نکاتی که در مورد تراکت گلاسه و کرافت باید بدانیم
چاپ

نکاتی که در مورد تراکت گلاسه و کرافت باید بدانیم

4/25/2022 10:32:36 PM
2282 مشاهده

چاپ تراکت گلاسه و تحریر با بهترین کیفیت

یکی از بهترین راه‌های انجام تبلیغات، چاپ تراکت گلاسه و چاپ تراکت تحریر است. همان طور که در مطلب انواع تراکت گفته شد، یکی از انواع تراکت، تراکت گلاسه و تحریر است. تراکت‌های گلاسه بر روی کاغذ گلاسه چاپ شده و از نظر بصری جلوه بهتری داشته، دارای شفافیت و کیفیت بهتری از دیگر انواع تراکت هستند. تراکت تحریر هم از لحاظ قیمت بسیار مناسب و چاپ تیراژ بالای آن به  صرفه‎ تر است. در این مطلب قصد داریم در مورد تراکت گلاسه و تراکت تحریر صحبت کنیم و تفاوت، مزایا و معایب هر کدام را برشماریم. 

تراکت گلاسه 

تراکت‌های گلاسه بر روی کاغذهای گلاسه چاپ شده و برای تبلیغات در امور مهمی چون معرفی محصول و کارهای بازرگانی کاربرد دارد. براق بودن و زیبایی و شاداب بودن رنگ‌ها بر روی این کاغذ باعث شده است تا تراکت‌های که با این جنس کاغذ چاپ می‎شوند مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد. این نوع تراکت‎ها مخاطب را جذب کرده و به کمک بازی با رنگ و روانشناسی رنگ‎ها می‎تواند بر روی مخاطب تاثیر گذار باشد. این نوع تراکت برای معرفی سازمان به سازمان‎های دیگر مناسب‎تر بوده و هویت و شخصیت سازمانی را تثبیت می‌کند.

تراکت تحریر

تراکت تحریر یکی از پرکاربردترین تراکت‌ها برای تبلیغات است، که بر روی کاغذ تحریر چاپ می‌شود. حتما در کوچه و بازار بارها و بارها با این گونه از تراکت‌ها برخورد کرده‎اید. یک فروشگاه لوازم خانگی، یک سوپر، یک آموزشگاه و... عموما از این نوع تبلیغات استفاده می‌کند. زیرا این تراکت‎ها از نظر اقتصادی بسیار به صرفه هستند. 

تفاوت تراکت گلاسه و تراکت تحریر

این دو تراکت تفاوت‎هایی با هم دارند که در این بخش به شرح آن می‌پردازیم و آن را بیان می‎کنیم.

• همان طور که از نام این دو تراکت مشخص است، بزرگ‎ترین تفاوت چاپ تراکت گلاسه و تحریر در نوع کاغذ آن است. تراکت گلاسه بر روی کاغذ گلاسه و تراکت تحریر بر روی کاغذ تحریر چاپ می‌شود.

• تراکت گلاسه به نسبت تحریر از قیمت بالاتری برخوردار است.

• تراکت تحریر نسبت به گلاسه از شفافیت رنگ کمتری برخوردار است. در کاغذ گلاسه رنگ‎ها شفاف و براق بوده و به رنگ واقعی نزدیک‎تر است. در کاغذ تحریر به دلیل بافتی که در این نوع کاغذ وجود دارد رنگ به خورد کاغذ رفته و رنگ‎ها بر روی کاغذ کدر می‌شوند. اما در تراکت گلاسه بر عکس این عمر اتفاق می‎افتد. یعنی رنگ‎ها بر روی سطح کاغذ باقی مانده و رنگ شفافی نمایش می‎دهد.

• تراکت تحریر را می‏توان به صورت دیجیتال و در تیراژ بالاو و با قیمت مناسب چاپ کرد.

•  بر روی تراکت تحریر امکان چاپ دو رو وجود ندارد اما در گلاسه چنین نیست.

• در چاپ تراکت گلاسه نمی‌توان از هر گرماژ کاغذی استفاده کرد اما در تحریر این امکان وجود دارد.

سایز تراکت تحریر و گلاسه

این تراکت‌ها هم به مانند دیگر انواع تراکت در سایز‌ها و اندازه‌های مختلف چاپ و تکثیر می‌شوند. تراکت‌های سایز A4 و A5 بیشترین طرفدار را در بین دیگر سایزها دارد و جزء تراکت‌های پرکاربرد محسوب می‌شوند. سایزهای دیگر تراکت عبارت‌اند از: سایز A7، سایز A6، سایز DL و غیره اشاره کرد.

چاپ تراکت تحریر و گلاسه

مجتمع چاپ کهن یکی از با سابقه‌ترین و بزرگ‌ترین مجتمع چاپ، با دستگاهای پیشرفته چاپ است. شما می‎تواید برای چاپ انواع تراکت مانند تراکت گلاسه، تراکت تحریر و... به این مجتمع مراجعه کنید. در این مجتمع چاپ تراکت گلاسه و دیگر انواع تراکت و بقیه امور چاپی با بهترین کیفیت ارائه می‌شود. شما می‎توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت این مجتمع نیز ثبت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب بهترین تراکت برای کسب و کار خود می‌توانید با شماره 02188344389 تماس گرفته و از کارشناسان این مجتمع کمک بگیرید

نظر شما درباره نکاتی که در مورد تراکت گلاسه و کرافت باید بدانیم چیست؟