هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ
مقالات

هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ

8/19/2023 9:23:48 PM
522 مشاهده

 هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ

 هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ

آیا می‌دانید هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ چگونه عمل می‌کند؟ در این مقاله سعی داریم در مورد فرآیند چگونگی بهینه سازی هوش مصنوعی (AI) در حوزه طراحی چاپ بیشتر توضیح دهیم همراه وب‌سایت ایران کهن باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از این مبحث را فرا بگیرید.

 منظور از بهینه سازی طراحی توسط هوش مصنوعی چیست؟

کلمه بهینه سازی هر روزه در زندگی ما اتفاق می‌افتد مثلا می‌خواهیم از منزل تا دانشگاه، محیط کار، مرکز خرید برویم برای اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و سریع‌تر برسیم و البته هزینه کم‌تری بابت مخارج جابه‌جایی پرداخت کنیم در ذهن خود برای این دو موضوع برنامه‌ریزی می‌کنیم  که به آن می‌گویند بهینه سازی کردن یعنی برگزیدن بهترین روش در هر زمینه‌ای که شما فکرش رو بکنید. بهینه سازی توسط هوش مصنوعی برای طراحی چاپ،  به این صورت است که با پرداخت هزینه کمتر سریع‌ترین طراحی برای چاپ انجام می‌شود. حالا فاکتورهای که هوش مصنوعی باعث بهینه سازی آن در طراحی می‌شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 منظور از بهینه سازی طراحی توسط هوش مصنوعی چیست؟

 • زمان

برای طراحی چاپ تخصصی، طراح باید زمان کافی در اختیار داشته باشد تا ایده‌ای به ذهن او برسد تا بشود طراحی اصولی را ارائه دهد. هوش مصنوعی زمان را بهینه سازی می‌کند و در کمترین زمان ممکن جدیدترین طرح‌ها تولید می‌شوند. هوش مصنوعی با ابزارهای موجود بدون نقص و با سرعت طراحی می‌کند.

• طراحی مورد پسند

وقتی از  هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ صحبت می‌کنیم باید از طراحی مورد پسند کارفرما نیز صحبت کنیم. طراحان این موضوع را به خوبی درک و لمس کرده‌اند بارها در حرفه آن‌ها پیش آمده است که سفارش دهنده طرح آن‌ها را نپذیرفته و مجبور هستند طراحی را مجدد انجام دهند. اما با هوش مصنوعی این مشکل رفع شده و طرحی خاص‌، مورد پسند و بدون نقص ارائه می‌شود.

 • هزینه

بیشترین هزینه برای محصولات چاپی که اغلب جنبه تبلیغاتی دارند مربوط به طراحی آن می‌شود. گاهی یک طراح و در برخی شرایط که طراحی خاص و حساس است چندین طراح با یکدیگر مشورت می‌کنند تا بتوانند خواسته مشتری از آن طرح را برآورده سازند که هزینه‌ی بیشتری در این صورت سفارش دهنده باید پرداخت کند. هوش مصنوعی با الگوریتم بهینه سازی که دارد این موانع را به راحتی پشت سر می‌گذارد و هزینه مازادی برجای نمی‌گذارد.

 • طرح‌های متفاوت

 • طرح‌های متفاوت

هوش مصنوعی هنگام طراحی قادر است در کمترین زمان با هزینه کم چندین طرح را همزمان تولید کند در این صورت سفارش دهنده حق انتخاب بیشتری دارد. 

  بهترین ابزارهای هوش‌ مصنوعی برای گرافیست‌ها

در ادامه مبحث هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه‌سازی فرآیند طراحی چاپ  به بررسی ابزارهای مورد استفاده برای طراحان خواهیم پرداخت. هوش مصنوعی دارای ابزارهای متفاوتی در طراحی است در این بخش چند نمونه از بهترین‌ها با نوع کارکرد آن را معرفی می‌کنیم:

 • ابزار هوش مصنوعی  Auto Draw

برای ایجاد طرح‌های ساده و مبتدی برای چاپ کاتالوگ، بنر و... از این ابزار استفاده می‌شود Auto Draw  سرعت بالای در ایجاد طراحی ایده‌های ذهنی دارد‌. این ابزار تصاویر نهایی را با فرمت PNG ذخیره کرده و کار کردن با این ابزار سخت نیست. زمانی که طراحان ایده‌های متفاوت در ذهن دارند برای به تصویر کشیدن آن احتیاج به زمان زیادی دارند اما با این ابزار نتیجه نهایی هر ایده را خیلی زود می‌بینید.

 • ابزار هوش مصنوعی  Auto Draw

 • ابزار هوش مصنوعی  Uizard

این ابزار توسط طراحان زیادی استفاده می‌شود و به عنوان یکی از بهترین‌ها در هوش‌ مصنوعی برای طراحی شناخته شده است. با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم پیشرفته این ابزار طراحان می‌توانند اسکچ‌های خود را بارگذاری کنند. Uizard طراحی گرافیکی همراه با سفارشاتی که داده‌اید را در فایل‌های لایه‌ باز ذخیره می‌کنند‌.

