نحوه طراحی لوگو با گوشی
مقالات

نحوه طراحی لوگو با گوشی

12/25/2022 4:32:47 AM
837 مشاهده

 نحوه طراحی لوگو با گوشی

موسسات، شرکت‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و... برای معرفی سریع‌تر برندشان احتیاج به لوگو دارند، آیا فقط طراحی لوگو با نرم‌افزار‌ کامپیوتری امکان‌پذیر است؟ خیر، گوشی همراه شما این قابلیت را دارد که لوگو طراحی کند.
احتمالا دانستن این موضوع که نحوه طراحی لوگو با گوشی امکان‌پذیر است برای افرادی که می‌خواهند خودشان طراحی انجام دهند مسرت‌بخش است. البته این نکته را نمی‌شود ندیده بگیریم امکانات نرم‌افزارهای کامپیوتری با گوشی تفاوت‌های زیادی دارد که قابل قیاس با یکدیگر نیست. اگر لوگوی خاص و حرفه‌ای می‌خواهید کار را باید به کاردان آن بسپارید.

مزیت طراحی لوگو با گوشی

معایب و مزایا برای هر عنصری وجود دارد در برخی شرایط مزایا ارجحیت بیشتری دارد به طوری که معایب خیلی به چشم نمی‌آید. یکی از مزایای طراحی لوگو با گوشی این است که نصب نرم‌افزار از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست. بدون اینکه احتیاج باشد زمان‌ زیادی بگذارید سریع نصب می‌شود و بسیاری از مزیت‌های دیگر که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:
• نحوه طراحی لوگو با گوشی سریع انجام می‌شود و عملکرد گوشی مانند کامپیوتر پایین نمی‌آید.
• الگو و قالب‌های آماده‌ در نرم‌افزارهای مخصوص گوشی وجود دارد که طراحی لوگو را راحت‌تر می‌کند.
• شما با گوشی یک لوگو سریع و ارزان می‌سازید.

انواع نرم‌افزارهای طراحی لوگو با گوشی

نرم افزار‌های طراحی که قابلیت نصب بر روی گوشی دارند بسیار گسترده هستند، در این برنامه‌ها اصولا چندین آیکون، فونت، نشانه طراحی شده وجود دارد و حسابی کار را برای کاربر ساده کرده است. البته این سادگی یکنواخت بودن را در پی دارد که از معایب آن به شمار می‌آید. در ادامه به بهترین نرم‌افزار‌های طراحی لوگو با گوشی اشاره می‌کنم و به نحوه طراحی و کار با برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

• نرم افزار طراحی لوگو با گوشی Adobe Illustrator Draw 

شرکت سازنده ادوبی همان طور که برای سیستم عامل‌های ویندوز نرم‌افزارهای متفاوتی دارد بر روی موبایل هم نسخه مطابق با نرم‌افزاری آن تولید کرده است. این برنامه ترفند‌های زیادی برای طراحی لوگو دارد. نصب آن سریع و ساده است. 

نرم افزار طراحی لوگو با گوشی Adobe Illustrator Draw 

 • Tailor Brands Logo Maker 

نرم‌افزارهای زیادی وجود دارد که بر روی گوشی اندروید قابل نصب هستند هرکدام از آن‌ها قابلیت خاص خودش را دارد. Tailor Brands Logo Maker  یکی از محبوب‌ترین‌ها است، برای خلق لوگو احتیاج به ذهن خلاق دارید این برنامه از هوش مصنوعی برخوردار است اگر مبتدی هستید اصلا نگران نباشید با این برنامه می‌توانید کار کنید. برای اینکه بتوانید لوگو طراحی کنید حتما باید نت داشته باشید زیرا این برنامه به صورت آنلاین کار می‌کند.

 

بعد از اینکه این نرم‌افزار را دانلود کردید وارد صفحه می‌شوید enter logo name در این قسمت نام برندی که می‌خواهید برای آن طراحی انجام دهید را باید وارد کنید. با نمایان شدن گزینه Services از شما خواسته می‌شود نوع فعالیت سازمان را مشخص کنید.
مرحله بعد انتخاب آیکون است در قسمت سرچ نرم‌افزار کلمه را وارد کنید و مطابق با آن آیکون‌های متفاوت روی صفحه گوشی نمایان می‌شود. فونت را بعد از آیکون انتخاب کنید. حال گزینه customize را مشاهده می‌کنید. با این گزینه شما می‌توانید تغییرات مجدد بر روی لوگو انجام دهید و بعد از اتمام کار گزینه سیو بزنید.

• Logomaker 

   نرم‌افزاری ساده و به دور از پیچیدگی، این برنامه برای کاربر چندین دسته‌بندی را نمایش می‌دهد کافی است شما حیطه کاری خود را مشخص کنید. شما می‌توانید با قالب فونت متفاوت اضافه کردن استیکر و سایر آیکون‌ها طراحی لوگو را انجام دهید. مراحل کار با این نرم افزار طراحی لوگو برای گوشی به شرح زیر است:

 

• لوگوی مورد نظر را انتخاب کرده‌اید باید بدانید قادر هستید تمام قسمت‌های آن را تغییر دهید. با ۴ بخش اصلی که این برنامه طراحی کرده است تغییرات را می‌شود انجام داد.
• Background (پس زمینه): طراحی پس زمینه لوگو بسیار مهم است در این بخش می‌توانید رنگ، طرح آن را تغییر دهید.
• graphics  (گرافیک): در این قسمت عناصر گرافیکی جدید را می‌توانید وارد کنید، لوگو را بچرخانید، میزان نور آن را تغییر دهید و...
• text (متن): برای اینکه نوشته‌های لوگو را تغییر دهید باید روی این گزینه کلیک کنید می‌توانید نوع قلم، رنگ متن، فاصله‌ها و... را در این قسمت کامل کنید.
• Shapes (اشکال): این گزینه تنوع بیشتری از اشکال هندسی را در اختیار کاربر می‌گذارد‌.

• LogoJoy  

با این برنامه می‌توانید لوگوهای تخصصی‌تر بسازید. یکی از مزیت‌های این برنامه تنوع در رنگ و فونت آن است. زمانی که کار طراحی تمام شد خود برنامه هنگام ادیت به شما پیشنهادهای خاص‌تری برای بهبود طراحی می‌دهد.

LogoJoy

 • Canva

این برنامه طراحی لوگو با گوشی قابلیت‌های زیادی دارد می‌توانید اشکال، متن و... را اضافه کرده و یا تغییر دهید. با کنوا شخصی‌ سازی طراحی کنید. کاربر می‌تواند یک پروژه خالی ایجاد کند و به صورت صفر آن طور که می‌خواهد طراحی لوگو را از پایه انجام دهد. برای نحوه طراحی با گوشی نیاز نیست آموزش ببینید فقط کافی است بدانید برنامه چه قابلیت‌های دارد.

Canva

جمع‌بندی

اگر به طراحی لوگو علاقه‌مند هستید بهتر است به صورت حرفه‌ای این کار را دنبال کنید و آموزش‌های لازم را ببینید. طراحی لوگو با گوشی محدودیت‌های خاص خودش را دارد، در نتیجه بهتر است برای در اختیار یک لوگو حرفه‌ای بهتر است با متخصص این امر در تماس باشید.

نظر شما درباره نحوه طراحی لوگو با گوشی چیست؟