رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است
مقالات

رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است

12/22/2022 8:20:53 AM
38122 مشاهده

 رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است

 رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است

به اطراف خود نگاه کنید هر عنصری که می‌بینید رنگ دارد که باعث می‌شود حس‌های متفاوتی را در ما خلق کنند و تفکرات ما را تحت تاثیر قرار بدهند. یکی از خصوصیات جالب رنگ‌ها این است که به خوبی ترکیب می‌شوند و رنگ جدید خلق می‌شود. می‌دانید رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است؟ در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن توضیح دهیم.
رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است؟ پاسخ این است از ترکیب هیچ رنگی نمی‌شود آبی را خلق کرد زیرا یک رنگ اصلی است. رنگ‌های اصلی زرد، قرمز، آبی هستند که با ترکیب کردن این سه رنگ و گاهی دو رنگ می‌توانید اکثر رنگ‌ها را داشته باشید. البته رنگ آبی تیره یا آبی روشن‌تر را با ترکیب کردن می‌توانید به وجود بیاورید. اما باز هم در  ترکیب رنگ‌ها باید رنگ آبی باشد در ادامه در مورد چگونه تولید شدن رنگ آبی که یک رنگ اصلی است توضیح می‌دهیم. 

مراحل ساخت و ترکیب رنگ آبی

مراحل ساخت و ترکیب رنگ آبی

رنگ‌ها فقط مربوط به دیوارهای خانه ما نیست این عنصر حالت‌های بسیاری به خود می‌گیرند که حالت مایع تنها بخشی از فرم آن است. چهار مرحله باید طی شود تا رنگ آبی با کیفیت مرغوب به دست بیاید.
• رنگ‌ها برای اینکه تولید شوند احتیاج به حلال دارند که می‌تواند مواد آلی و یا معدنی باشد، در اکثر رنگ‌های صنعتی حلال مورد نظر مواد آلی است.
• منشا اصلی رنگ رزین است تمام واکنش‌های شیمیایی که سبب تولید رنگ می‌شود مربوط به رزین است. براساس نوع رنگ که بر پایه پلاستیک و یا اکریلیک باشد نوع رزین نیز متفاوت می‌شود.
• رنگ دانه تعیین کننده رنگ است که برای پر کردن نقاط خالی استفاده می‌شود. رنگ دانه‌ها با واحد‌های شیمیایی به نام پیگمنت شناسایی می‌شوند. در این مرحله است که رنگ آبی تولید می‌شود. رنگ‌دانه لاجورد به نام اولتر‌امادین به سایر ترکیب اضافه می‌شود. این رنگ‌دانه خاصیت رنگ دهی بالای دارد از دوام و ثبات رنگی خوبی برخوردار است. اولتر‌امادین شناخته‌شده‌ترین رنگ دانه آبی است که از سنگ لاجورد به دست می‌آید. البته رنگ آبی با رنگ دانه‌های دیگری نیز ساخته می‌شود‌. مانند آبی کبالت که از ترکیب اکسید فلز کبالت آلومینیوم به وجود می‌آید. 

رنگ دانه

• آخرین مرحله پرکننده و مواد افزودنی است که چگالی رنگ را تنظیم می‌کند و خمیری شدن یا نشدن رنگ به این مرحله بستگی دارد. پرکننده رنگ علاوه بر موارد ذکر شده وظیفه تنظیم رطوبت را بر عهده دارد. افزودنی‌ها از کپک، خراش، خشک شدن و ترک خوردن رنگ جلوگیری می‌کنند و به نوعی مقاومت و کیفیت رنگ را تنظیم می‌کنند.
در طی تولید این فرآیند دستگاه‌های مجهز اندازه‌گیری‌های دقیقی انجام می‌دهند تا رنگ دلخواه تولید شود. 

کلام آخر

رنگ‌ها معنا و مفهوم زندگی هستند‌. امیدوارم با مطالعه این مقاله چاپ کهن به پاسخ سوال خود  یعنی رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است؟ رسید باشید

نظر شما درباره رنگ آبی از ترکیب چه رنگ‌هایی است چیست؟