 • ابزار هوش مصنوعی  Uizard

  • ابزار هوش مصنوعی  Nvidia Canvas

این ابزار در زمینه نقاشی و طراحی دیجیتالی برای طراحان کاربرد دارد و به طراحان امکان قدرتمندی در حوزه هنر و خلاقیت را می‌دهد. این امکانات شامل ساخت تصاویر خلاقانه، تعامل ناپیوسته با ابزار، استفاده از هوش مصنوعی برای پیشنهادهای خلاقانه و کاربردهای متنوع آن در هنر دیجیتال، نقاشی، طراحی و چاپ لوگو و برندینگ می‌شود. همچنین از فرمت‌های متفاوت برای ذخیره سازی پشتیبانی می‌کند. این ابزار به شما یک بوم مجازی می‌دهد تا بتوانید با استفاده از انگشتان یا قلم خود، روی آن طراحی یا نقاشی کنید و با وضوح بالا قابل ذخیره سازی است حتی در صورت تمایل می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید.

  • ابزار هوش مصنوعی  Nvidia Canvas

 • ابزار هوش مصنوعی  Jasper ai

در ادامه مطلب هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه‌سازی فرآیند طراحی چاپ  در بخش ابزارها به معرفی Jasper ai  خواهیم پرداخت. این ابزار از هوش مصنوعی برای طراحانی مناسب است که در حوزه مارکتینگ فعالیت دارند. تصاویر را با وضوح بالا ارائه می‌دهد و استفاده از این سایت شامل هزینه است.

 • ابزارهوش مصنوعی  Designs ai

کار کردن با این ابزار به صورت آنلاین انجام می‌گیرد در زمینه تولید لوگو، گرافیک و تصاویر کاربرد دارد، از ویژگی‌های این ابزار می‌شود به قدرت بالای ویرایشگری به صورت هوشمند، قابلیت ابزارهای جهت افزودن متن، پیش زمینه‌های تصاویر آماده اشاره کرد.

 • ابزارهوش مصنوعی  Designs ai

 • ابزار هوش مصنوعی  Adobe Sensei

این ابزار شرایط را ایجاد کرده تا طراحان به جای صرف زمان برای تولید، وقت خود را در جهت ایده پردازی‌ها صرف کنند. از دیگر امکانات این ابزار، می‌توان به ایجاد تصاویر با کیفیت بالا و همچنین متناسب با کارکردی که در نظر دارید اشاره کرد. با این ابزار در زمان طراحی تصمیمات بهتری می‌گیرید و طرح‌ها جذب مخاطب بالاتری دارند. 

 • ابزار هوش مصنوعی  Deep Art Effects

کاربران زیادی در سراسر جهان از این ابزار هوش مصنوعی استفاده می‌کنند‌. تصویر شما را اصلاح می‌کند و جذابیت آن را نیز افزایش می‌دهند. از طرف دیگر، این امکان را خواهید داشت که در یک طراحی یا تصویر تنها پس زمینه را اصلاح نمایید یا کیفیت اجزا تصویر را افزایش دهید و تصاویری با وضوح بالا ایجاد نمایید. شایان ذکر است، هوش مصنوعی به تدریج با ایجاد تعامل، موجب بهبود عملکرد شما می‌شود تا بتوانید سبک شخصی خود را ایجاد نمایید.

 • ابزار هوش مصنوعی  Deep Art Effects

 • ابزار هوش مصنوعی  Lets Enhance

اگر بخواهیم ویژگی‌ این ابزار را به صورت خلاصه بگوییم شامل این فاکتورها می‌شود. تشخیص چهره دقیق، پیش تنظیم خودکار، پردازش دسته‌ای تصاویر، افزایش رنگ و تن، فضای ذخیره ابری، الگوریتم سفارشی، ایجاد تصویر با کیفیت بالا اشاره کرد. 

 • هوش مصنوعی  Remove bg

گاهی با مشاهده یک تصویر و یا ادغام چند تصویر ، یک تصویر خاص خلق می‌شود همچنین ممکن است بخواهید طراحی‌های پیشین خود را تنها با تغییر پس زمینه در موارد دیگری نیز استفاده کنید، در این صورت Remove برایتان کاربرد دارد. از ویژگی‌های بسیار جالب این ابزار، سرعت بالا و امکان کار بر روی چندین تصویر به صورت هم‌ زمان و با سرعتی باورنکردنی است.

 هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید آیا در صنعت چاپ تحولی ایجاد می‌کند؟

تا اینجا توضیحات کاملی در خصوص هوش مصنوعی و جنبه‌ی طراحی آن پرداختم. چاپ‌خانه‌ها اولین مراکزی هستند که تهیه و تولید محصولات تبلیغاتی را بر عهده دارند و طراحی با این روش می‌تواند برایشان سود آورد باشد. زیرا طراحی بیشتر و منحصر به فرد‌تری انجام می‌دهند. چاپ‌خانه‌ها‌ی که از این فناوری استفاده می‌کنند به سبب خروجی خاص‌تر محصولات، خیلی زود شناخته می‌شوند.

کلام آخر

هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ فاکتورهای چالش ساز برای طراحان را از بین برده است. با این فناوری طراحان ساده‌ و بهینه طرح خلق می‌کنند و هزینه‌ها را برای کارفرما و هم برای چاپخانه‌ها تا حد زیادی کاهش می‌دهد. ما در مجتمع چاپ کهن در تلاشیم تا بهترین‌ها را با کمترین هزینه ارائه دهیم.

نظر شما درباره هوش مصنوعی و تکنیک‌های جدید در بهینه سازی فرآیند طراحی چاپ چیست؟