تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی
مقالات

تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی

8/13/2023 4:39:45 AM
238 مشاهده

 تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی

همه‌ی ما در طول زندگی یک‌بار چاپ جزوه داشته‌ایم که شاید خیلی چاپ آن برای ما چالش برانگیز نبوده است. اما 90  درصد جزوه‌های درسی که در چاپخانه چاپ می‌شود مربوط به دانشجویان است و گاهی هزینه های آن بالاتر از حد انتظار می‌شود. برای اینکه دانشجویان و محصلین گرامی بتوانند هزینه آن را مدیریت کنند تصمصیم گرفته‌ایم در مورد تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی توضیحاتی دهیم تا بتوانند با رعایت نکات ذیل هزینه‌های خود را تا حد امکان کاهش دهید.

 کاهش هزینه چاپ جزوه دانشجویی

این روزها با گران شدن قیمت کاغذ و جوهر محصولات چاپی با افزایش قیمت مواجه شده است سعی داریم تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی را بازگو کنیم تا دانشجویان و محصلین عزیز نگران این مقوله نباشند و راحت‌تر درس بخوانند. مخاطب گرامی این را بدانید جزوه‌ها بعد از پاس کردن واحد درسی عملا چندین برگه بلا استفاده هستند که کلی بابت آن هزینه کرده بودید پس نیاز نیست خیلی از نکات چاپی که اصول کار ما هستند را برایشان رعایت کنید.
ا جزوه را قبل از اینکه برای چاپ تحویل دهید بررسی کنید. اگر صفحات آن بدون مطلب است آن‌ها را حذف کنید. به دلیل ازدحام جزوه‌های چاپی  ما نمی‌توانیم به این مورد رسیدگی کنیم مسئولیت این کار با سفارش دهنده است.
• جزوه‌های درسی را بهتر است هنگام ثبت سفارش چاپ آن را پشت‌رو ثبت کنید مثلا یک جزوه ۳۰۰ صفحه می‌شود خروجی پشت‌رو آن ۱۵۰ صفحه تنها با رعایت همین نکته شما فقط نصف مبلغ را پرداخت می‌کنید.
• اگر جزوه احتیاج به صحافی دارد ارزان‌ترین آن را انتخاب کنید هدف از صحافی نگهداری و یک دست بودن جزوه است. مثلا می‌توانید  بعد از چاپ، جزوه را فنری نکنید و از منگنه‌های ساده برای یک‌دست شدن آن‌ استفاده کنید با این روش فقط عامل زیبایی را حذف می‌کنید و کاهش هزینه را برای چاپ جزوه رقم می‌زنید.
• یکی‌ دیگر از تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی انتخاب مناسب اندازه فونت نوشته‌ها است. با انتخاب فونت مناسب در تعداد برگه‌ها صرفه‌جویی می‌کنیم. این‌ها تکنیک های هستند که کاهش هزینه چاپ جزوه دانشجویی را به همراه دارند‌.
• جزوه‌های رنگی علاوه بر مزایای که دارند از قیمت بالاتری برخوردارند هنگامی که درخواست چاپ جزوه را ثبت می‌کنید کارشناسان ما پیشنهاد می‌دهند برای کاهش هزینه، آن را به صورت سیاه و سفید چاپ کنید و دیگر انتخاب با شما است که این گزینه را برای کاهش هزینه ها در نظر بگیرید یا خیر، پس چاپ سیاه و سفید مقرون بصرفه‌ است. 
• سعی کنید چاپ جزوه را به چایخانه‌های که امکان ثبت سفارش آنلاین را دارند بسپارید. زیرا این امر در کاهش هزینه رفت و آمد به شما کمک می‌کند. علاوه بر آن می‌توانید وقت و زمان خود را نیز ذخیره کنید.
•  متناسب با نیاز خود سایز و برگه مناسب جزوه را انتخاب کنید.

 تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی را تجربه کنید

با یادگیری تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی دیگر چاپ ارزان جزوه یک رویا نیست بلکه یک واقعیت است. با توجه به نکاتی که ذکر شد می‌توانید هزینه چاپ جزوه خود را حد چشم گیزی کاهش دهید.

نظر شما درباره تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی چیست؟