بهترین نرم افزار ساخت لوگو
مقالات

بهترین نرم افزار ساخت لوگو

12/20/2022 7:34:03 AM
740 مشاهده

 بهترین نرم افزار ساخت لوگو

لوگوها در سال‌های اخیر بسیار در میان صاحبان کسب‌ و‌ کارها محبوب شده‌ است. شرکت‌های تجاری، صنعتی، تولیدی و... برای اینکه محصولشان را سریع‌تر به دیگران معرفی کنند از یک نشانه گرافیکی استفاده می‌کنند. لوگو بی‌نقص را طراحان حرفه‌ای می‌سازند. بهترین نرم‌افزار ساخت لوگو بسته به توانایی و تسلط طراح دارد. لوگو می‌تواند ترکیبی از نشانه، حروف، چهره، نماد و... باشد.
بهترین نرم‌افزار ساخت لوگو کدام است؟ پاسخ به این سوال قدری سخت است زیرا نرم‌افزار تا زمانی که طراح ذهنی خلاق و تجربه‌ کافی نداشته باشد بهترین و بدترین نرم‌افزار برایش فایده ندارد. برخی از نرم‌افزارها قابلیت و ابزار بیشتری دارند این موضوع کمک می‌کند تا طراح دستش برای طراحی باز باشد در ادامه می‌خواهم به برخی از این نرم‌افزارها اشاره کنم. 

بهترین نرم افزار ساخت لوگو  Adobe Illustrator

افرادی که با امور گرافیکی سر و ‌کار دارند نرم‌افزارهای تخصصی شرکت ادوبی را به خوبی می‌شناسند. یکی از بهترین نرم‌افزارهای ساخت لوگو برنامه Illustrator است. این نرم‌افزار ویژگی‌های فراوانی دارد و این امکان را فراهم می‌سازد تا در کمترین زمان بهترین طرح را با توجه به توانایی طراح خلق کند.

Illustrator برای انواع طراحی‌های گرافیکی تولید شده است زمانی که یک برنامه مختص امور خاصی ساخته می‌شود بهترین ابزارها را برای آن هدف طراحی می‌کند‌. طراحی لوگو با این برنامه کاملا مدیریت شده انجام می‌شود. طراحان حرفه‌ای می‌دانند برای اینکه بهتر به همه‌ی ابزارهای نرم‌افزار مورد نظر دسترسی داشته باشند نباید از نسخه رایگان آن‌ها استفاده کنند. این برنامه را می‌توانیم برای طراحی یک نرم‌افزار جامع و کاملی بدانیم زیرا تمام استاندارهای طراحی به‌ خصوص طراحی لوگو را داراست. 

بهترین نرم افزار ساخت لوگو  Adobe Photoshop

فتوشاپ یکی دیگر از نرم‌افزارهای بسیار پرکاربرد است. این محصول هم از شرکت بزرگ ادوبی که در آمریکا است در اختیار طراحان قرار می‌گیرد. نرم‌افزار فتوشاپ ساده‌تر است و افراد مبتدی هم می‌توانند با آن کار  کنند‌. برای طراحی لوگو کافی است اصول آن را بدانید می‌توانید خودتان برای برندتان لوگو طراحی کنید. نرم افزار ساخت لوگو  فتوشاپ  ویژگی‌های زیادی دارد مانند فیلتر رنگ، سطوح رنگی بالا، پنل ابزار کاربردی و.... که برای ساخت یک لوگو مناسب است. این برنامه دارای براش‌های تخصصی طراحی است.

بهترین نرم‌افزار ساخت لوگو  lnkscape

این نرم‌افزار کاملا رایگان است که عملکرد بالای در پردازش دارد. با lnkscape  می‌توانید حرفه‌ای لوگو طراحی کنید. نکته با اهمیت این است که برای این‌ نرم‌افزار شرکت سازنده هر چند وقت یکبار بروزرسانی رایگان انجام می‌دهد و کیفیت آن را بهبود می‌بخشد. قابلیت‌های متنوعی مانند تغییر فونت، نوشته، پالت رنگی و... دارد.

 بهترین نرم‌افزار ساخت لوگو CorelDraw 

در بین نرم‌افزارهای طراحی CorelDraw  یکی از قدیمی‌ترین‌ها به حساب می‌آید این برنامه با هر نسخه‌ی جدیدی که وارد بازار می‌شد تغییرات خاصی بر روی آن اعمال می‌کند. امروزه این نرم‌افزار یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزار‌ها برای طراحی لوگو و سایر امور گرافیکی است‌. با CorelDraw طراح می‌تواند توسط قلم‌های نوری و هوشمند طرح‌های دستی را به نمونه گرافیکی تبدیل کند که برای لوگو ساختن این آبشن بی‌نظیر است. 

بهترین نرم‌افزار ساخت لوگو Affihity Designer 

اغلب نرم‌افزارهای گرافیکی از طراحی وکتور و یا وستر پشتیبانی می‌کنند اما این نرم‌افزار از هر دوی آن پشتیبانی می‌کند‌. نسبت به سایر نرم‌افزارها قیمتی مقرون به صرفه‌ دارد.

 نکاتی در مورد طراحی لوگو

اگر شما بهترین نرم‌افزار ساخت لوگو را در اختیار داشته باشید اما اصول کار را نداند خروجی کار لوگوی بی‌کیفیت است در نتیجه به نکات زیر توجه داشته باشید:
• طرح باید ساده باشد یعنی مفهوم آن قابل درک باشد. لوگو باید عاری از بهم‌ ریختگی باشد و از پیچیدگی لوگو خودداری کنید تا می‌توانید طرح ساده و شفاف باشد. 
• لوگو عنصری است که تغییر دادن آن در هیچ جای دنیا به کار نمی‌رود به نوعی شناسنامه برند شما است. طراحی لوگو باید مدرن باشد و در ذهن بماند. 
• به اندازه‌ای که طرح لوگو مهم است رنگ آن نیز حائز اهمیت است. از رنگ‌ها هوشمندانه استفاده کنید تا طرح لوگو را گیراتر کند. طراح باید به مفاهیم روانشناسی رنگ آشنایی کامل داشته باشد زیرا رنگ‌ها احساسات را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
• لوگو باید متناسب با محصولات و هدف آن شرکت، موسسه و... طراحی شود هماهنگی و ربط داشتن یکی از اصول طراحی لوگوی مناسب است. به عنوان مثال برای لوگوی یک شرکت حقوقی نمی‌شود مانند فروشگاه اسباب‌بازی فروشی لوگو طراحی کرد.
• طراحی لوگوی خاص می‌تواند برند شما را محبوب‌تر کند و همچنین باعث شود در ذهن مخاطب خاص تداعی شوید. علاوه بر موارد ذکر شده کسب ‌و ‌کارتان هویت می‌گیرد.

پایان

لوگو یعنی هویت شما، این نشانه معرف کسب‌و‌کارتان است. زمانی لوگو ارزشمند و چشم‌گیر است که طراحی آن خاص و خلاقانه انجام شود. طراحان مجموعه چاپ ایران کهن با تسلطی که بر روی انواع نرم افزار ساخت لوگو دارند لوگوی خاص مطابق با معرفی محصولاتتان طراحی می‌کنند‌.

نظر شما درباره بهترین نرم افزار ساخت لوگو چیست؟