سایز های تخته شاسی که چاپ بر روی آن صورت می گیرد
نکات آموزشی چاپی

سایز های تخته شاسی که چاپ بر روی آن صورت می گیرد

5/1/2022 12:04:49 AM
11318 مشاهده

ابعاد استاندارد و غیر استاندارد و سایز چاپ تخته شاسی


امروز در صنعت چاپ نوع جدیدی از چاپ (چاپ تخته شاسی) رونق گرفته است که مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. در گذشته عکس‌ها بر روی کاغذ چاپ شده و در آلبوم عکس برای یادگاری نگه داشته می‌شد. اما امروزه با وجود گوشی‌های تلفن همراه و در دسترس بودن عکس‌ها دیگر عکس‌ها کمتر به صورت گذشته چاپ می‌شوند.

امروزه افراد عکس‌های خود را بر روی تخته شاسی چاپ می‌کنند تا بتوانند آن را در قسمت‌های مختلف خانه خود استفاده کنند. در این مطلب به پرسش بسیاری از مخاطبان در زمینه سایز تخته شاسی برای چاپ پاسخ می‌دهیم. با مجتمع چاپ کهن همراه باشید.


تخته شاسی چیست؟


به ورقه‌های از جنس فیبر، ام دی اف (MDF)،  تخته سه لا که برای چاپ و نگهداری عکس از آن استفاده می‌کنند، تخته شاسی می‌گویند. از تخت شاسی برای چاپ عکس‌های خانوادگی، معرفی محصولات صنعتی، تبلیغات و... استفاده می‌کنند. اگر افراد به دنبال چاپ با کیفیت باشند از تخته شاسی ام دی اف (MDF) و اگر به دنبال کیفیت پایین باشد از فیبر برای چاپ تخته شاسی استفاده می‌کنند.


سایز تخته شاسی برای چاپ


تخته شاسی دارای سایزهای مختلفی برای چاپ است. سایزهای تخته شاسی عموما استاندارد است اما بعضی از چاپخانه‌ها تخته شاسی را در ابعاد غیر استاندارد هم چاپ می‌کنند. جالب است بدانید که تخته شاسی را تنها بر اساس سایز تخته شاسی دسته بندی نمی‌کنند. دسته بندی‌های دیگری بر اساس جنس، ضخامت، طرح و کاربری هم تقسیم می‌شود. در ادامه به شرح هر یک از این دسته بندی‌ها می‌پردازیم.


سایز تخته شاسی


تخته شاسی را بر اساس سایز می‌توان به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم کرد.

سایز ابعاد کوچک شامل: 15×10، 21×15، 30×20، 30×30، 40×30
سایز تخته شاسی متوسط شامل: 60×30، 45×45، 60×40 
سایز تخته شاسی بزرگ70×50 و 70×100 است. 
البته تخته شاسی در ابعاد دیگر هم وجود دارد که ابعاد غیر استانداد تخته شاسی هستند و برخی از چاپخانه‌ها ابعاد مختص به خود را دارند.


جنس تخته شاسی 


همان طور در تعریف تخته شاسی گفته شده تخته شاسی در 3 جنس فیبر، ام دی اف (MDF) و تخته سه لا در بازار وجود دارد. که در بین این‌ها تخته شاسی ام دی اف (MDF) بهترین کیفت و جنس برای چاپ تخته شاسی است. 


ضخامت تخته شاسی چاپ


تخته شاسی‌ها داری عمق و ضخامت متفاوتی هستند که در استحکام آن‌ها تاثیر می‌گذرد. هرچه ضخامت تخته شاسی‌ها بیشتر باشد استحکام آن‌ها بیشتر است و حالت سه بعدی‌تری به خود می‌گیرند. تخته شاسی دارای عمق و ضخامت 8، 16 و 30 میلی‌متر هستند. بهتر است زمانی که از تخته شاسی‌های بزرگ استفاده می‌کنید ضخامت بیشتر را در نظر بگیرید تا از بابت استحکام کار خیالتان راحت باشد.


نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است تخته شاسی‌ها از خود طرح ندارند اما اگر تمایل داشته باشید که عکس‌های شما بر روی تخته شاسی طرح دار چاپ شود، گرافیست‌های مجتمع چاپ کهن دست به کار شده و با نرم افزار فتوشاپ طرح و تم مورد نظر شما را بر روی تخته شاسی پیاده می‌کنند.


قیمت تخته شاسی برای چاپ


قیمت تخته شاسی به سایز تخته شاسی، جنسی که انتخاب می‌کنید، ضخامت و طرح دار بودن یا نبودن آن بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر از قیمت‌ها می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


چاپ انواع سایز تخته شاسی در مجتمع کهن 


برای چاپ عکس‌های خود بر روی تخته شاسی با بهترین کیفیت و بهترین جنس می‌توانید به مجتمع چاپ کهن مراجعه کنید. شما می‌توانید در این مجتمع به صورت اینترنتی سایز تخته شاسی خود را سفارش دهید و با ارسال فایل عکس بدون نیاز به حضور فیزیکی سفارش خود را ثبت کنید.

با سفارش در این مجتمع خیال شما از بابت کیفیت عکس آسوده و راحت خواهد بود. زیرا در این مجتمع بهترین دستگاه‌های چاپ وجود دارد که کارهای با کیفیت عالی را ارائه می‌دهد.

نظر شما درباره سایز های تخته شاسی که چاپ بر روی آن صورت می گیرد چیست؟