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی به طور هوشمندانه‌ای با طراحی‌های خارق‌العاده‌ خلاقیت و کارایی در صنعت چاپ را بهبود می‌بخشد.
• هوش مصنوعی این ویژگی را دارد که عیب و مشکلاتی مانند کنتراست رنگ، سایز فونت، فاصله فونت‌ها و... را پیدا کند با این عیوب یابی خروجی کار گرافیست در طراحی ارتقا پیدا می‌کند.
• شخصی ‌سازی کردن انواع طراحی از قابلیت و توانایی این فناوری است که باعث  رضایت مشتریان و محبوبیت این تکنولوژی شده است.
• هوش مصنوعی ارتقاء خلاقیت و کارایی در صنعت چاپ در مرحله طراحی را به بالاترین سطح ممکن رسانده است.
• ابزارهای هوش مصنوعی براساس نیاز فعلی و انواع طرح‌های قبلی برند شما می‌توانند حتی چندین طرح متفاوت را تولید کنند.
• گرافیست در طول ماه تعداد مشخصی می‌تواند طراحی محصول قبول کند. اما در هوش مصنوعی چنین خبری نیست تکنولوژی معنای خستگی را درک نمی‌کند و بر اساس نیاز، طرح تولید می‌کند و انعطاف‌پذیری بالای دارد. افزایش طرح‌های چشم‌گیر را با این فناوری تجربه می‌کنید.

 کاربردهای متفاوت هوش مصنوعی در طراحی

 کاربردهای متفاوت هوش مصنوعی در طراحی

هوش مصنوعی در طراحی، محدود به یک روش کار نیست و کاربردهای متفاوت‌تری را شامل می‌شود مانند:
• گرافیست برای خلق یک طراحی از نمونه تصاویر موجود استفاده می‌کند. این تصاویر اگر از کیفیت و رزولوشن پایینی برخوردار باشد باعث کلافگی و خسته شدن گرافیست می‌شود. هوش مصنوعی اینجا به داد شما می‌رسد و به کمک الگوریتم‌، تصاویر تا ۱۶ برابر کیفیت آن افزایش پیدا می‌کند.
• یکی دیگر از کاربردهای هوش مصنوعی این است که، طرحی که در ذهن دارید را می‌توانید در قالب متن بنویسید و آن را در این فناوری به اشتراک بگذارید سپس ایده ذهنی خود را در قالب تصویر تحویل بگیرید‌. بعد از خروجی تصویر می‌توانید روی بخش‌های که می‌خواهید باز هم تغییرات ایجاد کنید.
• به هوش مصنوعی قالب‌های از طراحی گذشته را می‌دهید و او یک قالب جدید همخوان می‌سازد.

 آیا هوش مصنوعی جایگزین گرافیست‌ها می‌شود؟

شاید فکر کنید با ورود هوش مصنوعی در عرصه طراحی و تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی ایجاد شده، طراحان دیگر بازار کار ندارند اما این گونه نیست، هوش مصنوعی نیاز دارد تا به او فرمان داده شود و این طراحان هستند که می‌تواند به امور این فناوری رسیدگی کنند هوش مصنوعی فقط تحولات عظیمی در طراحی ایجاد کرده است.

 آیا هوش مصنوعی جایگزین گرافیست‌ها می‌شود؟

 ابزار های ایجاد تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی

برای ایجاد تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی ابزار این فناوری باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟ چه ابزارهایی برای ان کار مناسب است  شاید سوال بسیاری از افراد باشد. در نتیجه در این بخش به این سوالات پاسخ خواهیم داد.
• ابزار (سایت) هوش مصنوعی باید به نوعی باشد که یادگیری آن وقت زیادی از کاربر را نگیرد. البته این چنین ابزارهای برای مبتدیان خیلی کاربرد دارند و طراحان حرفه‌ای باید سمت ابزارهای تخصصی‌تر بروند.
• یک ابزار گرافیکی باید علاوه بر اینکه دارایی‌های بصری فوق‌العاده ایجاد کند شما را ترغیب کند تا به سایرین نیز آن را معرفی کنید.
• بیش از ۴۰ درصد بازاریان تمایل دارند تولید محتوای بصری بیشتری داشته باشند تا تعامل قوی‌تری با مشتریان ایجاد کنند برخی از ابزارهای مناسب هوش‌ مصنوعی قادر هستند طرح‌های متفاوت، خلاقانه و مرتبط بسازند.
• ابزار خوب باید قادر باشد طرح را در کمترین زمان ممکن ویرایش کند.

 کلام آخر

تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی راهکارهای خلاقانه و پول‌سازی برای مشتریان و صاحبان چاپخانه‌ها ایجاد کرده و تاثیر هوش مصنوعی در حوزه طراحی به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. هوش مصنوعی با ارائه طراح‌های بی‌نقص در صنعت به ویژه صنعت چاپ، که یکی از اصلی‌ترین صنعت‌ها در انتقال اطلاعات و تبلیغات است توانسته تغییر و تحولات عظیمی را ایجاد کند‌.

نظر شما درباره تحولات جدید در طراحی با هوش مصنوعی چیست؟