چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان
مقالات

چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان

12/15/2023 8:11:02 AM
346 مشاهده

 چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان

در جامعه ما به نویسندگان جوان و تازه کار توجه زیادی نشده و چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان یکی دارای مشکلاتی برای آنان است. از مشکلات نویسندگان جوان بالا بودن قیمت چاپ کتاب  است. به همین دلیل است که خیلی از افراد که تازه کار هستند قدرت همچنین ریسکی را ندارند و اشتیاق آن‌ها هم نسبت به چاپ کتاب کم می‌شود. اما با روش چاپ کتاب ارزان به راحتی می‌توان این مشکل را حل کرد. ما در مطلب چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان به بررسی چاپ کتاب ارزان خواهیم پرداخت.

 چاپ کتاب فرصتی برایند نویسگان جوان موانع و دشواری‌ها 

 

پشتیبانی و حمایت کردن از چاپ کتابِ نویسندگان جوان نقش زیادی در ترویج کتاب خوانی ایجاد می‌کند و افراد سود جو دستشان از این بازار کوتاه می‌شود.
در چند سال اخیر دیده شده است که ناشران بزرگ و مطرح و مشهور کشور، برای چاپ کتاب نویسندگان جوان فرصتی را ایجاد نمی‌کنند و به آن‌ها بها نمی‌‌دهند و در عوض به دنبال چاپ کتاب‌هایی هستند که از فروش آن مطمئن بوده و درآمد و بازار آن را مطمئن می‌بینند.که به سبب همین اتفاق باعث دل‌زدگی و ناامیدی در بین نویسندگان جوان و تازه‌کار شده است.
 در واقع عدم تضمین سودآوری دلیلی است که سایر ناشران را از چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان دور می‌کند و اهمیت نمی‌دهند. در بیشتر مواقع اغلب اوقات در مسیر چاپ کتاب نویسندگان جوان دشواری‌هایی وجود دارد که یک نویسنده تازه کار و جوان لازم است قبل از ورود در این زمینه این مشکلات را به خوبی بشناسد.
در حالت کلی همه‌ی افرادی که در زمینه چاپ کتاب فعالیت دارند، از پخش کننده تا کسی که کتاب را می‌خواند همگی از پذیرش آثار نویسندگان تازه‌کار و جوان و بی‌تجربه و یا به اصطلاح کتاب اولی ترس و واهمه دارند و فروشندگان کتاب، خیلی کم ریسک فروش آن‌ها را می‌پذیرند.
اما با وجود چاپ دیجیتال این مشکل تقریبا برای نویسندگان جوان کم رنگ شده است. ما در چاپ کهن با چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان ایجاد کرده‌ایم تا آثار خود را به دیگران معرفی کنند.
با این کار هزینه چاپ پایین آمده و نویسندگان جوان می‌توانند چاپ متاب ارزان را تجربه کنند. از سوی دیگر با این روش نویسندگان جوان فرصت چاپ کتاب در تیراژ پایین را نیز دارند. 
در نتیجه با وجود چاپ دیجیتال فرصت برابری برای نویسندگان جوان فراهم شده تا بتوانند آثار خود را با راحت‌ترین شیوه ممکن به چاپ برسانند. 

آیا چاپ کتاب محدودیت سنی دارد؟

برای چاپ کتاب توسط نویسندگان جوان هیچ محدودیت سنی وجود ندارد هر فردی که توانایی لازم را برای نوشتن داشته باشد می‌تواند برای چاپ کتاب ارزان مختص به خود اقدام کند. اما حداقل سنی که می‌تواند کتابی با نام خود اقدام به دریافت مجوز کند هفت سال است در غیر این صورت اگر پایین‌تر از هفت سال باشد با نام یکی از والدین می‌تواند اقدام به دریافت مجوز کند.

حمایت از نویسندگان تازه کار

این مراحل برای نویسنده بسیار اذیت کننده است به همین دلیل بسیاری از نویسندگان برای چاپ کتاب از هزینه شخصی خود استفاده می‌کنند. این کار ممکن است که باعث شود چاپ کتاب با کیفیت پایین‌تری انجام شود. بعضی از نویسندگان چون توانایی مالی برای چاپ کتابی که نوشته‌اند ندارند، مدت زیادی کتابشان بدون چاپ می‌ماند.
بعضی آن‌ها از این وضعیت خسته می‌شوند و کلا چاپ کتاب را به فراموشی می‌سپارند. اگر نوشته نویسندگان دارای مطالب مهم است می‌توانند در تیراژ پایین کتاب را منتشر کنند تا هم به دست مخاطب برسد و هم چاپ آن ضرر مالی نداشته باشد. البته بهترین روش برای حمایت و پشتیبانی از چاپ کتاب اولی ها، معرفی آثار و کتاب آن‌ها در رسانه‌هایی مثل روزنامه، مجله و تلویزیون است. همه‌ی نویسنده‌ها روزی از اولین کتاب خود شروع کرده‌اند، باید حامی نویسندگان جوان باشیم و مسیر را برای آن‌ها هموار کنیم.

سخن پایانی 

در مطلب چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان به بررسی چالش‌ها و مشکلات چاپ برای این افراد پرداخته و راه حل مناسب برای انجام این کار را ارائه داده‌ایم. همان طور که ذکر شد چاپ کتاب ارزان تنها به کمک چاپ دیجیتال امکان دارد. چاپ کهن به راحت‌تری طی کردن این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

نظر شما درباره چاپ کتاب فرصتی برای نویسندگان جوان چیست؟