چاپ پوستر دیواری سه بعدی
چاپ

چاپ پوستر دیواری سه بعدی

1/13/2022 3:06:54 PM
1587 مشاهده

چاپ پوستر سه بعدی؛ پوستر دیواری سه بعدی

یکی از ایده‌ها و طرح‌های جدید در دکوراسیون داخلی استفاده از پوستر دیواری سه بعدی است که فضای خاص و جذابی ایجاد می‌کند. این پوسترها تفاوت چندانی با کاغذ دیواری معمولی ندارد. چاپ پوستر سه بعدی به گونه‌ای است که در طراحی و چاپ به کمک سایه‌ها و ابزارهای دیگر به طرح عمق و ارتفاع می‌دهند. این عمق و ارتفاع باعث می‌شود تا طرح حالت زنده‌تری به خود بگیرد. چنین دکوراسیونی حجم اضافی را به اتاق آورده و به لطف بازی نور بر روی سطح برجسته، جلوه های بصری جالبی ایجاد می‌کند. در واقع از این پوسترها برای عمق دادن به دیوارها استفاده می‌کنند. در این مطلب به بررسی پوستر دیواری سه بعدی می‌پردازیم و هر آنچه که لازم است بدانید را بیان می‌کنیم.

پوستر دیواری سه بعدی

پوسترهای دیواری از تنوع و طرح و نقش بسیار زیادی برخوردار هستند و شما این امکان را دارید که هر طرح و نقشی را که می‌پسندید با کیفیت بالا بر روی آن چاپ کنید. این پوسترها را به طور کل می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: پوستر دیواری آماده و پوستر دیواری سفارشی که هر دو این پوسترها بر حسب متر مربع محاسبه می‌شوند. در زیر به شرح هر یک می‌پردازیم:

پوستر دیواری‌ آماده

این نوع از پوسترها به صورت آماده در بازار موجود هستند و در اندازه‌های استاندارد چاپ می‌شوند. این پوستر سه بعدی به صورت یک تکه (عرض 184 و ارتفاع 127)، دو تکه (عرض 92 و ارتفاع 220)، چهار تکه (عرض 194 و ارتفاع 270) و هشت تکه (عرض 368 و ارتفاع 254) عرضه می‌شود. شما می‌توانید این پوسترها را بر اساس اندازه و ابعاد دیوار خود انتخاب کنید.  در هنگام تهیه این پوسترها یکی از محصولات را که اندازه یا بزرگ‌تر از دیوار مد نظر شماست انتخاب می‌کنید. در هنگام نصب اگر اندازه‌ای که شما انتخاب کرده‌اید از دیوار بزرگ‌تر باشد اضافه‌های آن را جدا می‌کنند که موجب ناقص شدن طرح می‌شود. این پوسترها ساخت کشور‌های خارجی است و آنچه که در ایران بیشتر موجود است چینی است.

پوستر دیواری سفارشی

همان طور که از نام این پوستر مشخص است،شما ابعاد و طرح مد نظر خود را به چاپخانه ارائه می‌کنید و برای شما چاپ و آماده می‌شود. عموما این کار توسط متخصص چاپ  و با دستگاه تخصصی چاپ بر روی کاغذهای دیواری قابل شستشو به عرض یک متر انجام می‌شود. این نوع پوستر بر خلاف پوستر آماده است. دقیقا اندازه دیوار شما است که باعث می‌شود دیگر نیاز به برش و ناقص شدن طرح نداشته باشد.

انواع مختلف پوستر سه بعدی

این پوسترها به مانند کاغذهای دیواری از تنوع بسیار بالای برخوردار هستند و به دلیل قابلیت چاپ سفارشی این تنوع بیشتر هم می‌شود. اما به طور کلی آن‌ها را به 6 دسته اصلی گل و گیاه، اسپرت، فضای شهری و... می‌توان تقسیم کرد. در زیر به طور مختصر هر کدام را شرح می‌دهیم:

گل و گیاه

این دسته از پوسترها شامل تصاویری بسیار متنوع از گل‌ها و گیاهان هستند و به دلیل تنوع و رنگ‌بندی متنوع و جذاب طرفداران بسیاری دارد. از این پوستر برای اتاق خواب، فضای سالن، شرکت‌ها و سازمان می‌توان استفاده کرد. در زیر چند نمونه از طرح‌های گل و گیاه را قرار داده‌ایم.

اسپرت

این دسته از طرح‌ها که از تنوع بالایی نیز برخوردار است معمولا برای فضاهای با سبک کلاسیک، اتاق نوجوانان،  سالن‌های ورزشی، اماکن عمومی و... استفاده می‌شود.بسیاری از نوجوانان علاقه دارند عکس و پوسترهای اسپرت را به دیوار اتاق خود بچسبانند و یا در دکوراسیون داخلی اتاق خود از آن استفاده کنند. این پوسترها برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب است مخصوصا این که به مانند دیگر طرح‌های پوستر دیواری سه بعدی امکان سفارشی سازی وجود دارد. در زیر چند نمونه از طرح‌های اسپرت را قرار داده‌ایم.

فضای شهری

این طرح‌ها بسیار مدرن هستند و عمق بیشتری به فضای محدود شما می‌دهند. از این طرح‌ها بیشتر در مکان‌های عمومی و سازمان‌ها استفاده می‌شود. در زیر چند نمونه از طرح‌های فضای شهری را قرار داده‌ایم.

