کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی و مارکتینگ
مقالات

کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی و مارکتینگ

7/17/2023 4:46:20 AM
319 مشاهده

 کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی

 کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی

به نظر شما کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی آیا به یکدیگر ربطی دارند؟ یقینا چاپ باکیفیت در اعتبار برند سازی نقش عمده و مهمی را به عهده دارد. اصلا این سوال من از شماست برای چه به دنبال محصولات چاپی هستید؟ هدف شما از این کار چیست؟ مسلما هدف از چاپ، برای بهتر دیدن شدن است، شما هزینه و وقت صرف می‌کنید  تا برای نام تجاری خود محصول تبلیغاتی به چاپ برساند که در بازار پر از رقیب دیده شوید و برند سازی کنید.
محصولات چاپی قابل مشاهده و لمس هستند قبل از اینکه آن را لمس کنید محصول را می‌بینید اگر طراحی آن جلب توجه کند بعد تصمیم می‌گیرید که محتوا آن را مطالعه کنید. باید بدانید چاپ بدون کیفیت هر چقدر هم که طراحی جذابی داشته باشد شما را به خواسته‌تان که برند سازی و جذب مخاطب است نمی‌رساند. کیفیت چاپ باعث می‌شود که اعتماد مشتری قبل از دریافت خدمات شما جلب شود و به نوعی برند سازی در بازار آغاز می‌شود. اینکه شما برای محصول تبلیغاتی وقت و هزینه صرف می‌کنید بیانگر محترم شمردن خودتان و مشتری است.

 نکته مهم در کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی

 نکته مهم در کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی

به این مورد توجه ویژه داشته باشید مخاطبی که هنوز شما را ندیده است و از خدمات یا محصولات شما استفاده نکرده تنها از طریق پل ارتباطی (که همان محصولات چاپی است) شما را می شناسد و قضاوت می‌کند. برای پیشرفت موفق‌تر با آگاهی کامل شرکت چاپی را انتخاب کنید.

 تاثیرات چاپ بر روی برند سازی

صنعت چاپ هر چقدر پیشرفت کند، معرفی نام تجاری کسب‌وکارتان با ایده‌های بکرتری انجام می‌شود. برند سازی با معرفی صحیح از طریق تبلیغات محقق می‌شود. در واقع برندینگ مهم‌ترین اصل در هر حرفه‌ای است هر چقدر در برند سازی موفق باشید مشتریان بیشتری دارید. بدیهی کیفیت چاپ و اهمیت آن در برندسازی برای حک لوگو، آرم و کارهای تبلیغاتی جهت برند سازی بسیار مهم خواهد بود و با صنعت چاپ است که خیلی سریع‌تر و گسترده‌تر برندها شناخته می‌شوند‌.
 هر برند یک لوگو، شعار و نام تبلیغاتی دارد، که به محض دیدن آن همه آن را می شناسند‌. مثلا شرکت اپل با نماد خاصی که طراحی و آن را حک کرده است برند سازی عمیقی انجام داده در کنار کیفیت بی‌نظیر طراحی لوگوی این شرکت نیز ساده و بسیار زیباست هر شخصی با این لوگو آشنایی کامل دارد. 

 عوامل با کیفیت بودن محصولات چاپی

همه‌ی ما دوست دارایم آنچه را که می‌بینیم با کیفیت و جذاب باشد‌ به هر میزانی که کیفیت در محصول باشد رضایتمندی بالاتری را به همراه دارد. بعد از یک طراحی اصولی عواملی هستند که در  پروسه چاپ با کیفیت نهایی تاثیر بسزایی دارند مانند:

 عوامل با کیفیت بودن محصولات چاپی

 • نرم‌افزاری

نرم افزارهای گرافیکی تفاوت‌های خاصی در تنظیمات آن وجود دارند طراح باید بداند برای کیفیت نهایی از کدام یک از نرم‌افزار‌ها استفاده کند. چاپ با کیفیت بالا و طراحی آن با یک برنامه ساده نمی‌تواند انتظار شما را برآورده کند. همچنین فرمت‌های رنگی نرم‌افزار با دستگاه چاپی باید همخوانی داشته باشند. آگاهی داشتن از تفاوت‌های رنگی RGB و CMYK کمک کننده است تا کیفیت رنگ و چاپ از حد ایده‌آل پایین نیاید. 

 • مانیتور

در ادامه مبحث کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی از جمله عوامل موثر مانیتور است. ممکن است شما تصویر را در مانیتور یا هر صفحه نمایشگر دیگری که مشاهده می‌کنید بهتر و با‌کیفیت‌تر ببینید اما بعد از چاپ خبری از آن کیفیت نباشد. به عبارتی دیگر مقایسه تصویر نمایش داده شده روی مانیتور و چاپ شده آن یکی نیست برخی از عوامل که این شرایط را بوجود می‌آورد شامل: طول عمر دستگاه، رزولوشن مانیتور،  نور محیط، نور طبیعی و... است. 

 • زبان دستوری چاپگر

دو زبان دستوری رایج برای پرینترها وجود دارد که به طرز چشمگیری بر کیفیت چاپ تاثیر گذارند. 
• زبان کنترل چاپگر: برای سیستم‌ عامل‌های مختلف ویندوز پشتیبانی می‌شوند. پردازش سریعی دارد احتمال اینکه کیفیت چاپ اولین کاغذ با آخرین تا حدودی دچار تغییر باشد وجود دارد.

 • زبان دستوری چاپگر

• زبان پست اسکریپت: برای سیستم‌ عامل مکینتاش مناسب است. کند‌تر از زبان کنترل چاپگر کار می‌کند. کیفیت چاپ اول تا آخرین چاپ یکی است بدون اینکه ذره‌ای تفاوت مشاهده شود.

 • سیستم عامل

نسخه سیستم عامل‌ها در کیفیت چاپ نقش دارند‌ به روز کردن آن کیفیت مطلوب‌تری را در اختیار می‌گذارد در این صورت است که درایورهای سیستم‌ و زبان‌های چاپ  با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. 

 • کاغذ و چاپگر:

این مورد تاثیر گذاری کمتری نسبت به موارد ذکر شده دارد. وزن استاندارد کاغذ نتایج بهتری را به‌ همراه دارد. کاغذ و چاپگر ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. برخی از چاپگر‌ها برای کاغذهای خاص کلا طراحی شده‌اند تنوع آن‌ها را باید بدانید.

 • کاغذ و چاپگر:

 جمع بندی

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان به رابطه کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی پی‌برد. برای برند سازی کسب‌و‌کارتان از مجموعه‌های چاپی با اعتبار استفاده کنید. ما در مجتمع چاپ کن بهترین‌ها را گرد هم آورده‌ایم تا شما بتوانید محصولی با کیفیت داشته باشید.

نظر شما درباره کیفیت چاپ و اهمیت آن در برند سازی و مارکتینگ چیست؟