مزایا و معایب  تراکت تبلیغاتی 
مقالات

مزایا و معایب  تراکت تبلیغاتی 

7/4/2022 11:56:50 PM
1242 مشاهده

مزایا و معایب  تراکت تبلیغاتی 


تبلیغات تراکتی فعالیتی برای تولید پیام‌های بازاریابی برای ارائه محصولات یا خدمات تجاری به مصرف کننده است. هدف از این تبلیغات تراکتی و چاپ تراکت دستیابی به افراد زیادی است که می‌توانند مشتری محصول یا خدماتی که عرضه می‌‌کنید شوند. وقتی کسب و کارها شروع به تبلیغات می‌کنند، برای هر شرکتی ضروری است که مشتری ایده آل خود را پیدا کند. در این مطلب به بررسی مزایا و معایب استفاده از تبلیغات تراکتی می‌پردازیم.


مزایای تبلیغات تراکتی


استفاده از از هر نوع تبلیغاتی مزایا و معایب خاص خود را دارد که شامل تبلیغات تراکتی نیز می‌شود. در این بخش به بررسی مزایای تبلیغات تراکتی می‌پردازیم:


نحوه توزیع آسان: تراکت تبلیغاتی جز آن دسته از تبلیغات‌هایی است که به راحتی می‌توان آن را بین جامعه هدف توزیع کرد و نیاز به یک رسانه خاص ندارد. می‌توان تراکت را بین افراد در خیابان‌ها توزیع کرد و یا زیر برف پاکن ماشین‌ها قرار داد. یکی دیگر از روش‌های پخش و توزیع تراکت تبلیغاتی در نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها است. 
هزینه به صرف: تراکت‌ها از نظر اقتصادی نیز به صرفه هستند. زیرا به مانند دیگر ابزارهای تبلیغاتی نیاز به یک رسانه خاص برای توزیع ندارند. برای مثال، برای ارائه بنر تبلیغاتی نیاز به یک  محل نصب در سطح شهر یا مراکز دیگر داریم که گاهی اوقات اجاره این مکان هزینه بالایی را در بر می‌گیرد. یا هزینه پخش تیزر تبلیغاتی از رسانه‌های مرتبط هزینه بالایی در بر دارد و جامعه هدف درستی را نیز گاهی اوقات تحت پوشش قرار نمی‌دهد.
مناسب برای کسب و کارهای محلی: برای تبلیغات در کسب و کارهای محلی مانند: گالری‌ها، رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها، فروشگاه‌های محلی و... تراکت‌های تبلیغاتی گزینه بسیار مناسبی هستند. زیرا با هزینه کم جامعه هدف زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهند. از آن جا که این کسب و کارهای کوچک محلی بر پایه ارائه مستقیم کالا به جامعه هدف فعالیت می‌کنند نیاز به تبلیغاتی مستقیم و کم هزینه دارند و تراکت تبلیغاتی این مزیت را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.
قابل لمش و مشاهده بودن: تراکت از آن دسته تبلیغات‌های قابل لمس و قابل مشاهده است. زیرا مستقیم به دست مصرف کننده می‌رسد و متناسب با خلاقیتی که در آن به کار رفته و متریال مورد استفاده، می‌تواند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و او را جذب کند. 
اطلاع رسانی سریع: از آنجا که تراکت تبلیغاتی به صورت مستقیم به دست جامعه هدف می‌رسد و بر روی آن اطلاعات جامعی از محصول یا خدمات درج شده است، اطلاعات را سریع‌تر به جامعه هدف می‌رساند. اطلاعات جامع درج شده بر روی تراکت مانند آدرس، شماره تماس و... این امکان را به مخاطب می‌دهد که در صورت تمایل به راحتی نیاز خود را رفع کند.
مواردی که ذکر شد برخی از مزایای تراکت تبلیغاتی است که آن را برشمردیم. اما همان طور که می‌دانید هر محصولی در کنار مزایا دارای معایبی نیز است که در ادامه به بررسی معایب تراکت تبلیغاتی می‌پردازیم.


معایب تراکت تبلیغاتی


از معایب تراکت تبلیغاتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تاثیر گذاری کوتاه مدت: یکی از معایب تراکت تبلیغاتی نسبت به دیگر روش‌های تبلیغاتی مثل کارت ویزیت، بنر و کاتالوگ، کوتاه بودن مدت تاثیر گذاری آن است. از آنجا که افراد بعد از مشاهده تراکت امکان دارد آن را به سطل زباله منتقل کنند و یا دور بی‌اندازند به همین دلیل تاثیر کوتاه مدتی بر ذهن مخاطب می‌گذارد. اما رفع این عیب یک راه حل نیز دارد و آن هم چاپ تراکت و توزیع آن در طول سال است.
آسیب به محیط زیست: یکی از بزرگ‌ترین معایب چاپ تراکت تبلیغاتی مصرف زیاد کاغذ و آسیب به محیط زیست است. اما این مشکل نیز با استفاده از کاغذهای بازیافتی می‌تواند حل شود.
همان طور که مشاهده کردید در این مطلب به بررسی معایب و مزایایی تراکت تبلیغاتی پرداختیم و آن را شرح دادیم. با توجه به آن چه که گفته شد، هنوز هم چاپ تراکت تبلیغاتی گزینه مناسبی برای تبلیغات به ویژه در کسب و کارهای محلی است. برای چاپ با کیفیت‌ترین تراکت تبلیغاتی با قیمت مناسب می‌توانید به مجتمع چاپ کهن مراجعه کنید و یا به صورت آنلاین آن را سفارش دهید.

 

نظر شما درباره مزایا و معایب  تراکت تبلیغاتی  چیست؟