انتزاعی، مدرن و هندسی

این طرح‌ها به قدری زیبا و خلاقانه هستند که می‌توان به راحتی آن‌ها را با آثار هنری و تابلوها اشتباه گرفت. این نوع از پوسترهای دیواری برای افرادی مناسب است که دوست دارند فضای خاصی را در محیط زندگی یا کار خود داشته باشند. از این طرح‌ها بیشتر در محیط داخلی، سالن‌ها، اتاق پذیرایی استفاده می‌شود. در زیر چند نمونه از طرح‌های انتزاعی، مدرن و هندسی را قرار داده‌ایم.

طبیعت، حیوانات و مناظر

یکی دیگر از طرح‌های پرطرفدار پوسترهای دیواری طرح منظره و طبیعت است. زندگی پر تلاطم شهری باعث شده است تا انسان‌ها کمتر بتوانند به دامن طبیعت رفته و آرامش را تجربه کنند. برای همین با استفاده از این طرح‌ها حس شادابی و نشاط را به محیط کار و زندگی خود منتقل می‌کنند. تنوع بسیار بالا و رنگ‌های بسیار طبیعی و جذاب سبب می‌شود حس بودن در طبیعت را تجربه کرد. برای همین از این طرح‌ها در فضای داخلی خانه، اداره‌ها و حتی فضای خارجی مانند راه پله‌ها استفاده می‌کنند. در زیر چند نمونه از طرح‌های طبیعت، حیوانات و مناظر را قرار داده‌ایم.

طرح‌های ویژه کودک و نوجوان

این طرح‌ها ویژه اتاق کودکان و نوجوانان بوده و فضای شادی را برای آنان به ارمغان می‌آورد. طرح‌های مورد استفاده در این پوسترها اغلب کارتون‌ها و شخصیت‌های محبوب کودکان و نوجوانان است. در زیر چند نمونه از طرح‌های طبیعت، حیوانات و مناظر را قرار داده‌ایم.

موارد اشاره شده در بالا تنها برخی از طرح‌های موجود در زمینه پوستر دیواری است و لازم به ذکر است که در همه این موارد می‌توانید طرح مورد نظر خود را در اندازه دلخواه سفارشی سازی کنید.

تفاوت کاغذ دیواری سه بعدی با پوستر دیواری سه بعدی

تفاوت این دو نوع دکوراسیون داخلی را می‌توان در چند مورد خلاصه کرد:

 • پوستر دیواری قابل سفارشی سازی است (یعنی می‌توانید طرح دلخواه خود را مانند: عکس کودک، دریا و... را بر روی آن چاپ کنید.)
 • پوستر دیواری از نظر قیمت، ابعاد و جنس با پوستر دیواری متفاوت است.
 • قیمت کاغذ دیواری سه بعدی از پوستر دیواری سه بعدی ارزان‌تر است.
 • پوستر سه بعدی از کیفیت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری سه بعدی برخوردار است.
 • نصب پوسترهای دیواری آسان تر از کاغذ دیواری سه بعدی است.

مزایا و معایب پوستر دیواری

در این بخش به برخی از مزایا و معایب پوستر دیواری اشاره می‌کنیم.

مزایا

برخی از مزایای پوسترهای دیواری سه بعدی به شرح زیر است:

 • ثبات در رنگ
 • مقرون به صرفه
 • ماندگاری نسبتا بالا
 • نصب آسان
 • قابل شستشو
 • چاپ طرح دلخواه

معایب

برخی از معایب پوسترهای دیواری سه بعدی به شرح زیر است:

 • اگر طرح به درستی انتخاب نشود فضای داخلی از نظر بصری نامناسب به نظر می‌رسد.
 • اگر طرح مناسب انتخاب نشود فضای داخلی را کوچک‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد.

چاپ پوستر سه بعدی دلخواه

برای چاپ طرح مورد نظر خود بر روی پوستر دیواری سه بعدی فقط کافی است طرح و اندازه مورد نظر خود را برای مجتمع چاپ کهن ارسال کنید تا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت کار چاپ را برای شما انجام دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله در مورد پوستر دیواری سه بعدی و نحوه چاپ پوستر سه بعدی با طرح مد نظر شما صحبت کرده‌ایم. این پوسترها همان طور که در بالا ذکر شد به طور کل به دو دسته آماده (با اندازه‌های استاندارد و طرح‌های مشخص) و سفارشی (طرح و اندازه مورد نظر شما) عرضه و ارائه شده و برای تمامی مکان‌ها مثل هتل‎ها، سازمان‌ها، خانه‌ها، مکان‌های عمومی و... قابل استفاده است. مجتمع چاپ کهن یکی از باسابقه‌ترین مجتمع‌ها در زمینه چاپ با دستگاه‌های مجهز آماده ارائه خدمات چاپ پوستر سه بعدی است. برای انتخاب و چاپ پوستر سه بعدی  و پوستر دیواری سه بعدی خود می‌توانید از تجربه  مشاوران و متخصصان چاپ کهن استفاده کنید.

منبع

http://www.bently.co/

نظر شما درباره چاپ پوستر دیواری سه بعدی چیست؟