بهترین برنامه طراحی لیبل
مقالات

بهترین برنامه طراحی لیبل

12/22/2022 10:16:46 PM
6849 مشاهده

بهترین برنامه طراحی لیبل

 بهترین برنامه طراحی لیبل

لیبل‌ها برچسب‌های هستند که بر روی کالا چسبانده می‌شود و به نوعی معرف و یا محافظ پوششی آن کالا به حساب می‌آیند. گستردگی لیبل‌ها زیاد است زیر محصولات متنوع شده است. طراحی لیبل‌ها توسط نرم‌افزارهای گرافیکی انجام می‌شود. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که بهترین برنامه طراحی لیبل کدام  است که به سایر نرم‌افزارها ارجحیت داشته باشد با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد توضیح دهیم.
اینکه با قطعیت تمام بگوییم بهترین برنامه طراحی لیبل مثلا نرم‌افزارهای ادوبی است تا حدودی سخت است، نرم‌افزار به سبب ابزار، پردازش اطلاعات، نوع محصول مورد طراحی و تسلط طراح بر روی آن برنامه سبب می‌شود بهترین برنامه شود و این امر از دید هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. طراحان حرفه‌ای زمانی که می‌خواهند محصول تبلیغاتی طراحی کنند خاص‌ترین و بهترین برنامه مناسب آن محصول را انتخاب می‌کنند. در ادامه بهترین برنامه‌های طراحی لیبل را معرفی می‌کنم.

  برنامه طراحی لیبل Maestro Label Designer

 این نرم‌افزار مخصوص لیبل‌ طراحی شده است و به طور قطع نیازهای اساسی یک طراح را برطرف می‌سازد. مجموعه شکل‌ها و قلم این نرم‌افزار تا حدودی محدود است. برای کاربران حرفه‌ای ابزار تولید کننده تغذیه و بار کد در این سیستم عامل وجود دارد. 

برنامه طراحی لیبل Maestro Label Designer

برنامه طراحی لیبل Adobe Creative Suite

یکی دیگر از بهترین برنامه‌های طراحی لیبل Adobe Creative Suite است که طراحان می‌توانند از آن استفاده کنند. طرح در این نرم‌افزار به صورت وکتور است. افراد مبتدی نمی‌توانند با این نرم‌افزار لیبل طراحی کنند. با این برنامه می‌توانید یک الگوی برچسب خالی بارگذاری کنید طرح را بسازید عکس و هر چیزی دیگری که نیاز است را وارد کنید. کار کردن با این برنامه برای افرادی که نبوغ خلاقانه دارند مفید است.

برنامه طراحی لیبل Canva

افرادی که به تازگی در این حیطه مشغول به فعالیت هستند برنامه Canva بستری مناسب برای طراحی لیبل است، الگوهای متنوعی برای ایده دادن به طراح داشته و همچنین نمودار، آیکون و اشکال متنوع زیادی دارد. کافی است الگوی طراحی را انتخاب کنید و عناصر مورد نظر را روی آن بکشید و سپس برای چاپ بارگیری کنید. 

برنامه طراحی لیبل  Avery

این‌ نرم‌افزار به صورت آنلاین در دسترس است با آن می‌توانید تصاویر و متن را به طرح لیبل اضافه کنید. این برنامه برای افراد تازه کار بسیار  مناسب بوده و چندین ابزار پیشرفته مانند بارکد و مولد را دارد. اگر با این برنامه می‌خواهید لیبل طراحی کنید احتیاج دارد حساب کاربری ایجاد کنید.

برنامه طراحی لیبل  Avery

  Nice label برنامه طراحی لیبل

در این نرم‌افزار از تکنولوژی NET استفاده شده است یعنی ابزار پیشرفته طراحی لیبل در اختیار کاربر است. برای انواع صنایع می‌توانید با این برنامه طراحی لیبل را انجام دهید. محیط کار با این نرم‌افزار مانند برنامه آفیس آسان بوده و انواع بارکدها دو بعدی و خطی را پشتیانی می‌کند. با این برنامه پیش نمایش فایل طراحی را دارید. 

برنامه طراحی لیبل  ZebraDesigner

این برنامه به شما کمک می‌کند که لیبل‌های ساده و پیشرفته را طراحی کنید. لیبل‌های بارکد دار با این برنامه قابل طراحی بوده و سرعت پردازش در این برنامه بالاست. آخرین نسخه آن ابزارها به‌روز شده است و عملکرد بهتر دارد‌.

برنامه طراحی لیبل  Labeljoy

با این برنامه می‌توانید انواع لیبل بر روی پاکت، سی‌دی، جعبه و... را طراحی کنید. دست طراح باز است و می‌تواند انواع بارکد، متن، کد‌ها و سایر المان‌های گرافیکی را طراحی کند.

خصوصیات بهترین برنامه طراحی لیبل چیست؟

بهترین برنامه طراحی لیبل داری ویژگی‌های به شرح زیر است:
• یک برنامه خوب باید به سطح تخصص کاربر خود فکر کند و برای افرادی که مهارت کافی را هنوز کسب نکرده‌اند، برای طراحی لیبل الگوهای متفاوت و آسان‌تری را در نرم‌افزار خود داشته باشند.
• انواع لیبل‌ها طراحی شده دارای دسته‌بندی خاص خودش باشد تا کاربر راحت آن را پیدا کند. 
• بهترین برنامه طراحی لیبل باید دارای امکانات ویراش طرح لیبل باشد.

خصوصیات بهترین برنامه طراحی لیبل چیست؟

• نرم‌افزار باید این قابلیت را داشته باشد که از تصویر نهایی پیش نمایش بگیرد.
• برای طراحی لیبل داشتن گزینه کشیدن و رها کردن در نرم‌افزار خیلی مهم است اگر آن نرم‌افزار قابلیت را نداشته باشد برای طراحی لیبل مناسب نیست.

کلام آخر

نرم‌افزار‌ها می‌توانند به شما ایده بدهند اما اگر برای مرکز تجاری و یا موسسات لیبل‌های طراحی می‌کنید برای پیشرفت در زمینه طراحی بهتر است ایده بگیرید تا اینکه کپی کنید. اگر به دنبال یک طراح حرفه‌ای برای طراحی لیبل محصولات خود هستید می‌توانید به طراحان مجتمع چاپ کهن مراجعه کنید تا بهترین‌ها را در اختیار داشته باشید.

نظر شما درباره بهترین برنامه طراحی لیبل چیست؟