بهترین کاغذ برای چاپ عکس روی شاسی
چاپ

بهترین کاغذ برای چاپ عکس روی شاسی

6/29/2022 5:08:53 AM
2613 مشاهده

بهترین کاغذ برای چاپ عکس روی شاسی

حتی در عصر عکاسی دیجیتال، بسیاری از مردم هنوز چاپ عکس را برای نمایش در خانه ترجیح می‌دهند. علت این کار فقط به خاطر راحتی نیست. بسیاری از عکاسان  و افراد دوست دارند حس خوبی را که با دیدن عکس به دست می‌آورند را همیشه تجربه کنند و عکس‌های محبوبشان همیشه جلوی چشمشان باشد. اما بهترین کاغذ برای چاپ عکس روی شاسی چیست؟ در این مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم.

 

بهترین کاغذ چاپ عکس

چاپ عکس‌های عالی فقط به این معنا نیست که یک پشته کاغذ را در یک چاپگر قرار دهید و آن را چاپ کنید. اگر عکس‌ها را روی کاغذ معمولی فتوکپی چاپ کنید، بهترین عکس‌ها را نخواهید داشت. اگر می‌خواهید واقعاً جذابیت و زیبایی عکس‌های خود را به نمایش بگذارید، باید روی کاغذ عکس تخصصی کار چاپ عکس را انجام دهید. انتخاب نوع کاغذ مناسب چاپ عکس می‌تواند چالش برانگیز باشد. زیرا کاغذهای مختلف نتایج متفاوتی را به نمایش می‌گذارند. برخی از انواع کاغذ برای انواع خاصی از عکس‌ها بهترین استفاده را دارند. در ادامه به معرفی چند مدل از این کاغذها می‌پردازیم:

 

• کاغذ عکس پروپلاتینیوم

کاغذ عکس پرو پلاتینیوم یکی از کاغذهای عکسی است که در صورت نگهداری خوب از عکس، عمری بیش از 200 سال دارد. ساختار کاغذ آن دارای فناوری باز تولید رنگ است که به آن اجازه می‌دهد رنگدانه‌های جوهر را به سرعت جذب کند. این امر منجر به چاپ سریع‌تر بدون کاهش کیفیت چاپ می‌شود. لایه پشتی این کاغذ نیز به چاپگرها در تغذیه سریع کاغذ کمک می‌کند.

تقویت کننده کروموژنیک استفاده شده در ایجاد این کاغذ عکس براق نیز، سفیدی بهتری نسبت به سایر کاغذها به عکس می‌دهد. اگر چه ممکن است این چیز مهمی به نظر نرسد، اما کیفیت سفید خنثی بهتر باعث می‌شود تصاویر چاپ شده روی آن رنگارنگ‌تر و زنده‌تر شوند. اگر رنگ سفید معمولی این مدل کاغذ با نیازهای شما مطابقت ندارد، این کاغذها در رنگ‌های دیگر مانند: سفید مایل به آبی، زرد مایل به سفید، سفید روشن و سفید تیره عرضه می‌شوند.

چاپ عکس با این نوع کاغذها نه تنها متفاوت به نظر می‌رسند، بلکه ظاهری عالی نیز به چاپ عکس بر روی شاسی می‌دهند. این مدل کاغذ علاوه بر حالت براق حالت‌های مات و نیمه براق هم دارد که متناسب با عکس و سلیقه خود می‌توانید آن را انتخاب کنید.

 

• کاغذ عکس لاستر

کاغذ عکس Luster به‌عنوان محصول دارای سطح براق و مات، نتایج چاپ عالی را ارائه می‌دهد. این کاغذ عکس با کیفیت بالا به گونه‌ای طراحی شده است که هر نوع چاپی را با زنده‌ترین رنگ‌ها و واضح‌ترین جزئیات به شما ارائه دهد که برای عکاسی با هنرهای زیبا مناسب است.

روکش براق  و صاف آن، کاغذهای روکش شده با رزین را که در بیشتر اتاق‌های تاریک استفاده می‌شود، به یاد می‌آورد. این کاغذ به عمد این چنین طراحی شده است تا احساس یک عکس سنتی را بدون نیاز به تبدیل عکس‌های خود به عکس سنتی در ما ایجاد کنید.

مانند سایر کاغذهای عکس باکیفیت، این محصول نیز عمر طولانی را برای عکس‌های چاپ شاسی نوید می دهد. ترکیب این کاغذ با جوهرهای مختص به این کار از تخریب گاز با نور UV جلوگیری می‌کند. این بدان معناست که هر عکسی که روی این کاغذ چاپ می‌کنید می‌تواند برای مدت طولانی ایمن نگه داشته شود و عالی به نظر برسد.

نوع مات این کاغذ چاپ عکس بر روی شاسی از نوع براق خود، در برابر اثر انگشت مقاومت بیشتری دارد. مانند تمام چاپ‌های، چاپگرهای جوهر افشان، این کاغذ عکس با کیفیت بالا به زمان نیاز دارد تا کاملا خشک شود. طبق دستورالعمل، جوهر استفاده شده روی این کاغذ در عرض 15 دقیقه تقریبا خشک می‌شود و در عرض 24 ساعت کاملا خشک می‌شود. 

 

• کاغذ عکس متالیک

یکی از گران‌ترین و بهترین کاغذ چاپ عکس کاغذ متالیک است. برای ساخت این کاغذ براق و بسیار خاص نزدیک به 90 درصد نقره استفاده شده است. این کاغذ بسیار صاف و شفاف است و کیفت آن به قدری بالا است که ریزترین جزئیات عکس را نیز به تصویر می‌کشد. این کاغذ برای چاپ عکس‌های با کیفیت پایین نیز بسیار مناسب است.

 

چاپ عکس با بهترین کیفیت

در این مطلب به معرفی بهترین کاغذ برای چاپ عکس روی شاسی پرداختیم و بهترین‌های آن را معرفی کردیم. اگر قصد چاپ عکس بر روی شاسی را دارید بهترین گزینه چاپخانه‌های هستند که از تجهیزات لازم و انواع کاغذهای مرغوب برای چاپ عکس برخوردار هستند. در این زمینه می‌توانید کار خود را با خیال راحت به مجتمع چاپ کهن بسپارید و چاپ عکس بر روی شاسی با بهترین کیفیت را انجام دهید.

نظر شما درباره بهترین کاغذ برای چاپ عکس روی شاسی چیست؟