میزبان صدای گرم شما هستیم

چاپ پارچه محرم


اطاعات بیشتر تماس با داخلی 201-202-204

اطلاعات تکمیلی چاپ پارچه محرم

هر آنچه در مورد چاپ پارچه محرم‌ باید بدانیم


یکی ار مناسب‌های مذهبی مهم در بین مسلمانان به ویژه شیعیان محرم است و در عزاداری، بنرهای محرم نقش مهمی دارند. بنرهای عزاداری محرم از نظر ظاهر و متریال با دیگر بنره‌ها تفاوتی ندارد اما، در جزئیات اجرای طرح با هم متفاوت هستند. در ادامه به بررسی هر آنچه که لازم است در مورد بنر محرم بدانید، می‌پردازیم.


تفاوت بنر محرم با دیگر بنرها


همان طور که در ابتدای مطلب شرح داده شده به عنوان یک فرد عادی که به بنرهای محرم نگاه کنیم هیچ تفاوتی بین این بنرها با بنرهای دیگر نمی‌بینیم. اما اگر به عنوان یک طراح و گرافیست به بنرها بنگریم متوجه تفاوت‌های جزئی که بین این برنرها وجود دارد می‌شویم. یکی از تفاوت‌های بارز بنرهای محرم با دیگر بنرها در نوع عکسی که انتخاب می‌کنیم و رنگ پس زمینه است.
 در عکس‌های انتخابی برای بنر محرم حتما باید از عکس‌های مرتیط با این ماه و این مراسم استفاده کنیم. همچنین باید از رنگ پس زمینه مشکی و یا تیره استفاده کرد. همچنین در این نوع از بنرها برخلاف بنرهای تبلیغاتی دیگر، باید از متن‌های مناسبتی و سخنان بزرگان و معصومین در مورد این ماه استفاده کرد. برای طراحی بنرهای محرم در واقع نیاز به کمی خلاقیت و المان‌های مذهبی داریم تا بتوانیم یک بنر خوب طراحی کنیم. به طور کلی در طراحی یک بنر محرم باید به این نکات توجه داشته باشید:
• هارمونی رنگ
• فونت
• متن مختصر
• تصاویر
• سایز بنر


انواع بنر پارچه محرم


اگر بخواهیم بنرهای محرم را دسته بندی کنیم می‌توانیم آن را به چند دسته کلی و چند نوع مختلف تقسیم بندی کرد:
• بنر پشت منبر یا پشت سن: این بنرها به شکلی طراحی می‌شوند و دارای سایزی هستند که در پشت منبر و یا پشت سن قرار می‌گیرند. این بنرها از نظر طراحی خیلی شلوغ نبوده و تنها یک المان مذهبی در آن استفاده می‌شود.
بنر استند شهری: این بنرها برای معابر عمومی سطح شهر طراحی می‌شوند و عموما به اطلاع رسانی در مورد مکان، زمان، ساعت شروع، مداحان و سخنرانان برگزرای مراسم عزاداری محرم می‌پردازند.
بنر پلاکارد شهری: این بنرها برای چسباندن و اتصال به دیوارها و یا قرار دادن در خانه‌ها برای اطلاع رسانی مراسمات عزاداری استفاده می‌شود.
بنر محرم اطلاع رسانی مجالس عزاداری: این بنر نیز به مانند بنرهای استند برای اطلاع رسانی از مراسم عزاداری است.
بنر مراسم شیرخوارگان حسینی: در این بنر که ویژه مراسم شیرخوارگان طراحی می‌شود به اطلاع رسانی در مورد این مراسم پرداخته می‌شود و در طراحی از المان‌های خاص خود استفاده می‌کنند.
بنرها و بیلبوردهای پل عابر پیاده: این بنرها با طول زیاد و عرض کم برای نصب بر روی پل‌های عابر پیاده طراحی می‌شوند.


سایز بنرهای پارچه ای محرم


سایز بنرهای طراحی شده برای محرم بستگی به نوع آن دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم:
• سایز بنر عمودی برابر است با 200*300 با رزولوشن 72
• سایز بنر پشت منبر یا سن برابر است با 200*300 با رزولوشن 72
• سایز پلاکاردها و دیگر انواع بنرهای محرم برابر است با 100*280 با رزولوشن 72


چاپ بنر پارچه محرم


برای چاپ بنر پارچه محرم کار چندان سختی را در پیش ندارید اگر هدف و مکان نصب خود را مشخص کرده باشید. برای چاپ یک بنر محرم بعد از تعیین مکان نصب و هدف از نصب باید به سراغ یک طراح خوب بروید تا طرح شما را اجرا کند و بعد برای چاپخانه ارسال کنید تا کار شما را چاپ کند. یک گزینه خوب برای چاپ بنر محرم مجتمع‌های هستند که از تجهیزات به روز و کافی برای انجام کار برخوردار هستند. یکی از این مجتمع‌ها با امکانات به روز که چاپ با کیفیت بنر را عرضه می‌کند مجتمع چاپ کهن است. این مجتمع با سابقه طولانی و تجهیزات به روز آماده ارائه خدمات چاپی برای بنرهای محرم است.